Skocz do zawartości

[11613g] Rockrider 5.2


safian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Hyh, Artur, Ty to masz wyczucie czasu, właśnie wróciłem i wrzucam fotki.

Niestety tylna dętka okazała się puszczalska na tyle, że w 3-4 godziny nic z niej nie zostało, nie bijcie mnie, ale musiałem coś na szybko kupić.

Swoją drogą w sklepie Gianta nie mieli dętek z prestą :D

 

Tubes: (Dętki) CST / Kenda 201g + 172g = 373g

 

Total: 11613g

 

W specyfikacji powyżej na końcu widnieje licznik z wagą 0g - licznika aktualnie nie ma (normalnie waży 44g), ponieważ magnesik Sigmy jest zbyt duży na szprychę 1.65, i luźno lata - będę musiał kupić jakiś skręcany.

 

I kilka fotek:

IMAG0231.jpg

 

IMAG0232.jpg

 

IMAG0234.jpg

 

Wiem, kiepska jakość, niestety nie mam dobrego sprzętu :)

Kilka fotek więcej jest tu: https://picasaweb.google.com/115233948561389521694/Rower1#

 

Ogólnie co do sprzętu to jestem zadowolony, hamulce nie są jeszcze zbyt mocne, jednym palcem nie postawię roweru, jednak w miarę docierania (zrobiłem kilka zjazdów) czuć było delikatną różnicę, tak więc trzeba jeszcze podocierać. Tarcze w warunkach laboratoryjnych (na trenażerze :P) wyraźnie trą, jednak podczas jazdy jest ok, tylko przedni piszczy, ale jakoś mi to nie przeszkadza :)

Koła są super - wczoraj co prawda stoczyłem z nimi przegraną walkę - Kenda z tyłu wchodziła potwornie ciężko w wyniku czego niechcący lekko ucierpiały naklejki, jednak dziś wszystko ładnie weszło, bicia na oponach prawie nie ma, piasty kręcą się lekko i cicho, bębenek nie jest zbyt głośny. Co do samej jazdy jestem zachwycony - po pierwsze czuć mniejszą wagę co prawda głównie podczas przyspieszania i jazdy po asfalcie, ale różnica jest spora, nawet mimo 2 miesięcznej przerwy i kiepskiej kondycji na asfalcie nogi same kręciły :)

Koła są także piekielnie sztywne, w zakrętach jest bardzo duża różnica na plus ^^

 

Jest dobrze :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że idzie ku lepszemu. Możliwe, że to najbardziej odczuwalny krok naprzód jaki wykonasz w całej historii zmian roweru. Ciesz się ponieważ w umiarkowanym mazowieckim terenie już żadna kwota wyrzucona na rower nie da aż tak dużego "kopa" do wrażeń z jazdy. Koła są tu chyba najważniejsze, a (każda) rama to tylko kawałek metalu/kompozytu, który trzyma je razem :D Zdziwiło mnie tylko, że określasz je jako "piekielnie sztywne" bo śród wszystkich zalet to akurat stosunkowo słaba strona konfiguracji na tych rawkach(dobry zaplot na dobrych szprychach). Oczywiście nie ma się czym przejmować bo jest to parametr bardzo subiektywny.

 

To teraz nie będzie wymówek na podjazdach ;) , aż prosi się aby przetestować je tam gdzie najbardziej się przydają - na wydemkach. To może jutro KPN ? :D

Edytowane przez iksC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ogólnie jakieś kolorowe śrubki etc. będę kupował dopiero jak skończę z tym co wymieniłem - rama, sztyca, mostek, siodło, nie ma sensu na razie kupować kolorowych śrubek skoro kupię nową ramę i nie będzie to fajnie wyglądało, ale i tak pewnie kupie śrubki do korby + do przerzutek i tyle.

Kadargo: spoko, ogólnie ma być biały + czarny + czerwone dodatki, ale spoko, postaram się, żeby nie było zbyt pstrokato :P

 

Swoją drogą babka na Książęcej zagapiła się dziś pewnie na moje kółka i wjechała drugiej w tyłek ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@mrmorty: no byłem, kto by się tam za mną oglądał, koła mają lepsze krągłości :D :D

@UP: Na wiosnę to już pewnie nie będzie Rockridera (znaczy samej ramy :P)

Znaczy sam komfort to jakoś dużo nie wzrósł, ale znacznie lepiej rower sprawuje się w zakrętach, jest znacznie stabilniej, pewniej no i nie muszę się martwić, że nie zahamuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się bardzo dobrze, gdy patrzyłem na niego jakiś pół roku temu był okropny, a teraz naprawdę wygląda fajnie, a amortyzatorem bym się zbytnio nie martwił - prawie go nie widać :laugh: . BArdzo dobry przykład, jak z niezbyt dobrze wyposażonego oryginalnego rr 5.2 można zrobić coś naprawdę cool. Kierka trochę nie pasuje (jak dla mnie biały gryzie się z czernią w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Kierka trochę nie pasuje (jak dla mnie biały gryzie się z czernią w tym przypadku)

Zgadzam się, obecnie kiera jest nieco samotna, zamysł był taki, żeby kupić biały widelec co też uczyniłem tylko wyszło jak wyszło :(

Fajnie pasowałaby do tego rama Cube Reaction Pro (ta czarno-czerwono-biała) jednak waga nie ta, no ale na dogłębne szukanie ramy jeszcze jest czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzęt się zmienił, a wyglądu dałbym mu z 1,5 kg mniej ;)

Mam pytanie - jaki serwis wybrałeś do zaplotu kół ?

Z K24 (czyli i z K18) dobrze grały a2z półmetaliczne.

 

Aha, amor jak najbardziej, ale przy ramie lżejszej ~500g efekt będzie mniej więcej jak przy przeciętnych (tzn oproporcji wagi części) kołach lżejszych o ~200g - IMO od tego miejsca alu HT już się nie opłaca, więc może zastanów się nad nieoclonym ;) karbonem, albo ew już fullem, jeśli ci odpowiada.

 

Jeszcze jedno - czemu rower nie jest w "Manii lekkości", tylko tutaj, skoro wszystko rozkręcane i liczone co do grama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Ukaniec: padło jak padło, ale rurki to krótkiej to to nie ma (mówimy o ramie? :D), ta ma ok 58cm, gdzie taki Boplight ma 56 przy 18, długośc ramy jest ok, jedynie mostek minimalnie krótszy mógłby być.

@kosa23: Kółka zaplatał nasz forumowy kolega Mariusz, czyli apnea9, jak na razie po 100km jest bardzo fajnie, nie trzeba nic dociągać :)

Klocki to wiadomo, zjadę obecne i kupię nowe, może tak polecane Unexy, ale tego to jeszcze nie wiem :P

Amortyzator będzie lżejszy o te 300g, rama lżejsza o 600, sztyca o 120, tak więc tylko na tym mamy ok kilograma lżej co wyjdzie łącznie ok 10,5kg, do tego opony Rubeny no i cholerne dętki wylecą.

Ogólnie nieco poniżej 10kg w miarę tanim kosztem da radę zjechać, później wiadome jak rosną koszta :)

A co ten temat tu robi to sam nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

hyhyhy :D

Teraz to już całe zakurzone, ale wciąż okrągłe :)

Pojawiły się jakieś dziwne problemu z klockami hamulcowymi - jedne klocki wprawiają tarczę w wibrację i dziwne piszczenie, nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane, przecierałem papierem ściernym i nic. Oczywiście po zmianie klocków przód/tył problem 'przenosi się'. Dobrze, że to organiczne, to szybko je zużyję i kupie coś dobrego.

No i z newsów, na nowy sezon planowane jedynie 'malutkie' zmiany, tj. jako, że praktycznie nie miałem amortyzatora to teraz chciałbym to odbić sobie dwoma foxami, czyli chyba ramę zmienię na jakiegoś fulla.

Na przód poluję na jakiegoś F100 RLC, no i ramę chciałem zmienić na jakiegoś ładnego, przyzwoitego fulla - bardzo podoba mi się Cube AMS 100 Pro, no ale do przyszłego sezonu jeszcze dużo czasu na dokonanie ostatecznego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wibracji z hamplem to może sprawdź jeszcze ustawienie zacisku...

Ja w swoich K18 też tak miałem, chociaż początkowo niby klocki (półmetaliki formuli) były dobrze ustawione i nie ocierały o tarczę, a cały czas było to szarpanie/wibracje. Pobawiłem się trochę zaciskiem i jakoś się udało B)

P.s. Teraz rowerek zacnie się prezentuje - od zlotu sporo się zmienił in plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No właśnie też tak myślałem, zacisk, tylna tarcza jest minimalne krzywa, więc to też może, ale nie, jeśli przełożę klocki z tyłu na przód to wtedy problem jest z przodem, gdzie wszystko jest ok na klockach, które są teraz i odwrotnie, więc to ewidentnie wina klocków :<

Ale hamować hamują, tak więc na następnym zlocie wszystkie zjazdy moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wydaje mi się, że problem ustał, przejechałem jeszcze trochę drobnym papierem ściernym i podczas dzisiejszej jazdy tył (gdzie są feralne klocki) zachowywał się bardzo ładnie, nic nie wibrowało. Co prawda tarcz nie było gdzie rozgrzać, ale przynajmniej na zimnych jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie, czy te wszystkie części z oryginalnego Rockridera 5.2 jeszcze posiadasz? Bo jak zmienisz ramę to może się okazać, że będziesz go mógł złożyć ponownie :P. Sam tak miałem jak kupiłem rower Gary Fisher Wahoo w 2003 roku, to go ulepszałem, zmieniałem tak, że wszystkie części z niego ponownie złożone dały.... Gary Fishera Wahoo :w00t:. Dziś jeżdżę na nim jako na zimówce i do roboty. Oczywiście parę elementów (koła, rurki, kilka razy napęd) z niego poszło na złom już, więc trochę się zmienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...