Skocz do zawartości

[rower]Schwinn Rocket 88


Danielasty

Rekomendowane odpowiedzi

Jest update. Epicon wkońcu doszedł i jest zamontowany. Co tu dużo mówić, praca się polepszyła na +. Do wymiany zostały jeszcze łożyska bo działają koszmarnie. Owszem działa ładnie ale jest problem z powrotem. Łożyska blokują na tyle że przy sagu 30% po zejściu zostaje jakieś 10-15% wciśnięte. Dopiero na lepszej dziurze się wyprostowuje z powrotem.

zdjecia

 

DSC02068.jpg

 

DSC02070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczanie bujania większym ciśnieniem nie ma sensu, bo ogranicza się bujanie kosztem pracy zawieszenia. Ja ustawiłbym tryb bujany możliwie miękko i korzystał z blokady. Jeśli była to na niezbyt wyboistych podjazdach bez problemu z niej korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja zawieszenia z dnia dzisiejszego. Znajomy podpowiedział pewną opcje że nie wybiera małych nie równości z dwóch powodów. Pierw że rama nie pracowała z damperem 165 tylko 155mm przez co musiało się trochę wyrobić. Druga opcja to po prostu dotarcie się dampera. Dziś jest o wiele lepiej niż wczoraj, wybiera mniejsze nierówności a przez nie które dziury po prostu przelatuje. Działa bardzo dobrze. Na razie bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Marzocchi Bomber przeszedł mały a za razem wielki tuning.

Została włożona z powrotem stara sprężyna, ucięty został elastomer o 4cm, oraz ...... został zalany w obu goleniach

W goleni z tłumikiem zostało wlane 120ml oleju a w goleni ze sprężyną 80ml.

Amortyzator działa cudnie teraz, wybiera już od trawy aż po większe dziury bez zająknięcia

Uszczelki trzymają olej bez problemu, nie żyga olejem jak to powiadają ludzie

 

a teraz niespodzianka dnia. Tłumik zastosowany w Bomberze to.....

DSC02135.jpg

a tu bomber w częściach

DSC02134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się kawałek na tym amorze i muszę przyznać, że kultura pracy po zalaniu olejem zwiększyła się o jakieś 100%. To zupełnie inny amor!! Nawet nie trzeba go było specjalnie uszczelniać, w goleni z tłumikiem na dole śruba była z o ringiem więc trzymała olej bez problemu. Natomiast w drugiej goleni użyliśmy do uszczelnienia kleju do śrub :) O dziwo amor nie pluje olejem ale to chyba kwestia tego, że dobrałem w miarę odpowiednią ilość oleju. Krótko mówiąc warto zalewać tanie budżetowe amorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś doszła do mnie nowiutka sztyca accenta 26,6mm 400mm. W końcu normalna wysokość siodełka i rury w ramie. Teraz czas na mniejsze zmiany a dotyczą ciśnienia w damperze:

 

dopompowałem u Picha damper. Prób było dużo przy 100 psi 40% sagu i zawieszenia twarde, Następna próba do 115... już lepiej ale nadal nie to. 120 psi - jest lepiej! 130 psi - za dużo... no to 125 psi i działa jak ulał. Wcześniej uzupełniłem ciśnienie w oponach do 3,5 bara. Zawieszenia pokazało swoje prawdziwe "ja". Charakterystyka pracy nie wskazuje tu na enduro wybierające wszystko a bardziej na ściganckie XC. Studzienki, małe krawężniki, korzenie, kocie dołki szybka jazda po nich to czysta przyjemność!!!

Pierwsza asfaltowa górka i ..... nie buja - szok!! próbuje zabujać na stojąco na siedząco i nic.. nie wiarygodne. No cóż zobaczymy jak w terenie. To samo nic nie buja, ale dziury wybiera. Przyspieszenie na asfalcie - cudo, zero bujania czy tzw pedal-kicka. Powrót tym razem z górki. na stojąco się zjeżdża jak na hardtail a na siedząco bajka. skokiem nie grzeszy no to tylko 88mm ale i tak jest nieźle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny rowerek :thumbsup: Mam pytanko gdzie wynalazłeś tą ramę?

Ramę wynalazłem na allegro. Patrze full za 300zł, musiałem go mieć. Sprzedawca sprowadził z Niemiec jako rozliczenie czy coś takiego i tak naprawdę się nie znał na niej. Ja poczytałem trochę opinii na mtbr i kupiłem w ciemno. Także prócz tego że jest pomarańczowo-czarna i przypomina stare VPP, i ma mocowanie hamulca tarczowego starego typu 21mm hayesa to nic nie wiedziałem, ale jakoś to jeździ i jak z opinii wyżej całkiem się sprawuje, a kupić dobrą ramę fulla za 300zł to nie lada wyzwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie. Ze zmian to doszła tutaj tarcza deore xt 160mm na alu pająku sm-rt79

Oraz narodził się przez wszystkich chyba oczekiwany problem ślizgiem - Piszczy

Seryjnie rama po zakupie nie widziała smaru z dobre pare lat, nawet chyba od fabryki. Zmieniliśmy z Pichem łożyska maszynowe w całej ramie, przy okazji nasmarowaliśmy łożysko ślizgowe smarem stałym oczywiście. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie pierwsza w życiu wizyta na myjce ciśnieniowej z racji bardzo ubłoconego roweru. Mycie w domu nie miałoby sensu. Po umyciu kilka dni było ok, gdy nagle zaczęło piszczeć. Pierw oczywiście myślałem że damper po myjce się popsuł. Wiadomo rocznik 2009 nie należał to wytrzymałych damperów. Psikałem pierw brunoxem na ten ślizg jako smar PlaceBo. Na długo to nie działało bo na 4-5 dni. W końcu zdjąłem korbę, rozebraliśmy ponownie wahacz. Tym razem było przemyślenie że zrobić jak po zakupie - bez smaru i skręcić. Po skręceniu przejażdżka - nie piszczy - uffff..... Zacieszanie długo nie trwało bo po 15km zaczęło się wydobywać prawie nie słyszalny dźwięk. Następny dzień Masa krytyczna. Wziąłem słuchawki ze sobą i pojechałem. Zawieszenie wybierało wszystko, ale nie rozumiałem czemu ludzie uciekali mimo że byli odwróceni do mnie plecami. Tak, po dojechaniu na miejsce, zdjąłem słuchawki i się przeraziłem. Zawias piszczał gorzej niż grupowy sex na starej sprężynowej kanapie, aż wstyd było uczestniczyć. We wtorek ponownie zdejmę korbę i tutaj prosiłbym o jakiekolwiek rady, co ja mam w tym przypadku zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Żesz świetny ten Schwinn, szczególnie biorąc pod uwagę w jaki sposób wszedłeś w jego posiadanie. Zdarza mi się ślinić na allegro do ramek za 2tys. bez szczególnej perspektywy ich posiadania zamiast pogrzebać za jakąś okazją : P

Gratuluję, oby służył : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...