Skocz do zawartości

[przerzutka] jaka przerzutka do 50zł ?


Jarek7

Rekomendowane odpowiedzi

Pod manetki Shimano czy Sram?

Shimano nowe - Acera, lub czasami się znajdują nieużywane, nowe, ale sprzed kilu sezonów Alivio

Shimano używane - za 50zł idzie wyrwać Deore i wyżej - z tym, że używane (co nie znaczy zużyte)

 

Sram nowy - czasami idzie X5 wyhaczyć, tak, to X4

Sram używany - X5, X7, czasami nawet X9 (ale ten ostatni w stanie agonii często), 5.0 czy 7.0 lub 9.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz teraz przerzuteczkę? Przyznam szczerze, że na Shimano Alivio jeździłem troszeczkę (hm,, koło 2kkm? nie pamiętam dobrze) i dobrze wyregulowana chodziła bardzo przyzwoicie. Mam porównanie do Shimano Acera i SLX - wiadomo, mój SLX w terenie, czy na podjeździe na tle w/w chodzi jak masełko, szczególnie dobrze wyregulowany, ale, o ile nie będzie to zmiana skrzyżowanego łańcucha na siłowym podjeździe pod pionową ścianę najeżoną kamieniami ze śliskimi korzeniami, to i Acera jest w miarę sensownym rozwiązaniem. Niemniej jednak wolałbym szukać starego LX czy nawet XT - one są niezniszczalne przy odrobinie dbania o nie :) A i nawet stara Alivio będzie długo hulać, o ile się zadba o nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tourney to najniższa grupa osprzętu, która spotykana jest tylko w najtańszych rowerach. Nie warto w nią inwestować. 

 

To, że znajomi mają te przerzutki długo i wciąż działają nie jest niczym dziwnym. Starszy sprzęt w ogóle był wytrzymalszy. Sam mam ponad 8-letniego "SIS"a i do typowo rekreacyjnej jazdy wciąż się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , na pierwszy rzut oka myslalem ze tu jest jedno kolko : http://allegro.pl/shimano-acera-tyl-nie-sora-saint-i1323762162.html dopiero jak sie dopatrzylem to zobaczylem kawalek drugiego ;] a jeszcze takie pytanko .. czy mozna kupic jakis hak ochronny czy cos innego na przerzutke ? cos co by chronilo przerzutke przed uszkodzeniem mechanicznym.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osłonami przerzutki (w postaci kawałka wygiętego drutu) spotkałem się jedynie w rowerach typu makro. Nie znajdziesz czegoś takiego w żadnym markowym rowerze.

 

I uważam, że chroni to co najwyżej przed otarciem korpusu - wózek i tak jest odsłonięty, a to właśnie tutaj najprościej o uszkodzenie. Więc nie przejmuj się - myślę, że 99,99% użytkowników forum jeździ bez żadnej osłony i wszystko działa. A że czasem zdarzy się wygięty, złamany czy wyrwany wózek - bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...