Skocz do zawartości

[Koła] SLR vs Hope


ramir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - mam dylemat czy kupić gotowe SLR-y czy złożyć sobie kółka na piastach hope, obręczach Mavic XC 717 oraz szprychach DT Revo :) ???

Jeśli macie jakieś zdanie na ten temat chętnie przeczytam Wasze opinie. Oczywiście szukam kółek pod tarcze i raczej skłaniam się przy rozwiązaniu na 6 śrub (wydaje mi się bardziej uniwersalne niż CL).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam dylemat czy kupić gotowe SLR-y czy złożyć sobie kółka na piastach hope,

 

Tylna piasta Hope... - połamane blaszki/pieski, wyrywane kołnierze przez szprychy (nawet zaplatane na alu nyplach), zatarte bębenki (oto nasze przygody z tymi piastami) i o zgrozo ta cena, śmiem porównać do piast Boplighta...

Przednia bez z zarzutów.

Bezapelacyjnie w moim odczuciu wygrywają SLR-y, wyjdą jednak znacznie drożej od zestawy podanego powyżej.

Do 717 i revo (polecam również Sapim Laser) nie mam zastrzeżeń.

 

pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DT 240 to chyba HUGI były warte swojej ceny. W opiniach obecne DT 240 sprawiają sporo problemów łącznie z samym zaplotem kół. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z ekstrawagancji i nie złożyć kół na piastach XTR (szkoda tylko że są jedynie na Center Lock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić piasty hope. W zeszłym roku w zimie złożyłem na nich koła i na razie działają bez zarzutu. Przeżyły kilkanaście maratonów, czyszczenie karcherem i treningi - żadnego uszczerbku na zdrowiu.

A jakie wagi kół Tobie wyszły z tymi hopam? Jak z przyśpieszaniem - czuje się tę wagę piast???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wagi kół Tobie wyszły z tymi hopam? Jak z przyśpieszaniem - czuje się tę wagę piast???

 

Na obręczach mavic xm719 i szprychach dt comp ~1850g. Na przyspieszanie raczej większy wpływ ma masa obręczy i w porównaniu do moich poprzednich kół, które miały grubo powyżej 2kg jeździ się lepiej. Dla mnie priorytetem była raczej to żeby były pancerne i wytrzymały kilka sezonów a nie waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z pozytywnymi opiniami wśród użytkowników, utarła się opinia że AC czy Rotaz to najźlejsze zło.

Więc wybór na własne ryzyko. Ja bym kupił zestaw który sprzedawany jest przez jednego z użytkowników forum DT 4.1d/Comp/240s za 1000zł.

Kupujesz ZTR Alpine za ok 550zł (ofc nie w Polsce) plus szprychy np.: SuperComp, alu nyple i dostajesz mocny, sztywny zestaw w wadze +/- 1400g!

 

Ewentualnie rozważ koła Reynolds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...