Skocz do zawartości

[trenażer] który z podanych do 900


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy trenażer Tacx'a jest pod 26 i pod 28 tylko inaczej mechanizm się montuje.

 

Mam Sirius SoftGel i polecam, jak kupowałem to był ciut ponad 800 teraz widać dużo tańszy. Teraz pewnie bym się skusił na Satori :)

Ale jeśli liczycz się z kupnem opony do trenażera to licz jeszcze około 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Satori i dla mnie jest głośny ale nie mam porównania z innymi trenażerami. Może one są jeszcze głośniejsze. W każdym razie sąsiedzi się nie skarżą a ja jeżdżę w słuchawkach z dobrą muzyką.

Opór jest naprawdę duży, przy 44/11 i manetce ustawionej na 10 jest jak na najlepszym podjeździe. Tu wypada się bać o kolana.

Co do opony to musi być specjalna, bo zwykła opona typu slick jest bardzo głośna i szybko się ściera.

Stabilność jest bardzo dobra, nie ma mowy o wywaleniu się z rowerem przy wysokiej kadencji. Tu dopiero widać jak rama pracuje na boki pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze obawiam sie zalozyc wezsza opone niz felga, a ty nie kazesz mi sie martwic, bo wchodzi ci opona o szerokosci okolo 40mm na felge 32mm :)

 

Totalnie nie skumałem o co Ci chodziło :) W drugiej kwestii to nie wydaje mi się żeby to miał być problem bo opona bedzie jeździć wyłącznie prosto bez przechyłów etc więc nie powinna spaść z felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata używam Satori z czego rok jeździłem na firmowej oponie tacx'a przeznaczonej do trenażera. Nie wiem czy Wy również mieliście takie doświadczenia z tą oponą, że kiedy była nabita do powiedzmy 3,5-4 at i rolka przylegała do opon w sposób optymalny (śruba regulująca wysokość rolki zakręcona do momentu kiedy opona zaczyna się równo toczyć i nie ślizga) bieżnik opon tacx'a po 20min ostrego kręcenia z dużą kadencją zdzierał się jak przy użyciu papieru ściernego. Rolka i wszystko wokół trenażera zaścielone było niebieską powłoczką. Dopiero zmniejszenie ciśnienia opony to powiedzmy 1-1,5 at sprawiło, że problem zniknął.

 

Obecnie opona tacxa odpoczywa bo od tegorocznych roztopów korzystam na trenażerze z opony Opona MICHELIN XC ROAD 26 x 1.4 SLICK (KLIK). Z racji, że studiuje w Krk i w mieście mamy tylko jeden rower, to jedynym sposobem pogodzenia jeżdżenia na powietrzu i w 4-ścianach, i braku konieczności co rusz wymiany opony, postawiłem właśnie na te slicki. Schwefel pisałeś że slick hałasuje i szybko się ściera. Jeździłem codziennie przez 3 miesiące po 20-25min przy dużej kadencji i opona jest jak nowa, a dźwięk wydaje podobny jak jak tacx. Gwoli ścisłości to nie tak naprawdę hałasuje opona tylko magnez, który w miarę rozpędzania się i stawiania oporu buczy niczym odkurzacz.

 

Satori tacxa jak przedmówcy polecam z pełną odpowiedzialnością. Solidny, stabilny i wymagające opory. Warto zakupić przedłużkę kabla do słuchawek i w czasie jazdy oglądać jakiś film lub serial albo słuchać mp3, bo samo kręcenie w pokoju jest straszcie monotonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gremson próbowałem slicka asfaltowego CST i łomot jaki generował był nieprawdopodobny. Rolka trenażera dosłownie koruję te oponę i cały pokój był zawalony gumowymi obierkami. Ten sam trenażer z oponą tacxa jest z 80% albo i lepiej % cichszy. Nie wiem jak to sie ma do opon Tacxa, ale na conti jest cisza, spokój i zero śladów zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opona to Kenda Kontender czyli bardzo popularny slick MTB. Starła się prawie do osnowy przez tydzień jaki musiałem na niej jeździć bo nie miałem opony dedykowanej do trenażera.

Hałas magnesu to zupełnie co innego bo przypomina świst a tu było zwykłe darcie gumy.

Z ciśnieniem też nie mam problemów bo daję tyle ile max wytrzyma obręcz. Przy małym ciśnieniu miałem właśnie problem z nadmiernym ścieraniem opony i ślizganiem się.

Często robię interwały i tu właśnie najgorzej można było odczuć zużycie i hałas zwykłej opony, bo raz kadencja jest bardzo wysoka (hałas również) a raz opona szoruje rolkę bo opory są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...