Skocz do zawartości

[pedały] Shimano M520


petek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w jedne w MTB, drugie przekładam między drugim góralem a szosą. Bierz je śmiało :P  

 

m520 Działają,

 

nogę trzymają.

 

W błocie jak się depnie,

 

to też się wepnie.

 

Gorzej w zimę, gdy śnieg w lud się zbije

 

Wtedy pedał po prostu nie żyje.

 

śrubokrętem,czy innym sprytnym narzędziem

 

lód wykruszać trzeba będzie.

 

Mimo to, w cenie tej, dość budżetowej

 

Już od 80zł, za nowe

 

Próżno szukać lepszej, oferty cenowej.

 

M540 mocno trzymają, a przy tym lżej się wypinają.

 

Lecz są sporo droższe, a w normalnym użytku

 

z 520 też będzie sporo pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

wpinanie z 4 stron jest lepsze, ponieważ jest z 4 a nie 2 stron. Po prostu łatwiej się wpiąć. W Crankach podczas wpinania nie musisz patrzeć się na pedał (co na początku z Shimano jest konieczne), tylko przesuwasz nogę do przodu, czasem nawet nie zauważasz, że się wpiąłeś ;)

 

Dla wielu to że nie zauważasz że się wpiąłeś wcale nie jest zaletą. Znam ludzi którzy zamienili Cranki na klikacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla wielu to że nie zauważasz że się wpiąłeś wcale nie jest zaletą. Znam ludzi którzy zamienili Cranki na klikacze.

 

Cóż, nie twierdzę, że tak nie jest, ogólnie mi bardzo przypadły do gustu, innym nie muszą. Sporo ludzi zmieniło również zwykłe kliki na ubijaki, więc to jest kwestia gustu :P

Takie sytuacje, ze nie widzisz, ze sie juz wpiales nie zdazaja sie czesto a i trzeba miec odruch zeby tak sie stalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam :) Jak by cena była podobna, to może, ale ubijaki są sporo droższe, więc ja nadal siedzę w SPD. :icon_wink:

 

Poza tym pedał się przekręca w kierunku do nogi, także to, że z  stron jest wpięcie nie jest jakimś wielkim uproszczeniem. Za to nie zapychanie się lodem i brak reakcji na błoto, to już spory plus. Tylko też jak się ubijakiem zaryje w jakiś kamień itp. to można go uszkodzić? Nie wiem, tak mi się wydaje, bo wyglada dość delikatnie. SPDkami nie raz zachaczyłem o jakiś kamior, że mi cały rower wyniosło i nic się nie stało. Jak to jest w crankach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikrap1 :) (Twoje?)

 

Ja wybrałem m520 jako pierwsze SPD i po 2Kkm jestem bardzo zadowolony. Łatwość wpięcia to kwestia wyczucia - na początku na pewno będziesz miał problemy, ale po jakimś czasie robisz to instynktownie - jakbys wsiadał na platformy. Kliknięcie daje do zrozumienia, że już jesteś trzymany. Ze względu na duża powierzchnię możliwa jest dlelikatna jazda bez wpinania - niektórzy polecają korzystać z tego przy starcie na bardzo niepewnym podłożu i wpinać się po udanym starcie.

Generalnie - kupiłem za niewielką cenę i jeżdzę bez żadnych problemów (luzów itd.). Jak uszkodzę, to kupię następne - nie majątek. Ciekawostka - mimo przejechanego dystansu, wciąż jeżdżę na minimalnej sile sprężyny. Po prostu nie widzę potrzeby jej dokręcania, a boję się, że kiedyś nie wypnę się przez za mocno naciągniętą sprężynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak to do nogi? Przekręcasz jak ci wygodniej :P

Fakt, wyglądają dość delikatnie, ale zapewniam, że takie nie są (może o tym świadczyć również brak ograniczeń wagowych dla Cranków) kilka razy zdarzyło mi się uderzyć o cos i oprócz śladów w postaci porysowań nie ma nic poważniejszego. Swoją drogą, jak rozwalisz coś to wysyłasz na gwarancje do 7anna i oni wstawiają ci tą część i to mocniejszą :}

Co do ceny to się zgadzam, są dość drogie (w porównaniu do SPDów), przy odrobinie szczęścia można je mieć od 150-160, aczkolwiek są sporo lżejsze ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli na początek potrzebujesz alternatywy to można dokupić platformy i wpiąć je z jednej strony pedała i masz dwa w jednym. Koszt ok. 25-30zł. Po tygodniu góra dwóch je zdejmiesz bo wpieniające jest szukanie miejsca do wpięcia.Ale na początek dają poczucie bezpieczeństwa. Znam ludzi którzy tak jeżdżą bo po bułki nie zakładają butów rowerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...