Skocz do zawartości

[amortyzator] Sr Suntour AXON D-RL


amoniak

Rekomendowane odpowiedzi

jestem na etapie wymiany mojego leciwego amorka na coś nowego... zastanawiałem się nad RS judy j2... ale ilość negatywnych opinii mnie wystraszyła... teraz jestem raczej pewien że kupię jakiegoś axona... (nie wiem tylko jeszcze czy 80-100mm) ważę 66-70kg... czy powinienem zaraz po kupnie go rozbierać i bawić się w zalewanie olejem czy cokolwiek w nim wymieniać?? amorek powinien być jak najbardziej "bezobsługowy" :)

czy ktoś może się orientuje gdzie w warszawie można kupić axony(montaż na miejscu mile widziany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manio spokojnie da sie tyle nabić w S-RL.

Jest tylko inny problem, przy osobach powyżej 90 kg potrafi nieco obcierać o klocki hamulca (bo komora jest tylko w 1 częsci).

Dlatego trzeba tak ustawić klocki, by były uszykowane na początkowy SAG i juz będzie OK.

Z tego co wiem, to smiga tez na tym osoba mająca i 115 kg :)

 

Zobacz wątek o S-RL lub krossach a6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dziś zrobiłem 105 km blokada nadal działa :confused:

Zmierzyłem wielkość skoku i wyszło 79 mm. Dobić mi się go nie udało choć naprawdę się staralem :mrgreen:

Przy jedynej dziś glebie :oops: zgubiłem tą zaślepkę przy mocowaniu linki do amora

 

 

Witam,

 

Mam pytanie. Ile wystaja gorne golenie z dolnych. Kupilem na netcie Axonka D-L ale wyglada troche dlugasny. Zmierzylem mu dlugosc goleni gornych i maja 120mm!!!! :eek:

 

No to troche za duzo moim zdaniem. Dlugosc amorka od osi piasty do laczenia rury sterowej z korona to 480mm!!! To wszystko troche za dlugie jak na 80 mm skoku!!! Moglby ktos zmierzyc dlugosc wystajacych golenii gornych??? Chyba dostalem wersje 100mm a to mi nie pasi.

 

Wielkie dzieki za pomoc!!

 

Plato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalałem swojego axona DRL olejem......był to plan nad którym długo myślalem,,,,byłem pełen obaw...

 

rozebrałem amortyzator i przeczysciłem papierem toaletowym i szmatkami wnetrze..

 

smar pod uszczelkami miejscami był juz brudny ( przebieg amorka 3kkm i od początku nie serwisowany )

 

po wyczyszczeniu wlalem do lewej goleni okolo 140 ml oleju przekładniowego Mobil GX-A 80W i zakreciłem wszystko :) nic nie cieknie wszystko wyglada wporządku..

 

jeśli chodzi o prawą goleń to praktycznie nic nie robilem ..tłumik obsmarowany był smarem który był jeszcze szyściutki....jedynie ślizgi potraktowałem smarem...

 

WNIOSKI I UWAGI :

 

- po zalaniu olejem amortyzator zyskał bardzo na płynności i kulturze pracy... stał sie bardziej miekki ale co mnie też cieszy regulacja naprężenia wkońcu działa i zmiany sa naprawde widoczne....

 

- byłem pełen obaw czy dobrze robie jednak olej robi swoje;d wszystko pieknie chodzi;) nic nie cieknie ani dołem ani góra..

 

 

 

 

PS. chciałem sie pozbyc axona jednak jeszcze bedzie mi służył przynajmniej przez jeden sezon;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło że podjąłeś się zalania Axona olejem. A powiedz mi, ile ważysz? Bo mój Axon przy mojej wadze 80 kg działa jako tako, choć mógłby lepiej pracować

 

waże tak w granicach 75-76 kg

 

axon był dla mnie taki troche twardawy teraz jest o wiele lepiej ....i o dziwo uszczelki sa świetne nic nie puszczaja...

 

jednak olej mógłby być zadszy.....chyba kupie specjalny olej castrola do amortyzatorów do motorów i tym zaleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie. 2 pytania:

 

1. W opisie amora sa takie 2 informacje: I.C.E.=Zintegrowane Sterowanie i Rura czołowa na stery zintegrowane: ID typ / 50mm. Czy mozna go zalozyc do roweru ze zwyklymi sterami ahead?

2. Czy mozecie mi podac dokladna odleglosc od osi koła do szczytu korony w amorze o skoku 80mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

teraz jest spoko :D zrobiłem ten trick który większość osób z czarnymi lagami używa ,założyłem biały zip.

I chciałem spr o ile wysokość pomniejszy się przy usiadnięciu (waże 52 kg) i szok :rolleyes: z szedłem i zobaczyłem żę zip się podwyższył o 2cm ;) nieźle teraz wychodzi że axon ma efektywnej wysokośći 470 mm.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...