Skocz do zawartości

[amortyzator] Sr Suntour AXON D-RL


amoniak

Rekomendowane odpowiedzi

mam ten sam problem. moj amort ma aktulanie wiecej sagu niz skoku. a do tego potezne luzy. chociaz z drugiej strony nadal trzyma sie w jednym kawalku. zajezdzic amort zupelnie to nie taka prosta sprawa  :wink:

O którym mówisz. Mam nadzieje, że o RST :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo,

 

z tego co wiem wystarczy wejść na stronkę producenta i sprawdzić specyfikację

 

Axon na 2005: http://www.srsuntour-cycling.com/techspecs...159&modelyear=3

Axona na 2006: http://www.srsuntour-cycling.com/techspecs...159&modelyear=4

 

Otwieramy oba okna i alt+tab. I co widzimy?

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.Nic nie widzimy, żadnych róznic. Moim zdaniem model 2005 i 2006 to to samo. Ale moge sie mylić.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

już sam fakt że amor wymaga częstego nakrapiania olejem goleni świadczy o jego "wysokiej klasie i jakości". Nawet RST nie wymaga czestego smarowania goleni. W axonach jak nie wpuścisz troche? WD lub czegoś podobnego to nie masz co na niego niczyć.

Działa tępo (nawet po smarowaniu). Przyczyna jest prosta. PLASTYKOWE! tuleje ślizgowe. rozbieraliśmy Axona mojego kumpla (bo cos tępo chodził), no i wszystko okazało się jasne. Kolega sprzedał go bardzo szybko, i kupił Manitou Axel, i wkońcu wiedział co to amor. Dwaj innych moi kumple również są bardzo niezadowoleni z Axonów (mają te modele za ok 1000zł) . Sory ale amor żeby był trwały i dobrze chodził musi kosztować.

ps. axony wyglądają super, mi się podobaja, ale mają zbyt wiele wad

ps2. SR Suntour miał dobre amorki w 2001 polecam MG 90,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tępo (nawet po smarowaniu). Przyczyna jest prosta. PLASTYKOWE! tuleje ślizgowe

tworzywo sztuczne (bo plastyk to material wybuchowy :mrgreen: ) ma wyzsza samosmarowalnosc niz metal, wiec axon powinien smigac nienasmarowany lepiej niz te amory ze slizgami metalowymi. wada takich tulei jest za to nizsza trwalosc i wieksza sklonnosc do lapania luzow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z całym szacunkiem, ale nie twierdzisz chyba że tuleja plastykowa jest lepsza w tym miejscu niż podobna teflonowa? Może i smarowanie ma lepsze, ale tylko wtedy kiedy ma chodzic na sucho.Jakoś nie wybrażam sobie amorka bez smarowania nawet jak ma wkładki z tworzyw sztucznych.

Jeśli amor ma pracować w smarze lub oleju, to zatopiona w oleju tuleja ślizgowa z powłoka teflonową ma znacznie lepsze smarowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknęło Axonowi 3kkm. Nadal bez problemów. Zero luzłów. Blokada cały czas blokuje i nie ma zamiaru przestać. To czarne z goleni nie daje oznak by chciało zejśc (koledze w mannitou złazi) .Amorek się rozruszał- stał się bardziej czuły.

Mój stary Rst Gila z tym przebiegiem miał już wyczuwalny luz i przy powrocie walił :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wożę się na tym amorze od pół roku...

- ma jedna zasadniczą wadę - strasznie ciężki jest..:|

- jak na produkt suntora musze przyznać że ejst całkiem zgrabnie wykonany... na pewno lepiej od "konkurencyjnych" RST...

- jeżeli jest dla was za mało czuły to wystarczy wyciągnąć elastomer ze spreżyny (kupujemy specjalny kluczyk, odkrecamy "korek" którym jest regulacja, następnie wyjmujemy elastomer który znajduje się w sprężynie...) ja ważę 55 kg i amor nie jest dal mnie za twardy. Wyciągnięcie elastomeru powoduje że zaczyna on pracować na całej długości goleni (zwiększa się skok) oraz jest duuzo bardziej miękki...

- nie stwierdziłem najmniejszych luzów

- manetka jest zdecyowanie źle dopasowana do dłoni i ma tendencję do rozregulowywania się :)

 

Ciekawe dlaczego Małolaty nie skaczą na Sid`ach, Black`ach czy Marathon`ach

 

Ostatnio widziałem gościa na lekkiej maszynie do XC (s SID'em z przodu) i w intergralu... ekhmmm gratuluje pomysłowości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze lepsi sa panowie na makrokeszach którzy na pytanie jaki styl kolarstwa uprawiają mówią "dałnhil"... uhhh...

sami producenic takich wynalazkow czesto sugeruja takie przeznaczenie i ludzie sa oglupieni i opowiadaja glupoty. ale swoja droga ten temat jest o axonie i konczymy ot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mojego kolegi Axon ma przejechane ok 3 tys. km i nic się nie dzieje... Raz był w serwisie z regulacja blokady, (jakoś na samym początku) i blokada działa... To, co nieciekawego zauważyłem, amortyzator po zmianie twardości i odstaniu nawet dłuższego czasu po zmianie twardości chodzi podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę coś koło 85-90 kg( zależnie od pory roku, teraz przytyłem :P ) i jest OK nie narzekam

Jakiś mit chodzi, że Suntour jest dla filigranowych jeźdźców :)

Jeszcze 100 km i będzie 3,5 k km na Axonie, działa i nie widać oznak, że ma zamiar przestać.

Blokada nadal działa wbrew kilku opiniom z tego forum :D

Co do manetki po kilku różnych zamocowaniach w różnych konfiguracjach teraz jest chyba optymalnie.

IMHO ucho na kciuk jest trochę przymałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...