Skocz do zawartości

[Sztyca] Czy mogę kupić szerszą?.


almaster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pewien problem. Ostatnio przez "przypadek" wlało mi się trochę smaru do rury, do której wchodzi sztyca. Wszystko jest upaćkane, sztyca cała wyblakła i nie chce się prawidłowo trzymać. Jak to zmyć ze sztycy i ze środka rury?. Przechodzę do głównego pytania. Ta sztyca to 30,4. Nie wiem czy przez to że wlało mi się trochę smaru, nie da się jej dobrze zablokować (zaciskam na max, a i tak przy mocniejszym pociągnięciu, mogę ją obrócić), ale tak czy siak muszę kupić nową sztyce, gdyż stara jest bardzo zniszczona. Czy mogę kupić 30,9?. Czy to za duża różnica?. Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

 

Ps.: Tak mi się zdaje że to 30,4. Na Sztycy pisze "30.4 N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko chciałbym zainwestować w sztyce Ritchey'a Pro...a niestety Ritchey już nie robi 30.4, choć sam mam Ritchey'a, ale na allegro nigdzie nie widzę. Może Wy mi coś polecicie do max. 200zł., w rozmiarze 30.4?. I jak rozwiązać problem z tym smarem?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. A czy jest szansa kupić jakiegoś Ritchey'a Pro i zredukować do mojego rozmiaru?. Jeśli tak, to jaki rozmiar sztycy wziąć i jaką podkładkę?. Uparłem się na Ritcheye, wiem, ale uwielbiam tą firmę, a w 30.4 są tylko accenty.

 

Ps.: Czy to wina smaru, że sztyca sobie jeździ w prawo i w lewo, jak mocniej poruszę?. Wcześniej w sumie tak nie było, a zaciskam na max...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to użytkownicy Kellysów żalili się na ten nietypowy rozmiar więc raczej jest to 30,4 i ani mm więcej. Ja bym do Ritcheya tak nie wzdychał, bo dla mnie jest to już totalna masówka.

 

Jak jesteś lekki to możesz wbić redukcję na 27.2mm i po sprawie.

http://www.centrumrowerowe.pl/002126/Cane_Creek-TULEJA_redukcyjna/Produkt.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć dokładnie, co masz, to uderz do kogoś, kto ma suwmiarkę elektroniczną.

 

Jak masz problem z zaciśnięciem, to pytanie, jaki masz zacisk?

Ja np mimo użycia dużej siły nie mogłem mocno przycisnąć sztycy,

bo miałem uszkodzony zacisk z dźwignią. Wymieniłem na taki na imbus

i trzyma o wiele mocniej. Mimo, że sztycę smaruję, żeby nie było trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...