Skocz do zawartości

[nóżka] jakie używacie


alfik4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Można go oprzeć tak, żeby się nie niszczył.

Jak dla mnie to nie ma nic bardziej szpecącego od nóżki i nigdy nie zawita ona w moim rowerze.

 

EDIT: poza tym mógłbyś znacznie zmniejszyć obrazek w podpisie. Szpeci tak jak te nóżki. Nie chodzi mi o Twój rower, tylko o sam fakt obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jedno każdy czasem popełnia błedy młodości oprzeć rower można tak że nie bedzie rys a po tym czymś jak zmądrzejesz to slad zapewne zostanie spory przynajmniej ja miałem tak

 

nóżka jest całkowicie zbedna a czasem nawet niebezpieczna jak ci sie otworzy w czasie jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można krytykować ludzi za to że chcą mieć podpórkę w rowerze, nie każdy jeździ wyczynowo i oczywiste jest że gdybym startował w maratonie to bym ją odkręcił, jednak na co dzień się przydaje

 

Zachęcam do zapoznania się z podpórkami które ma w ofercie sklep w którym pracuję, w dobrej cenie mamy zwłaszcza Tranz-X

Podpórki Rowerowe

 

a osobiście z własnego doświadczenia mogę polecić tą, czarna lub srebrna

Podpórka rowerowa Tranz-X Aluminiowa z regulacją

 

sztywna i stabilna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jedno każdy czasem popełnia błedy młodości oprzeć rower można tak że nie bedzie rys a po tym czymś jak zmądrzejesz to slad zapewne zostanie spory przynajmniej ja miałem tak

 

nóżka jest całkowicie zbedna a czasem nawet niebezpieczna jak ci sie otworzy w czasie jazdy

 

w sumie racja ale są nóżki z takimi dźwigienkami które teoretycznie nie pozwalają jej się otworzyć do póki nie otworzy się jej nogą ja osobiście w moim roweropodobnym czymś xD mam nóżkę i często się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżka jest nie trendii, poza tym wpływa na wagę roweru, a przy upadku może zranić.

Podaruj sobie tą nóżkę.

Nie ma nic gorszego jak rower nazwijmy to MTB ze stópką.

Do serwisowania polecam stojak, opierać można tak że się nic nie niszczy, poza tym co to za rower bez sznytek, rysek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję przed zakupem mało znaczącej ale za to bardzo wpływającej na estetykę roweru części

 

Wpływa ale na pewno ujemnie na estetyke roweru. Kumpel moj ma cos takiego i zakazdym razem na zdjazdach slysze jak sie to ustrojstwo "telepie". Nigdy o czyms takim nawet nie pomyslalem. A do serwisu i tak lepszy bedzie stojak (ktory kosztuje ok 30-40 zl) bo przynajmniej kolo tylne jest "w powietrzu" i mozna sobie spokojnie przezutke regulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie głównie mi chodzi o to że rower opiera się o ziemię to o drzewo to o inne rzeczy i to lipa trochę... rysuje się lakier, zdziera się siodełko jak się o nie oprze już nie mówiąc o gripach

 

ale jak stoi na nóżce i się przewróci to wtedy dopiero się niszczy/rysuje/psuje. Zależy na co się przewróci. Ja wolę opierać albo kłaść na ziemi. Nie dotyczy zastosowań typu jazda z sakwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, nie ma nóżki która by pasowała do roweru. Każda go szpeci. Faktycznie, jeśli nie jeździsz na maratonach, nie zależy Ci na wadze roweru to sobie takową spraw. Lecz ciężko tutaj coś doradzać, większość użytkowników przy zakupie roweru ma już przymocowaną nóżkę i nie myśli o jej zmianie. A znów ta część, która jej nie ma nawet nie myśli o zakupie. Także przy wyborze kieruj się gustem, która nózia Ci się bardziej w Twoją bryczkę wpasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz stopkę to bierz NIE regulowaną, jak dotąd widziałem z nimi same problemy.

Do roweru miejskiego czasami pasuje stopka jak w motocyklach:), podwójna

 

Na początku sporo jeździłem ze stopką, ale jak ktoś wyżej napisał - więcej kłopotu jak rower postawiony na stopce upadnie niż leżałby od razu. Aktualnie nie zamierzam wracać do niej, choć miałem bardzo fajny model, najlepszy jaki widziałem:)

producent Esge Pletscher, w tym stylu, maksymalna prostota, moja nie miała cieniowanego ramienia, tylko "kwadratowa" rurka. Ruchoma tylko w jednym miejscu, wytrzymuje z pełnymi sakwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz stopkę to bierz NIE regulowaną, jak dotąd widziałem z nimi same problemy.

Do roweru miejskiego czasami pasuje stopka jak w motocyklach:), podwójna

 

Czemu nie regulowaną? wiadomo że jak to jest regulacja typu śrubka to bez sensu, ale niektóre są naprawdę solidne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie regulowaną? wiadomo że jak to jest regulacja typu śrubka to bez sensu, ale niektóre są naprawdę solidne

Po prostu tyle się z nimi użerałem, nie wierzę, że można tanio (<100zł) kupić dobrą regulowaną stopkę. Zsuwa się, odpada, przekręca itp. Wkurza:]

* miałem do czynienia z takimi na śrubkę, zarówno za mufę jak i na tylne widełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tyle się z nimi użerałem, nie wierzę, że można tanio (<100zł) kupić dobrą regulowaną stopkę. Zsuwa się, odpada, przekręca itp. Wkurza:]

* miałem do czynienia z takimi na śrubkę, zarówno za mufę jak i na tylne widełki

 

140.jpg

takie rozwiązanie jest dobre, jest sztywna, nie brzęczy, nie rozkłada się, używam taką w rowerze crossowym i nie mówcie mi że to obciach bo mam w rowerze 2 sakwy, pompkę, bidon, dętkę, kpl oświetlenia.

Więc 240g co waży ta podpórka jest mi naprawdę rybka, a nie chcę z tym wszystkim kłaść roweru na ziemię ;)

 

koszt 29zł, Tranz-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może i stary temat, ale nie wiem co nie podoba się Wam w regulowanych nóżkach ;)

Ja w swoim rowerku miałem już 2 regulowane na śrubke :D w cenie do 25zł, i nic się nie rozsuwało, ani nic :( Co prawda jedna była strasznie miękka i się wyginała przy mocowaniu do ramy, ale ta co mam teraz jest świetna ;)

 

Ale teraz jak kupię Levela, to raczej nie będzie w nim nóżki ;)

 

No chyba, że nie będzie gdzie do oprzeć w garażu, to wtedy może zainwestuję w nóżkę, żeby rowerek tak szybko się nie porysował ;D

Albo odkręcę od tego roweru co mam teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...