Skocz do zawartości

[kolano] ból


DuDu40

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jeździłem dośc intensywnie i prawie codziennie na rowerze w róznych warunkach [szosa,teren]. Wczoraj wczoraj podczas wieczornej jazdy odczułem leciutki ból w lewym kolanie podczas pedałowania. W nocy kiedy zginałem kolano ból był silniejszy. Dzisiaj koło poludnia wsiadam na rower i kiedy próbóje pedałować kolano boli dość mocno. Ból jest tylko wtedy gdy zginam kolano. Czym to może być spowodowane? Czy da się temu zapobiec? Mam iśc do lekarza?

 

 

 

Dodam że jeżdzę na wyskokich trybach[18/21]. Mam 17 lat i niegdy nic mi nie dolegało poza bólem pleców czasami po dłuższej jeździe. Jeszcze moze ważnym byc to że kiedy obniżej tryb np na 12 to bol jest tylko miniimalnie mniejszy. Sprawa tyczy sięjednego kolano [lewego], prawe jest w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło odpowiednie ustawienie siodełka - czyli (w moim przypadku) przesunięcie go do przodu. Poczytaj na forum, ew. jak chcesz to podrzucę ci pdf'a z intrukcjami "co zrobić gdy boli" :) ew, poszukaj na tym forum tematu "vademecum - postawa na rowerze" i w jednym z ostatnich postów jest fajna tabelka - bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DuDu40 --> Bol moze byc spowodowany roznymi czynnikami. Popelniles klasyczny blad: za duzo za szybko. Do wysilku trzeba sie przyzwyczajac stopniowo. Odstaw rower az bol ustapi, nie probuj tego forsowac. Sprobuj porozciagac miesnie ud - miesien nierozciagany kurczy sie, przyciskajac rzepke do kolana, bo zaczep jest pod kolanem. U mnie taka byla przyczyna bolu po kilku miesiacach intensywniejszej jazdy. Ale nie jezdz na sile jesli boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...