Skocz do zawartości

[pierwsza szosa] pomoc w zakupie


Marix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozglądam się za moją pierwszą, w-miarę-sprawną-od-momentu-kupienia kolarką.

Chciałbym wiedzieć, co myślicie o usterce, którą posiada ten rowerek : http://allegro.pl/item439418925_szosowka_cannondale.html

 

Tutaj link do dodatkowej fotki tego wgniecenia - http://mion.elka.pw.edu.pl/~msiemion/temp/c1.jpeg . Sprzedając twierdzi, że nabył rower w jakimś holenderskim serwisie, nie wie nic na temat kulis wypadku, który to spowodował. W niedzielę mam możliwość obejrzenia tego rowerku na giełdzie, na co zwrócić szczególną uwagę, oceniając to wgniecenie? Jest to rama aluminiowa, czy jest w ogóle sens interesować się tym rowerkiem jeszcze? Posiadacie może podobne doświadczenia?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary powiem ci tak... nie chwalac sie powiem ci ze studiuje na polibudzie i pojecie wytrzymalosci czy tez odksztalcen nie sa mi obce i powiem ci ze tak duuuze powiedzmy "wgniecenie" na tak malej powierzchni jaka jest rura ramy jest naprawde spore i moim zdaniem eliminuje go z dalszego uzytkownia ,ze wzgledu na twoje bezpieczenstwo...plusem jest tylko to ze zagiecie jest z boku a nie z gory co ewentualnie eliminuje mozliwosc zalamania sie calkowicie ramy...jesli jest to aluminium to powiedzmy sobie szczerze nie ma sensu sie z tym bawic...ale to tylko moje skromne zdanie...poza tym jesli ktos go kupil w serwisie to mowi samo przez sie ze raczej nikt nie chcial go nabyc wiec moje obawy chyba nie sa odosobnione...sadze ze jest to tylko dobry "dawca organow" pod budowe wlasnej szosy, jesli chcesz ja ogladac to przede wszystkim sprawdz czy geometria ramy jest ok w tej czesci gdzie jest wgniecenie...jesli byl nie uzywany to chyba reszta musi byc ok...powodzenia pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanko apropo rozmiaru ponieważ mam w bardzo powaznych planach złożenie swojej drugiej szosóki która tym razem będzie tip top. Mianowicie chciałbym rowerek na ramie starego typu na mufach , wysokość wiem że 60 cm bo miałem okazje sie przejechac na takiej ramie i leżało sie genialnie moje pytanie dotyczy długości ramy , mianowicie jaka długość by była dobra dla człowieka o wzrosćie 186 tak aby szyja zbytnio nie bolała??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozycja aerodynamiczna nie jest jedyną ani jedynie słuszną, w peletonie nie jeździ się na rowerach czasowych (pomijam fakt, że przepisy UCI chyba tego zabraniają).

 

ramy szosowe są zwykle tak długie jak wysokie, z niewielkimi odchyłkami. ból szyi zalezy od pozycji kierownicy, jak jest nisko ustawiona, jak daleko jest od siodełka (czyli długość ramy i dłogość mostka). mniejsza rama ma niżej kierownicę (krótsza rura sterowa), większa ma wyżej, ale jest dłuższa

 

zawodowcy jeżdżą zwykle na przymałych ramach z długaśnymi mostkami, rzędu 120-130mm i wcale nie "leżą" na rowerze, bo nikt by nie wytrzymał w takiej pozycji nawet jednego etapu.

 

moim zdaniem przy wzroście 186cm powinieneś spróbować ram w rozmiarze 56 lub 58, a 60cm to maksimum, długości jak wspomniałem są podobne jak rozmiar lub wręcz identyczne, no i wszystko zależy też od mostka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem roweru szosowego i teraz postanowiłem, że kupuję pierwszą szosę na początek wiosny/koniec zimy. Czy coś takiego: nadawałoby się dla mnie? http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/road/2804/34523/

 

Czy mógłby mi ktoś doradzić czym mam się kierować przy kupnie roweru? Podstawy myślę, że już znam, ale niektóre cyfry i oznaczenia dużo mi jeszcze nie mówią...

 

Muszę dodać, że chciałbym zacząć zajmować się kolarstwem na poważnie (jakieś pierwsze szosowe zawody itd. :devil: oraz, że chciałbym przeznaczyć na nowy rower do 3000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu chyba nie szukal bym czegos z mydlacymi oczy wstawkami z karbonu, na poczatek styknie cos zwyklego pewnie alu ew. dobre cro-mo to chyab wszystko jesli chodzi do rame o ile znasz jaka wielkosc masz wziac

 

z kolek to cos na pewno z lekkimi obreczami i szprychami aero, oponki to w sumie bys mogl odsprzedac i wziac jakies porzadne micheleny po 200zl sztuka ;)

 

jeśli chodzi o napęd to na początek pełna sora lub nawet tiagra

 

od razu tez z pedalami spd moze co za problem sobie buty kupic chociaz sadzac po twoim wieku to pewnie ciagle ci noga rosnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, jeszcze to, że musisz zmienić przełożenie jeżeli chcesz się ścigać w swojej kategorii wiekowej

Ograniczenie jest tylko na najszybsze przełożenie w Juniorze Młodszym jest to 46x14 więc licz się z kosztem wymiany kasety i blatów z przodu ;)

do tego musisz doliczyć koszty takie o jakich wspomniał ender-buty i ciuchy

wg. mnie jeżeli chcesz się poważnie pobawić w kolarstwo szosowe dobrym wyjściem będzie znalezienie jakiegoś klubu w okolicy.

Większość klubów zapewnia wsparcie techniczno sprzętowe, a jeżeli nie to pewnie zapewni ci jakieś zniżki w sklepach itp.

Ja z klubów w twojej okolicy kojarzę Flote Gdynia a u nas na forum jest nawet zawodnik innego klubu w trójmieście

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...;hl=trek+gdynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc!

od jakiegos czasu biernie przegladam forum, ale w koncu postanowilem napisac posta na kilka frapujacych mnie pytan :thumbsup:.

 

od 8 lat jezdze na mtb, ale od ostatnich 2 lat coraz wiecej na szosie, tak wiec jazda mtb po szosie mija sie juz z celem... semislicki, odchudzanie rowra nie ma juz sensu, dlatego postanowilem zainwestowac w szose.

 

nigdy nie jezdzilem na szosie, tylko wczoraj w decathlonie usiodlem na jedna szosowke b'twin i przejechalem sie jakies 300-400m dookola stanowiska, i poczulem swoje powolanie :).

 

waze 78 kg, mam 170 cm wzrostu, noga 78,5cm, przedramie 32,5 cm, ramie 59,5cm, udo 57,75cm, podudzie 53 cm, tulow 58 cm, wysokosc do wciecia mostkowego 138 cm.

 

z kalkulatora podanego na jednej z podstron wyszedl mi zakres:

 

rura podsiodlowa 50,8-54,2cm (central-central), 52,4-55,8 (central-top). ktory zakres jest ktory, bo tutaj akurat nie wiem czym sie kierowac przy wyborze ramy?

rura gorna 51,3-52,9 cm

mostek 9,3-10,8 cm

 

to by bylo na tyle z tych najwazniejszych wymiarow, potrzebowalbym rame ze srednimi wartosciami podanymi do jazdy agresywno-'turystycznej'.

 

 

 

 

bardzo bym was prosil o pomoc w wyborze odpowiedniego rowra (mtb skladalem sam, tutaj akurat w ogole sie nie znam na komponentach), dlatego chcialbym kupic nowy, zlozony rower.

 

mam buty spd mtb, wiec rozumiem, ze nie wejde w pedaly szosowe, ale czy bede odczuwal roznice, jesli bede chcial przelozyc swoje pd-m520 z mtb do szosy?

nie mam zamiaru sie sciagac, startowac w zawodach, jedynie jazda dla samego siebie, mysle, ze max 200km/dzien.

 

czym sie kierowac przy kupnie? mysle, ze max 4500 zl moge wydac, obawiam sie tylko, ze jesli kupie i po przejechaniu 100 km beda mnie bolaly plecy, nogi etc. i stwierdze, ze to nie to, to beda na duzym minusie z moimi funduszami...

 

z gory dzieki za pomoc B).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

 

Mam takie pytanie, mam zamiar kupić jakąś szosówkę, ale zastanawiam się czy warto się w to pakować jeśli mam atletyczną budowę ciała wzrost 188 przy wadzę ~100kg. Moje pytanie takie czy nie będę miał problemów z kołami, takich że przypadkowo jakaś dziura w drodze i już "zcentrowane" koło. Do tej pory jeżdżę na jakimś góralu za 500 zł, on jakoś wytrzymuje mój ciężar, fakt że ma grube opony które powiedzmy chronią przed zcentrowaniem...

 

dzięki za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W tym roku postanowiłem zakupić szosę. Mój budżet to ok 1100-1500 zl, iwec nie bedzie to raczej nic najnowszego ani z wysokiej półki (prawdopodobnie allegro lub jakaś giełda). Po pierwsze na co zwrócić uwagę przy zakupie uzywki. A drugie to jaki potrzebuje rozmiar ramy? Mam ok 190cm 92-93cm waga-70-75kg. Wiem ze w moim górski Fuji mam ramę 20,5 i jak jade szosą i podnsze siodełko to brakuje mi sztycy :icon_wink:.

Z gry dzięki za pomoc

Pozdrawim Mekp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie kupuj tego dziadostwa. chyba że chcesz do zakupu doliczyć koszt ciagłego centrowanie kół, noweg środka suportu (pewnie nadal montują najtańszą chińszczyznę), łańcucha (j.w.) oraz licz się z tym, że rama może nie być tak prosta jak wydawałoby się, że powinna

 

serio, poszukaj czegoś na allegro, popytaj w sklepach o demówki z poprzedniego roku, albo poprostu kup coś lepszego na kredyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej kusi mnie kupno szosówki, a że siedzę we Włoszech i strasznie sie nudzę w weekendy, to przeglądam ichniejsze strony. Znalazłem coś takiego: Merida ROAD HFS PRO 2 LED Nie widziałem tego roweru w Polsce. W ogóle maja trochę inne rowery niż my w ofercie. Widziałem na Ebayu po około 1050 €. Opłaca się?

Musiałbym zastanowić się nad rozmiarem, wiadomo jak jest z szosówka, jeździ się całkiem inaczej. Nie wiem, czy jak wsiądę i nawet się przejadę, to będę wiedział czy jest ok, czy nie, ale na razie chciałbym wiedzieć co sądzicie o tym rowerze:) A może parlacie w ichnim języku i znajdziecie jakiś ciekawy model? Bo mi niestety szukanie słabo idzie :)

Jako, że szosówka, to jest moje marzenie, to myślę, że mogę wydać ok.4500 zl na nią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mon, gdybyś poświęcił chwilę na lekturę rodzimej oferty meridy, to zauważyłbyś, że analogiczny rower stoi za niemal identyczne pieniądze (plus jak to zwykle bywa upusty circa 10% od sklepu)

 

a czy się opłaca, to zależy czego chcesz. ten model jest niezły, ale za te pieniądze można się już nieco pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, ze na razie przebywam we Włoszech i tu chcę jeździć. Neta mam tylko w pracy, więc nie zawsze czas jest poszperać, a przyznam, że moja wiedza na temat rowerów szosowych nie jest za duża.

Na razie wszystko rozbija się o to, ile tu zostanę. Jeśli co najmniej dwa-trzy miesiące, to warto rozważyć kupno roweru, jeśli mniej, za dużo zachodu z wysyłaniem go do kraju. Niestety jestem na delegacji i nie wiem, ile ona potrwa. Staram się szukać interesujących rowerków w necie, muszę się przejść po sklepach w Genui i zobaczyć co mają.

Co masz na myśli, że za te pieniądze można się już pobawić- poskładać coś samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdź się po paru sklepach i zobacz co jest grane. nie znam włoch od tej strony więc ci nie pomogę, ale dodam że włosi mają kilka firm nieznanych szerzej w PL, robiących naprawdę niezłe ramy za dobre pieniądze. moim czarnym koniem są rowery NSR, jeśli znajdziesz coś w dobrej cenie to warto rozważyć taki zakup (ale uważaj, bo na rynku są też rowery zjechane przez teamy)

 

jeśli składać, to tylko mając jako takie pojęcie lub zaufanie do sklepu, bo można natrafić na minę (szczególnie w przypadku ramy, kółek oraz wykończeniówki czyli mostki kiery itp)

 

jeśli dla ciebie czas to pieniądz, to nie ma sensu szukać - myślę że jak na początek ta merida będzie jak najbardziej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...