Skocz do zawartości

[wyścig] rowerowy MTB Katowice 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Wyścig rowerowy odbywać się będzie 6.06.2010, na terenie Miasta Katowice. Trasa obejmuje jedną rundę liczącą łącznie ok. 25 km – 20 km trasy w mieście + 5 km pętli na placu Spodka. Runda będzie przebiegać drogami rowerowymi przy ulicach:

- aleja Roździeńskiego

- aleja Murckowska

- Generała Kazimierza Pułaskiego

- Trzech Stawów

- Gawronów

- Francuska

oraz przez Katowicki Park Leśny im. Romana Stachonia, ścieżkami rowerowymi na terenie Doliny Trzech Stawów i Muchowca. Całość trasy będzie oznaczona taśmami oraz strzałkami wyznaczającymi kierunek wyścigu. Każdy zawodnik będzie miał numer startowy.

Start oraz meta na placu przed Spodkiem. W tym miejscu również będą przygotowane atrakcje dla kibiców – programy artystyczne oraz sportowe dla całych rodzin, w tym m.in. Koncert zespołu MONOPOL, pokazy trialowe, szkolenie na kartę rowerową przeprowadzane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Gośćmi honorowymi na Wyścigu Rowerowym MTB Katowice 2010 będą Panowie Czesław Lang oraz Lech Piasecki ze spółki LangTeam.

Będzie możliwość zapisu do wyścigu Mini Tour de Pologne.

W związku z rozgrywanym w Katowicach 3 etapem tegorocznego Tour de Pologne, na Wyścigu Rowerowym 6 czerwca b.r., odbędzie się duża kampania promocyjna TdP. Rozdawane będą ulotki oraz zostaną rozwieszone plakaty informacyjne. Podczas wyścigu będzie można uzyskać szeroką informację na temat katowickiej rundy 67 Tour de Pologne.

http://www.katowice.eu/wrk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tymi fotkami z jakiegoś maratonu to przesadzili heheheheh

Ciekawe czemu ten wyścig nazywa się XC jak tam cała trasa jest po asfalcie lub chodniku ??

No może jakiś odcinek terenowy zrobią na Sztauwajerach ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa jest poprowadzona w całości po asfalcie? Bo na stronie nie ma nic o trasie.Zastanawiam się właśnie, czy chce mi się jechać o Spytkowic czy moze tym razem zrobić sobie chill-outową niedzielę:)

 

Wg organizatora: Trasa: 65% asfalt, 35% teren

 

Hmm a ja chciałem zapytać (może nie doczytałem) ale jeśli ktoś chce wziąć udział w wyścigu to czy musi się jakoś zapisywać czy co ?

 

Ze strony www:

Zawodnicy mogą przesyłać swoje zgłoszenie na maila wrkatowice@gmail.com oraz w dniu zawodów w biurze wyścigu pod Katowickim Spodkiem.

Zawodnik ma prawo staru dopiero po uregulowaniu opłaty startowej wysokości 20 zł - biuro zawodów/dzień startu

 

Informacje, które powinny znaleźć w zgłoszeniu:

Imie,

Nazwisko,

wiek np.29 lat,

rocznik np.1981,

klub lub miasto,

 

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekuna (numer dowodu osobistego, pesel)

 

Zapisy, pytania:

tel. (+48) 0 609 005 040

 

E-MAIL: wrkatowice@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC Katowice 2010:

Wg organizatora: Trasa: 65% asfalt, 35% teren

 

MTB Silesia Cup 2010:

 

"Stopień trudności:

 

Trasa łatwa technicznie w przypadku suchej nawierzchni, z kilkoma odcinkami wymagającymi dużej uwagi i koncentracji, 60% nawierzchnia asfaltowa, 40% ścieżki w lesie(...)"

 

 

Jak widać dane są bardzo podobne do tych z Silesii MTB Cup, a każdy kto był przyzna, że za 'łatwo' nie było, szczególnie podczas burzy na dystansie mega :) . Zobaczymy jak będzie naprawdę tutaj :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja chciałem zapytać (może nie doczytałem) ale jeśli ktoś chce wziąć udział w wyścigu to czy musi się jakoś zapisywać czy co ?

Zapisy

Zawodnicy mogą przesyłać swoje zgłoszenie na maila wrkatowice@gmail.com oraz w dniu zawodów w biurze wyścigu pod Katowickim Spodkiem.

Zawodnik ma prawo staru dopiero po uregulowaniu opłaty startowej wysokości 20 zł - biuro zawodów/dzień startu

 

Informacje, które powinny znaleźć w zgłoszeniu:

Imie,

Nazwisko,

wiek np.29 lat,

rocznik np.1981,

klub lub miasto,

 

Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekuna (numer dowodu osobistego, pesel)

 

Zapisy, pytania:

tel. (+48) 0 609 005 040

 

E-MAIL: wrkatowice@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś powiedzieć na jakiej ulicy będzie zlokalizowane biuro zawodów i do której godziny będzie można się zapisywać?

O której zaplanowano start?

Jeszcze zobaczę, czy będę, bo nie wiem co wybrać: Katowice, czy Spytkowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche klod rzucila pod nogi natura, bo kawalek zakopianki za pcimiem do skomielnej jest zablokowany (chyba gdzies zjechalo na droge, ew droga sie osunela) - wiec jak ktos jedzie do spytkowic to radze wyjechac kapke wczesniej (swoja droga nie wiem jak bylo w tamtym roku ale w tym nie trzeba byc rano sie zapisywac, wystarczy przed startem swojej kategorii min. pol godziny, czyli ja jako masters moge byc przed 12 a nie o 9 rano :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja już wykąpany :) pojawiło się dość wielu uczestników pogoda dopisała i to by było na tyle :) oznakowanie trasy w miare dobre jednak co do wolontariuszy mających wskazywać kierunkek trasy można pozostawić wiele do życzenia bo część stała z łapami w kieszeniach a w niektórych miejscach poustawiano pary które miło spędzały czas na tym na czym nie mieli robić :/ żal. poza tym na jednym ze zdjazdów jakiś " baran " organizator ustawił barierki w drugą strone czego efektem było masa wypadków w tym miejscu jednego uczestnika wywiozła karetka drugi uderzył tak że koło złożyło się w pół, masa ludzi się przewróciła ja również zachaczyłem obyło się bez wywrotki jednak tylna przerzutka się tak skrzywiła że została na 5 i tak niestety męczyłem reszte wyścigu ;) za to krecha ogromna do organizatorów ------- jestem w plecy 200zł i to mi się strasznie nie podoba. oby na przyszłość było lepiej. pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolontariusze to była jakaś pomyłka, po co musieli siedzieć parami, albo nawet trójkami? I jak to się stało, że czołówka jechała przed motorem. Chyba trasa nie była najlepiej oznaczona. Jak na taką pulę nagród można się bardziej postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolontariusze to była jakaś pomyłka, po co musieli siedzieć parami, albo nawet trójkami? I jak to się stało, że czołówka jechała przed motorem. Chyba trasa nie była najlepiej oznaczona. Jak na taką pulę nagród można się bardziej postarać.

 

beznadziejna oznaczenie 2 razy pogubilem trase ;) jechalem w pierwszym wyscigu tzw 12 ; 40 :)

jestem co do mojego organizmu mega zadowolony najlepszy moj wyscig

na 70 uczesntnikow 1 startu

4 Open

2 w kategorii :)

czas 42;02 jakby nie pomylka tarsy byloby 39/40

 

pula nagrod ogromna sobie dosc zarobilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...