Skocz do zawartości

[rower] Specialized Epic M5


Misiek^^

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Po mojej 5-letniej przygodzie z HT czas na fulla (choć dla niektórych Epic to nie full :D). Po BH (skradzionym), Authorze (sprzedanym), Meridzie(sprzedanej), XTC niebieskim (sprzedanym), Poisonie (mam go nadal) i XTC o8 czas na Speca, którego chciałem mieć od daaaawna. I oto jest:

 

(Korki do kierownicy) - FSA

(Koszyk na bidon) - Carbon

(Hamulec przedni i tylny) - Avid Juicy 7

(Tarcze hamulckowe) - Dartmoor Nano 160mm

(Klamki Hamulcowe) - incl.

(Pancerze i linki) - Alligator I-Link

(Kaseta) - Shimano XT CS-M770 11-32

(Lancuch) - Shimano XTR CN-7701

(Korby) - Shimano XT w/alu chainring bolts

(Przerzutka przednia) - Shimano XT FD-M771 (chwilowo)

(Przerzutka tylna) - Shimano XTR RD-M960

(Widelec) - RockShox Sid Team 07 w/poplock + alligator & starnut

(Rama) - Specialized Epic FSR Marathon 2007

(Gripy) - Boplight

(Kierownica) - Ritchey WCS Carbon Flat Bar 580mm

(Stery) - VP A69AC Gold

(Pedaly) - Shimano XTR

(Siodlo) - Selle Italia SLR TT

(Sztyca) - Thomson Masterpiece 30.9x367

(Zacisk sztycy) - Giant (chwilowo)

(Manetki) - Shimano XTR SL-M970 w/alu bolts

(Zaciski kol) - Bolt-on Dartmoor (chwilowo)

(Podkladki pod mostek) - Giant Carbon 20mm

(Gwiazdka) - incl.

(Mostek) - Ritchey WCS 4-Axis 110mm

(Opona przednia) - Geax Gato 26x1.9

(Opona tylna) - Geax Gato 26x1.9

(Top cap) - Soul-Kozak - 4g

(Detki) - Noflats Glut :D

(Kolo przednie)

-(Piasta) - Mack Disc Gold

-(Obrecz) - Mavic XC717d

-(Szprychy) - 32x DT Revo

-(Nyple) - Pillar Gold

-(Opaska) - Eclipse

(Kolo tylne)

-(Piasta) - Mack Gold

-(Obrecz) - Mavic XC717d

-(Szprychy) - 32x DT Revo

-(Nyple) - Pillar Gold

-(Opaska) - Eclipse

 

Jest to wersja rozwojowa i już w najbliższym czasie nieco schudnie. W planach mam zacisk sztycy i zaciski kół Far and Near złote, mam też od jakiegoś czasu mostek Rotor S1 ale jakoś jeszcze go nie założyłem :) do tego za jakiś czas będzie wymiana hamulców i amora bo 80mm skoku to ciut za mało do tej ramy (może jakieś propozycje?). Szukam też jakiejś fajnej przerzutki przedniej - najlepiej XTR z serii 950 down swing (niestety) i dolny ciąg. Założeniem było, żeby rower był cały czarny ze złotymi elementami, na wzór mojego Poisona. Spec waży obecnie na pewno poniżej 11kg ale nie wiem dokładnie ile bo 1. nie mam wagi B) 2. jakoś mi już ta mania lekkości przeszła :)

 

Szukam również inspiracji na wymianę napędu na przyszły sezon (może 2x9?). Ciekawe jak będą wyglądały ceny nowego X.0...

 

Kilka zdjęć:

DSCF1051.JPGDSCF1054.JPG

DSCF1052.JPGDSCF1053.JPG

 

Czekam na komentarze i propozycje co byście tu zmienili :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to z mojej strony chyba jest trochę za wcześnie. Jeździłem tylko ~5km kolo domu po dziurach, żeby wstępnie ustawić zawieszenie pod siebie. Na pewno nie buja przy jeździe na stojąco i na siedząco a dziury wybierał ładnie więc raczej spełnia swoje zadanie :icon_redface: Więcej będę mógł napisać jak się pogoda poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zabiel17 Twoje pytanie jest tak nie na miejscu i tak razi w oczy, że ty chyba w tej chwili siedzisz i żałujesz, że nie możesz skasować tego posta. Oto odpowiedzi na twoje pytanie:

tu

i tu

i tu

i tu

 

Chyba już wiesz gdzie szukać więc dalej nie będę wklejać. Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.

 

 

Misiek świetny sprzęt. Mnie by tu kolorystycznie bardziej pasowałaby korba slx lub xtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie NIE NA MIEJSCU to wg mnie pytanie "nooo a ile na to wszystko wydałeś?". nawklejałeś linków, wszystkie to odnośniki do używek, wg mnie rama z tematu jest NOWA (właściciel nic nie pisze o sprzęcie z odzysku) więc pasują troszki jak...

no ale się kłócić nie zamierzam, odpowiedź lub jej brak trza zostawić właścicielowi.

 

rower pikny, zawiechę możesz ustawić tak by był fullem, choć łózkiem wodnym nigdy nie biędzie - ale nie ma być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dałeś za ramę?

 

Sam tego nie wiem... Dowiem się, jak sprzedam części, które dostałem wraz z nią.

 

 

Misiek świetny sprzęt. Mnie by tu kolorystycznie bardziej pasowałaby korba slx lub xtr.

 

Wiem o tym doskonale :P Korba będzie inna jak zajadę napęd. Nie wiem tylko jeszcze jaka.

 

rower pikny, zawiechę możesz ustawić tak by był fullem, choć łózkiem wodnym nigdy nie biędzie - ale nie ma być :P

 

Dokładnie. Dla mnie najważniejsza przy wyborze ramy była efektywność na podjazdach. Wg mnie Epic to nie jest full z antybujaczem a hardtail z modułem wygody :)

 

Rowerek rzuca się w oczy niesamowicie przez te złote akcenty - piękna maszyna.

 

Dzięki! To może z Tobą gadałem po AMP? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina XTRa. Moim zdaniem spinka najpierw wygięła się podczas redukcji przy obciążeniu. Łańcuch zaczął przeskakiwać, jednak ujechałem tak kilkanaście km. Na takiej charakterystycznej nawrotce w prawo znów redukowałem i poczułem 0 oporu na korbie - było po wyścigu, a spinki znalazłem 1 część ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gratuluje przesiadki na fulla.

Ostatnia twierdza ht padła :)

Pamiętam jak kiedyś spojrzałeś z pogardą na mojego nrs'a smigając jak szatan na swoim xtc.

Teraz epic, a nim się obejrzysz będzie coś ze 150mm skoku do jazdy po bułki :D

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...