Skocz do zawartości

[lusterka] Sportowe lusterka rowerowe ?


MichaLKRK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję jakichś sportowych lusterek do jazdy xc/mtb.

A co to znaczy sportowych ?? Nie obciachowych :)

 

Jeżdżę w czasem dłuższe trasy, i zawsze słucham w drodze muzyki. Złapałem się kilka razy na tym, że spowodowało to spadek mojego bezpieczeństwa na drodze. I teraz dylemat - albo lusterka albo brak muzyki.

 

Znalazłem rogi z lusterkami.]

 

http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_ROGI+Z+LUSTERKAMI+BAR%27N%27MIRROR__P_53041060-53010001__PZTA_8__PD_53010858.html

 

Czy waszym zdaniem wyglądają bardzo "śmiesznie" :) ??

 

Rogi-Topeak-Bar-n-Mirror.jpg

 

 

Spodobały mi się i wiem, że je kupię do montowania na dłuższe trasy szosowe. Jeśli jednak znajdę jakieś lepsze "prawdziwe" lusterko, o wyglądzie nie szpecącym roweru do xc/mtb, to jestem śmiało gotowy do takiego zakupu.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te lusterka. Są składane więc na trasy sobie wyciągniesz, a w mieście, czy gdzieś w tłumie złożysz, choć nie wyglądają one tak obciachowo jak te klasyczne.

 

Sam zastanawiam się czy nie kupić, cena nie najgorsza nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te lusterka. Są składane więc na trasy sobie wyciągniesz, a w mieście, czy gdzieś w tłumie złożysz, choć nie wyglądają one tak obciachowo jak te klasyczne.

 

Sam zastanawiam się czy nie kupić, cena nie najgorsza nawet.

 

 

No właśnie. Zwłaszcza, że w trakcie trasy za wyjątkiem podjazdów człowiek utrzymuję w miarę stabilną postawę ( małe wychylenia ciała i głowy w czasie jazdy ) dzięki czemu efektywność takich lusterek w rogach może nie być wcale taka śmieszna jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.

 

Szukam w dalszym ciągu lusterek sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz potrzebę, to kupuj, przyznam, że sam wielokrotnie myślałem o tym, że przydałoby mi się lusterko gdy jeżdżę po szosie. Obciachu nie będzie, ludzie różne rzeczy pakują na rower a ta jest naprawdę praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Pomijam te cala czesc o "obciachowosci" bo jest poprostu ... obciachowa ;)

Moze taki patent?

 

http://www.cyclexpress.co.uk/products/Helmet_mirror.aspx

 

Tu, u mnie sporo ludnosci z takim czyms pomyka.

 

Badzmy jednak szczerzy. Najlepsze lustra wsteczne nie uchronia przed bezmyslnoscia. Szczegolnie na miare jezdzenia z muzyka w uszach po miescie...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie załozyłbym żadnego lusterka do kierownicy, tym bardziej do rogów.

ewentualnie coś takiego http://www.rove.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4822&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1

według mnie dobre rozwiazanie, tylko ze wyglada sie w tym troche jak dentysta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, aby nie tworzyć nowego wątku.

Zakupiłem rogi topeaka z lusterkami z tematu. Raz że lubię dać odpocząć nadgarstkom w czasie jazdy, ewentualnie podtrzymać się na podjeździe, dwa - potrzebowałem choćby szczątkowego lusterka podczas jazdy po szosie.

Powiem jedno - jestem naprawdę zachwycony.

Po pierwsze - rogi są wygodne, spełniają swoją funkcję. Myślałem że mogą być trochę za szerokie - ze wzgl. na lustra, nic podobnego - wygodnie się je trzyma. Połączeń i elementów ruchomych nie czuć nawet bez rękawiczek, brak możliwości przycięcia dłoni itp.

- montaż, regulacja i ustawienie - banalne.

- widoczność dzięki panoramicznym lustrom (nieco wypukłe w długości i wysokości) zdecydowanie wystarczająca. Widać wyraźnie drogę i auta.

- wygoda użytkowania (dla mnie nie banalna). Wjeżdżam na drogę, odpinam lustro(a) i wsio cacy, widzę co się dzieje za mną. Zjeżdżam w teren, składam i mykam bez problemu.

- niebanalny wygląd. Nie ukrywam ze jestem wzrokowcem i estetyka tego wynalazku naprawdę nie przeszkadza, ba rzekł bym wygląda niebanalnie i ciekawie. Byłem nawet zaczepiony przez innych bikerów po drodze z pytaniami gdzie kupić, obejrzeć itp.

Suma sumarum - Jeżeli ktoś się waha, ja zdecydowanie polecam!

Zdjęcia wstawię na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...