Skocz do zawartości

[przerzutki] Różnice acera i deore


jeezy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zajechanie polega na tym ze kółeczka sie skończą (zęby znaczy) a na pantografie sie zrobią takie luzy ze sama sobie będzie zmieniać biegi jak jej spasuje.

 

Obecnie i Acera i Deore obsługuje 9 rzędów wiec z tym nie ma różnicy, różnica na pewno jest w masie, jakości wykonania i cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano dla najnowszej wersji Acery podaje 8/7 rzędów...

W tym roku 9 rzędów schodzi do grupy Alivio, Acera zostaje 8 rzędowa. (chociaż dostrojenie jej do napędu na 9 jest kwestią sprytu)

Wadą Acery jest za krótki jak dla mnie wózek (w najnowszej wersji został nieznacznie wydłużony z tego co widzę) i duże kółeczka, których nie mogłem nigdzie na miejscu dokupić.

Jeśli się wściekasz w mtb, to odczujesz dużą różnicę względem Deore, a szczególnie w warunkach pogodowych i terenowych nie sprzyjających zmianie przełożeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba nie ma nic lepszego od deore;]

A co w Deore takiego wspaniałego ? Tłucze o ramę aż miło, chociaż biegi zmienia na przyzwoitym poziomie.

Co do Acery, to pozostał bym na razie przy niej do zajechania. Mógłbyś się trochę zawieść na małej różnicy w jej działaniu w stosunku do Deore. Jeżeli będziesz dbał o linki i pancerze na pewno będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...