Skocz do zawartości

[opony] Kompatybilność opon z obręczami


Miecho87

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie zdejmowałem jeszcze "fabrycznych" opon z tych obręczy
- nie ma potrzeby by sprawdzić w ten sposób, bo jak masz te NOWE z linku to maja 20 mm wew., a jak starszy model to na 90% tylko 17 mm. 

 

Tak wygladaja starsze:

https://www.salden.nl/en/dt-swiss-x1900-spline-wielset-182659.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem z doborem opon do roweru. Oryginalnie były 700x35C (37x622, 28 x 1 3/8 x 1 5/8) - trekkingowe. Chciałem coś węższego, a że miałem w domu opony 28-622 (28 x 1 5/8 x 1 1/8), to próbowałem z tymi. Ale po napompowaniu schodziły one z felg, w ogóle już przy zakładaniu jakoś tak lekko wchodziły. Szerokość wewnętrzna felgi to 13mm.... Bardzo mało, więc teoretycznie to ta oryginalnie zamontowana opona nie powinna mieć racji bytu - tak przynajmniej mi się wydaje, bo felga o szerokości 13 mm przyjmie opony 18, 20, 23, 25. A udało się założyć nawet oponę 47-622. Proszę o wyjaśnienie, dlaczego tamta opona spadała? I czy mogę bezpiecznie zamówić tą: http://allegro.pl/opona-28-trekkingowa-700-x-32c-kenda-k193-kwest-i6567814393.html

Rower to Arkus-Romet, koła 28", nie ma na obręczach napisane rozmiaru, zmierzyłem suwmiarką szerokość wewnętrzną felgi - między wewnętrznymi krawędziami rantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój rower 42f99282f63ace769782da77058fc52a.jpg

I koło

46f29c3ab35c2a261ea46ba44981376b.jpg53a16374bc27cf4c24322f4f1114b14f.jpg

Nie ma na nim żadnych informacji o rozmiarze.

Mierzę obręcz tak

5f0efd0767ac31d8f31bade06fc5aff2.jpg i wychodzi 18, 4mm (czyli wczoraj źle napisałem) 72fc26b60f8ddd973ef7317d7d5c0f67.jpg

Teraz opona 47-622 założona na tą obręcz a20f817cc1781bdcbc71875dc6089f0d.jpg47fadda5d94022820040ee3feeb03fe7.jpg

Ale ona nie ma 47mm szerokości. 28x1,75 więc 44mm.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, za szerokie. A z drugiego roweru mam praktycznie nowe 28 szerokie. Dzisiaj o dziwo udało się je założyć i porządnie napompować - nie wyszły z obręczy. Co dziwne, obręcze od roweru gdzie one były założone pasowały super, a też 18mm szerokie. Mam takie podejrzenie, że poprzednim razem za duży rozmiar dętek dałem i przy pompowaniu rozepchnęły te opony tak, że wychodziły z obręczy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie założone są, zobaczymy do rana czy nic przez noc się nie stanie, a jak pogoda się poprawi to sprawdzę czy nic nie będzie się działo podczas jazdy - wiadomo, że wtedy opona pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam takie podejrzenie, że poprzednim razem za duży rozmiar dętek dałem i przy pompowaniu rozepchnęły te opony tak, że wychodziły z obręczy.

Niemożliwe - jak się stopka opony dobrze zaczepi to nie ma przeproś. Ja obstawiam, że źle Ci opona siadła poprzednim razem przed napompowaniem i wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki kozacki stojak na rower.  Może opona zeskakiwała wcześniej bo pomiędzy nią a obręczą złapana była dętka i przy pompowaniu spychała ją z rantu. A to że opona lekko wchodzi   jeszcze o niczym nie przeświadcza.  Pamiętam jak na mtb się potrafiłem męczyć niemiłosiernie z oponami i przy pierwszej zmianie detki na szosie byłem w ciężkim szoku że opone założyłem ręką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

planuje zmianę kół w moim rowerze, waham się pomiędzy obręczami typu XR361/XM401 które mają 22,5mm wewnętrznej szerokości a XM421 która ma 25mm. Będę używał opon 2,2 (Maxxis Icon) może kiedyś max 2,25 szerszych raczej nie przewiduje. Czy jest ktoś mi w stanie rozsądnie doradzić które będą odpowiednie? Bo że szersze obręcze są lepsze to wiadomo tylko np. takie 25mm to już wchodzi prawie w DH a nie chciałbym przesadzić, a zależy mi żeby mieć szybkie koła  :thumbsup:

pozdrawiam :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTB STP i19 27,5" Tubeless Ready

a do tej ,szerokość wew 19 mm, jaką mogę dać najszerszą opnę 2,25 czy może 2,4 jeszcze też da radę obsłużyć 

dzięki z góry za pomoc, chodzi oczywiście o mtb

i jeszcze do jakiej szerokości system tubeless ma przy niej sens tak tylko na przyszłość mnie to interesuje

Edytowane przez KROSS.R7.2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam rower Cube Cross 2015. Opony jeszcze oryginalne,

Chciałbym założyć na wiosnę jakieś semi slicki bo jeżdżę głównie po asfalcie. Do jakiej szerokości opony mogę spokojnie zejść na oryginalnych obręczach? Albo jakie konkretnie polecacie opony? Moja waga to aktualnie 95 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obręczy nie znalazłem nic. Poza jakimiś zoaczeniami Cube - SX24.

Na obecnie założonej oponie jest 44-622 (28 - 1,65, 700x42C)

Opona jest sporo szersza od obręczy. Dostałem info od pewnej osoby, że mogę założyć Schwalbe sammy slick 700 x 35C.

W ogóle nie znam się na nomenklaturze rowerowej i nie wiem czy dużo węższe będą te opony i czy zyskam na prędkościach i komforcie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdjąć oponę i zmierzyć szerokość wewnętrzną obręczy. Zakładając jednak, iż standardem jest 17 lub 19mm w rowerach tego typu, to najmniejszym rozmiarem jaki możesz spokojnie założyć to 28mm. Przy obręczy 17mm można pokusić się nawet o 25mm, a więc obie opony to rozmiar już typowo szosowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...