Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jeden i drugi zapewne będzie w takim samym lub nieznacznie innym stopniu chronił głowę.

 

jw + dokładniejsze wykończenie wszystkich elementów ;)  Zresztą głowa jest bezcenna, akurat kask, to jest jedyny element, na którym bym nie oszczędziła, głowa jest jedna, a układ nerwowy się nie regeneruje, ale tak jak pisałam wyżej, cena raczej według mnie nie gra tutaj aż tak znacznej roli najważniejsze, żeby było wygodnie, dobrze wszystko spasowane z naszą głową, bo brak dopasowania, brak wygody może sprawić więcej szkody niż pożytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tam czy za 60 zł czy za 100 zł czy za 200 zł są tak samo wygodne. Kwestia dobrania rozmiaru.

Przecież te za 700 zł nie są zrobione z pancernych płytek.

Wszystkie są z czegoś ala czarny styropian. Reszta to jakieś dodatki i wydawanie siedem stów na kask będąc amatorem to w mojej opinii takie trochę widzi mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę sugerujecie, że różnicy w bezpieczeństwie pomiędzy kaskami za 100 czy 300zł nie ma, a takie kaski różnią się głównie jakością użytych materiałów i dodatkowymi akcesoriami? :) Rozumiem, że raczej takiego kasku nie opłaca się zamawiać przez internet i najlepiej go przymierzyć i kupić w sklepie stacjonarnym? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W droższych kaskach producenci chwalą się czasami nowymi technologiami, które mają lepiej chronić.... jak jest naprawdę, tego nie wie nikt, chociaż ja osobiście chcę wierzyć w to, że zakładając lepszy kask, mam większe szanse na, to, że z moją głową będzie ok po wypadku i że te kaski, są jednak lepiej testowane, chociaż to pewnie myślenie życzeniowe.. Za to pewne jest to, że każdy kask musi spełnić normę en1078. Owszem można kupować, przez internet ale najpierw dobrze jest przymierzyć taki stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask kupujemy raz na ile ? parę lat, 500zł w przeliczeniu np. na 3-5 lat, to wychodzi 9-15zł miesięcznie, moim zdaniem warto tyle wydać, jakoś czuje się że w razie w. większe szanse są w Rudym niż w kasku z Lidla (chociaż może to głównie psychiczna sprawa jednak dla mnie akurat ważna), ale jeśli nie patrząc już na są ochronę to komfort, tanie kaski nie mają np. takiej wentylacji, albo np. siatki przeciwko owadom, dodatkowych gąbek dla lepszego dopasowania na głowie ... i kwestia o której wspomniała iza czyli ochrona głowy. Uważam że lepiej wydać więcej na porządny kask niż potem pluć sobie w brodę, że może gdyby nie to że oszczędziliśmy na kasku to teraz jeździlibyśmy dalej , a nie leżeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to idzie w parze z ceną ale droższe kaski mogą mieć lepiej rozwiązaną wentylację a latem to moim zdaniem jest bardzo istotne. Ja np. nie jeździłem w kasku z Lidla latem podczas upałów bo było mi za gorąco. Na szczęście samochód potrącił mnie jesienią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie również nie mają.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/47724130/i-rudy-project-sterling-bialy.jpg

 

Mówię o tej czerwonej siatce którą widać np tu na zdjęciu i mają je też inne kaski z wyższej półki, dla mnie to siatka przeciw owadom, dla innych może być i przeciw wypadaniu włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mówię o tej czerwonej siatce którą widać np tu na zdjęciu i mają je też inne kaski z wyższej półki, dla mnie to siatka przeciw owadom, dla innych może być i przeciw wypadaniu włosów.

 

Kaski szosowe przeważnie nie maja siatek od owadów ani daszków.  Siatka nie jest w żaden sposób wyznacznikiem "fajnosci" czy zaawansowania kasku.

Cenę kasku robi jego (powiedzmy ze kolejność dowolna):

1. Masa która nie obniża w żaden sposób jego właściwości ochronnych - im lżejszy kask tym droższy, przy zachownaiu odpowiedniego poziomu ochrony

2. System wentylacji - im lepiej wentylowany przy zachowaniu jego wlasciwosci ochronnch tym droższy.

3. System Regulacji i Zapięcia  - od prostych ordynarnych plasików - po elastyczne siliknoopodobmne wsystemy regulacji. Niektore kaski sa wygodne jak czapki :>

o czym juznp wspominalem po zakupie kasku ZEroRH+ vs Uvex magnum czy DEcathlonowych.

4. Kształt i materiały ilosc wkladek  - Podstawowe kaski maja gąbki ,,,, lepsze maja ciekawsze rozwiązania jak np napylane włókna mikrofibry na wkladki zapewniajace miekkosc i wygode a nie nasiąkające.

5. Wykonanie - kaski moga byc naprawde przedziwne i zakombinowanie.

itd.

 

I pewnie cos tam jeszcz sie znajdzie, wtopienie siatki w "czoło" kasku to grosze, a jak nie jezdzi sie po krzakach to przeważnie nie jest to jakoś bardzo potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wypłata dotarła, więc rower niedługo będzie w drodze. Lecą już do mnie koszulki, spodenki zamawiam na dniach lub kupię jutro.

Zamierzam w dniu jutrzejszym karnąć się do Decathlonu i kupić kask na mojego crossa :D.

Na co zwracać dokładną uwagę, za ile mniej więcej kupię kask, który faktycznie będzie chronił moją łepetynę? To mój 1 zakup kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc spasowanie kasku do głowy? Ma on być ściśle przyklejony do niej czy może być odrobina luzu? Nie chcę kupić jakiegoś bubla za grubą kasę i wolę się jednak upewnić, z czym to się je.

Na Allegro te kaski są zdecydowanie tańsze niż w Decathlonie i z jakością też wydaje mi się, że lepiej, a chciałbym mieć coś, co jednak faktycznie uchroni przed urazem niż tylko będzie nakryciem głowy.

 

Zmierzyłem obwód głowy i wyszło mi 60cm. Nie było za luźno i nie było za ścisło.

 

Np taki Giro ma http://allegro.pl/kask-giro-bishop-czarny-58-65-2017-agasport-krakow-i6739525346.html

58-65, więc na chłopski rozum powinien na mnie idealnie pasować, prawda? Myślicie, że warto kupić kask przez internet, skoro jego widełki są, według mnie, idealne? Ewentualnie mógłbym zamówić z powrotem kuriera i odesłać...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 60 to lepiej jakby miał 58-62 np.

 

Kask ma przylegać do głowy tak żeby nie uciskał i nie powodował dyskomfortu i nie być luźny na głowie aby w razie w. nie przemieszczał się na niej.

 

 

Jak nie masz gdzie przymierzyć to znajdź sklep w internecie który ma dostępne różne modele i zamów i odeślesz w razie czego.

Ja tak zrobiłem z centrumrowerowym zamówiłem kask Rudego i Giro i po przymiarce odesłałem Giro.

Edytowane przez macior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kaskach Giro? Spotkałem się z opinią, że w ostatnich latach jakość wykonania ich produktów wyraźnie spadła. Niestety poza produktami Giro i Bontragera żadne inne kaski nie pasują idealnie do mojej głowy...

Edytowane przez Tomo1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to w takim układzie mam do wyboru Uvex Viva 2 56-62 i Giant Compel 55-63. Jakieś sugestie?

Uvex jest strasznie ciężki (320g przy najmniejszym rozmiarze) i ma mniej otworów wentylacyjnych niż Giant (ale tu nie znamy wagi) - to są kaski typowo budżetowe.

Od siebie zaproponowałbym Alpine Mythos http://allegro.pl/kask-rowerowy-mtb-alpina-mythos-2-0-57-62-cm-i6735799153.html nieco droższy od wymienionych przez ciebie ale zdecydowanie lżejszy , ze świetną wentylacją i funkcjonalnym zapięciem . Na kasku bym nie oszczędzał bo źle dobrany ,ciężki i ze słabą wentylacją będzie powodował znaczny dyskomfort i będziesz zmuszony do wymiany na inny a to generuje zdecydowanie większe koszta niż nieznaczne zwiększenie budżetu od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kaskach Giro? Spotkałem się z opinią, że w ostatnich latach jakość wykonania ich produktów wyraźnie spadła. Niestety poza produktami Giro i Bontragera żadne inne kaski nie pasują idealnie do mojej głowy...

Kiedys mialem  Giro Xen i byl super, mega wygodny.Teraz jezdze w kasku IXS , ale zamowilem dzis Giro Montaro z MIPS .

Zobacze jak sie bedzie sprawowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ile waży Giant Compel, nie wiem gdzie to sprawdzić, a w sklepach o tym nie piszą?

Giant ma w zwyczaju nie podawania wagi swoich produktów (dziwne ale tak jest) stąd ciężko o takie info i sklepy tego nie podają. Poproś sprzedającego o zważenie interesującego cię rozmiaru ale myślę , że waga będzie 300g i więcej tak jak w większość kasków w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się z wyglądu ten kask: http://www.mikesport.pl/force-kask-rowerowy-czerwony-902607-8.html

 

Czy warto się nim interesować ?

 

I drugie pytanie: część kasków jest opisywana na stronach sklepów jako szosowe. Wg mnie wyglądają tak samo jak inne tzn. te używane przez nas do MTB. Jaka jest między nimi różnica ? Czy w ogóle jest jakaś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...