Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Kiepsko to wygląda ... jakoś tak zewnętrzna skorupa odstaje od wypełnienia ...  

Przy tym Bell`u kask z Lidla wygląda na kask za 150 zeta ... a cenę maja niemal identyczna.

 

Wracając do kasków 4F ... jak ktoś to kupi to niech potwierdzi czy waga, którą się chwalą to waga kompletnego kasku czy gołej skorupy ... bo waga wygląda całkiem pozytywnie. 

 

 

@@ichris, wykonanie tego f55 też mi się nie podoba ... jak chcesz MET`a w podobnej cenie to zajrzyj w wyprzedaże na Velo.pl ...

 

Jest kilka modeli w cenie do 150 zł a wyglądają moim zdaniem zdecydowanie lepiej, po fotkach widać lepsze wykonania i maja lepszą wagę.

Jak brałem z oferty wyprzedażowej  to nie miałem problemów z wysyłką kasku który był gdzieś tam w Polsce.

Sprawdzasz dostępność dzwonisz do sklepu gdzie go mają dogadujesz formę płatności, sposób i adres wysyłki ... ja miałem kask po 2 dniach za 13 zeta kosztów przesyłki.

 

Pozdro

 

 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeniol - zamówiłem w mbike'u w Krakowie MET-a Falco 2011 za 80zł (miły pan wszedł na stronę velo i mi zamówił), niebieski :) Tylko unismall... boje się, że może byc mały choć dynię mam raczej standardowych rozmiarów.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zakupić swój pierwszy kask, jestem w tym temacie zielony jakie polecicie?

Teren w jakim się poruszam jest mieszany miast dłuższe wypady po za miasto oraz coraz więcej w lesie. Chciał bym aby miał wiele opcji dopasowania lekki oraz przewiewny.

Mam kilka potencjalnych celów:

http://allegro.pl/kask-rowerowy-uvex-xp-cc-s-m-l-55-60cm-warszawa-i4109804652.html

http://allegro.pl/kask-met-kaos-l-wyprzedaz-i4108869522.html

http://allegro.pl/kask-rowerowy-met-crossover-wht-matte-52-59-i4120887933.html

http://allegro.pl/nowy-kask-bell-slant-uni-54-61cm-mtb-2013-i4125453556.html

http://allegro.pl/kask-giro-phase-czerwono-czarny-l-bikestacja-i4068219076.html

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz któregoś MET`a to możesz każdego z nich mieć taniej gdy zajrzysz w zakładkę Wyprzedaż na velo.com.pl...

 

Powiem więcej możesz mieć Kaosa w wersji UL GEL taniej niz ten zwykły na allegro ... a jest istotnie lżejszy.

 

http://velo.pl/odziez/kaski/met/kaos-ul-gel-2010

 

Ja użytkuję jak na razie Kaos`a UL Gel z 2011 roku i jak dla mnie i mojej głowy rewelacja.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kask z tej oferty ... dostałem go dokładnie w cenie z www a za przesyłkę skasowali 13 zeta paczka poczta polska.

 

Ja akurat brałem w Ducato z Jeleniej Góry ...

Wystarczyło powiedzieć ze chcesz kask z oferty wyprzedażowej Velo oczywiście w cenie www ... 

Sprzedawca poprosił aby oddzwonić za 15 min bo musi sprawdzić czy jest na 100% na stanie ... 

Odczekałem, oddzwoniłem, ustaliliśmy koszt przesyłki ...

Potem reszta już mailowo ... konto na wpłatę, adres wysyłki ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka drobna dygresja odnośnie tematu kasków

Co rusz natrafiamy tutaj na kaski stricte górskie jakby Polska krajem górzystym była bardziej niż choćby Włochy, którym potężnych wzniesień typu Stelvio odmówic nie można,a takich w Polsce szukać próżno, Pewnie nawet sami zapaleni górale na takie wysokości rzadko wspinają się.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fenomen "jazdy góskiej" choć bardziej obrazowo będzie można powiedzieć "po bezdrożach"?

 

Piszący te słowa - zapalony szosowiec.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka drobna dygresja odnośnie tematu kasków

 

Co rusz natrafiamy tutaj na kaski stricte górskie jakby Polska krajem górzystym była bardziej niż choćby Włochy, którym potężnych wzniesień typu Stelvio odmówic nie można,a takich w Polsce szukać próżno, Pewnie nawet sami zapaleni górale na takie wysokości rzadko wspinają się.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fenomen "jazdy góskiej" choć bardziej obrazowo będzie można powiedzieć "po bezdrożach"?

 

Piszący te słowa - zapalony szosowiec.

Zapaleńcowi się tego nie wytłumaczy. 

Poza tym nie za bardzo jest co - jeśli ludzie wolą jeździć poza asfaltami to nie ma aż takiego znaczenia czy jest to w górach czy nie. Przeciętny rower nadający się do jazdy w ogólnie pojętym terenie to przede wszystkim rower mtb, który całkiem niezłej klasy można dostać taniej niż zdatny do tego samego rower przełajowy. 

A co do wyboru kask mtb a kask szosowy - ja wolę takie z daszkiem niż bez niego, dlatego nawet szosówką jeżdżę w kasku mtb, bo szosowe zwyczajnie wizualnie mi się nie podobają.

Do tego co do wielkości polskich garbów - do Alp im daleko co nie znaczy że nie może być w nich wymagająco, choćby technicznie, nawet jeśli jest parę razy niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciętny rower nadający się do jazdy w ogólnie pojętym terenie to przede wszystkim rower mtb, który całkiem niezłej klasy można dostać taniej niż zdatny do tego samego rower przełajowy.

Pewnie w tym tkwi przyczyna tak małej w porównaniu do Włoch czy Hiszpanii czy Belgii kolarstwa szosowego, przełajowego... choćby jak nie było nazwa "rower górski" jest śmieszna w naszych warunkach geograficznych,lecz tak przyjęta.

 

Tak czy owak, to tylko dygresja.... tematem głównym są kaski rowerowe proszę kontynuować dalej...

 

 

Edytowane przez Shmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa może być śmieszna ale rower mtb to rower który przy tłumaczeniu nazwy jest rowerem górskim.

To samo z wyborem kasków - jedni są purystami i na szosę wychodzą tylko z szosowym rowerem, w szosowych ciuchach, butach i kasku, inni kierują się swoimi preferencjami. Wśród tańszych czy popularnych w tym temacie kasków marketowych też królują kaski mtb, co rozumiem, bo przeciętny nabywca takiego w markecie ma takie a nie inne wyobrażenie o rowerze i akcesoriach i kask bez daszka mógłby się nie sprzedać. 

Z kasku mtb łatwo zrobić szosowy - odpiąć daszek (tym bardziej że wiele modeli szosowych to modele mtb z dachem), w drugą stronę to już trochę kombinowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś może mi wytłumaczyć ten fenomen "jazdy góskiej" choć bardziej obrazowo będzie można powiedzieć "po bezdrożach"?

 

Z mojej strony sprawa jest prosta ... szosę omijam bo jest pełna baranów w pojazdach czterokołowych ... 

A kask górski ... bo ma daszek, który ładnie ogarnia gałęzie, jak już tobo wspomniał bardzo często różnica miedzy "wersjami" to tylko daszek.

Rower górski - MTB równie dobrze możne się nazywać rowerem XC i wtedy jest mniej kontrowersyjnie :).

Fenomenu nie ma co tłumaczyć rower MTB jest bardziej uniwersalny niż przeciętna szosa ... a że polak niezbyt zasobny i jak ma mieć jeden solidny rower, to taki którym pojedzie wszędzie.

 

Szkoda że przy zakupie solidnego roweru sprzedawca proponuje jako "gratis"  czy też wielu woli kupić torebkę podsiodłową, błotniki, "podporę boczną" ... a o kasku nawet nie myśli. 

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kask, zawsze jeździłem bez i pech chciał, że jak miałem czołówkę z debilnym rowerzystą -> wsztrząs mózgu, rozcięte usta i skóra na brodzie, uszkodzony ząb, usta jak u klauna, to trafiłem akurat szczeka i żaden standardowy kask by mi nie pomógł:-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaskiem jest najczęściej jak z ubezpieczeniem - jeździmy w nim/z nim, lecz na co dzień swojej głównej funkcji nie spełnia. Ale lepiej mieć jak nie mieć na wszelki wypadek, choć pecha jak:
 

 

wsztrząs mózgu, rozcięte usta i skóra na brodzie, uszkodzony ząb, usta jak u klauna, to trafiłem akurat szczeka i żaden standardowy kask by mi nie pomógł:-)

 

zawsze można mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...