Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Szukam i coś nie mogę znaleźć. Pytanie do użytkowników kasku  IXS Trail RS Evo, czy jest kompatybilny z goglami? 

Najbardziej chodzi mi o to, czy da się gogle bezproblemowo zakładać na kask, np podczas podjazdu itp. 

Niestety, starość nie radość i przy szybszych zjazdach zaczyna się płacz, okulary nie zawsze pomagają. 

Myślę jeszcze o Endura Singletrack 2, jest info o goglach i na plus siatka zabezpieczająca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę pomierzyłem i nie zawsze wymiar 61cm,najczęściej spotykany, oznacza że będzie wygodnie.Ostatecznie kupiłem w okazyjnej cenie alpina fb 2.0 flash o dość szerokim wymiarze 57-62.O dziwo wydaje się być aż trochę za duży w tym sensie że muszę przykręcać regulację-ale to tylko wrażenie- najważniejsze że wygodny.Światełko w nocy dodatkowe też przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,
Szukam kasku dla syna.
Syn ma 5,5 roku(obwód głowy 52cm), nie ukrywam, że lubi szarżować na rowerze, przez co tak ważne jest dla mnie bezpieczeństwo głowy. Ostatnio zauważyłem, że narzeka na ból szyi – być może to od kasku( używa zakupionego w decathlonie kasku typu „orzech” model Play3 Oxelo – ważący aż 350-380g). Dodatkowo bardzo często nawet po krótkim przejeździe i po zdjęciu kasku ma mokre włosy.
Szukam: możliwie najbardziej bezpiecznego, lekkiego i przewiewnego kasku dla syna.
Oto moje propozycje – będę wdzięczny za sugestie co do wyboru( celuję w cenę ~150zł po rabatach:-)) – sądzę, że to rozsądna cena za porządny kask:
www.bikester.pl/uvex-…41189.html
www.bikester.pl/bell-…63818.html
velo.pl/stroj…et/genio-0
www.rowerystylowe.pl/p-104…m-52-57-cm
www.muziker.pl/uvex-…hite-52-57
www.bikesalon.pl/kask-…WlEALw_wcB
www.mall.pl/kaski…4iEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te typowo dla dzieci są najlżejsze w taki celuj, żebyś swoim dążeniem do ochrony mu głowy nie urwał. Gdzie były Twoje myśli, kiedy pięciolatkowi zakładałeś takie wiadro na głowę? Tyle (380g) nie waży nawet większość kasków dla dorosłych. Mój ma 330g i czuję jego ciężar, a ważę 85 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kask Uvex i myślałem, że jest ok ale przymierzyłem Bontrager Specter i zauważyłem kolosalną różnicę , jednak jest dość drogi.

Jaki polecicie , kryterium : do max. 500 pln , najchętniej uniwersalny (mtb szosa) , czerwony lub czarno-czerwony , ewentualnie dodatek do w/w kolorów białego , ważne aby był stosunkowo lekki , wygodny i bezpieczny.

Podobają mi się Bontrager Specter (dość drogi) lub Starvos , Giro Cinder (nieco przekracza budżet) lub Foray.

Który z nich , ewentualnie jaki inny i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam kask marki KASK :D A dokładniej model PROTONE. Zarąbiste kaski TOP półka. Niestety coś co jest najlepsze ma także podróbki i sam w takiej podróbce jeżdżę. Jak dla mnie kask pierwsza klasa mimo że mam chińską podróbkę. Występuje w pełnej gamie kolorów nawet są limitowane edycje. Nowy to koszt około 1000zł więc trochę kosztuje. Dlatego polecam chińskie podróbki 70-80% taniej :)

i-kask-kask-protone-czerwony-rozmiar-m.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janu_sz napisał:

Są w zestawie z ubezpieczeniem jak Ci z podróbki plastik w czoło wejdzie ?

I tak wszystkie kaski są robione w Vietnamie, Chinach lub Taiwan więc co to za różnica. Za te 200-300zł to nie oszukujmy ale żadnej rewelacji nie kupimy więc po co przepłacać. Lepiej mieć chiński kask na głowie niż go w ogóle nie mieć. Od kiedy zacząłem jeździć rowerem to już miałem chyba z 10 kasków i nigdy się nie wywróciłem tak aby walnąć głową o asfalt. Czasem się zastanawiam na co mi ten kask tylko w lato gorąco :) Przy zderzeniu z samochodem to tylko kaski Full Face potrafią ochronić głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...