Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 41 lat, jeżdżę od 7-go roku życia, zawsze bez kasku. Dwa lata temu po przesiadce na lepszy rower kupiłem kask. W zeszłym roku miałem OTB w mieście, gdyby nie kask walnąłbym głową o beton, a tak to tylko zdarłem kask. Jest coś na rzeczy z tymi kaskami.

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytam bo jeżdżę w okularach korekcyjnych i słonko mnie oślepia kto nie chodzi nie wie jak to jest

Dlatego myślałem ze to dobry pomysł ale w sumie zastanawiałem się czy nie będę głupio wyglądał :-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A nie myślałeś żeby kupić korekcyjne p.słoneczne? Albo fotochromy?

Co do kasku to przymierzałem coś takiego w sklepie... masz rację wyglądałem jak kosmita, wygodne też nie było ;)

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy wiesz fotochtomy używam ale jak jadę w pozycji pochylone nisko to światło słoneczne dostaje się między brwiami a okularami znasz to uczucie jak jeździsz w takich okularach

Ale może poprostu jeździć w kasku z daszkiem mam taki po lesie

Generalnie się tylko zastanawiałem myślałem ze to będzie coś fajnego ale moi by ludzie z ulicy uciekać ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask z dobrym daszkiem spokojnie daje radę, w dodatku te nakładki przeciwsłoneczne na magnes... a czemu takie a nei przeciwsłoneczne korekcyjne, bo szybko mozna je zdjać zaraz po zmroku i jechać dalej... no i jest to jednak tańsza wersja niz mieć dwie pary okularów, wiem, bo w czerwcu rozważałem różne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

 

 

oprócz rozmiaru i dopasowania do głowy oczywiście?

szosowy, czasowy, mtb, downhillowy? Wolisz płytsze czy głębiej wchodzące na łeb? Z ochroną potylicy?

Patrz czy ma certyfikaty bezpieczeństwa.

Dobry system dopasowujący łącznie z paskami. Co by nie był z tych co to patrz ale nie dotykaj.

No i czy wyglądasz mniej czy bardziej idiotycznie w kasku. Jak w każdym wyglądam źle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed wyborem kasku. Wcześniej miałem kask z Lidla (cratoni) i w sumie był ok tylko latem było w nim trochę gorąco.

Warto więc kupić taki z dobrą wentylacja. Dodatkowo zwróć uwagę na zapas miejsce na czapkę w zimie oraz na łatwą zmianę rozmiaru. Ten z Lidla miał bardzo wygodne pokrętło.

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Specialzed niby ma specjalny wlot na czole.

Tydzień jeździłem w takim, przeciąg jest duży. Pożyczony, ale model s-works prevail.

Ale żeby porównać trzeba by w tych samych warunkach testować inny, niestety nie miałem takiej możliwości. A i tak ocena subiektywna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Masz jeszcze jakieś jeszcze typy z dobrą wentylacją?

Ten spec nie jest moim typem.

Aktualnie taki:

https://www.cyklotur.com/kaski-i-ochraniacze/kaski-rowerowe/mtb/p,kask-fathom-jasno-czerwono-czarny-giro,555717.html

Przedmuch jest zupełnie inny niż w specu ale wcale nie gorszy. Na teraz po sezonie jeżdżenia mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...