Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] XTR Shadow - luzy


.PaVLo.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bardziej przyglądałem się nowo kupionej przerzutce XTR Shadow i moją uwagę zwróciły ogólne luzy na konstrukcji i wózku, czy to nie przypadkiem wada fabryczna ?, czy tak mają wszystkie ?. Płacąc taką kase nie spodziewałem się, że poszczególne elementy będą tak słabo dopasowane :( ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po "złożeniu" przerzutki, tak jak pisałem poprzednio, jest ona podatna, w bardzo małym zakresie, na przesunięcie (ok 1mm), co może sprawiać wrażenie luzu. W końcu zawiera wiele elementów ruchomych i pewne tolerancje są niezbędne. Jednak nie ma mowy tutaj o czymś takim "latanie" (np.: jak to ma miejsce w przednim XT).

Na wózku (wersja krótka) nic podobnego nie ma. Może wada egzemplarza, choć coś takiego nie powinno mieć miejsca w topowych rozwiązaniach.

Spróbuj zagadać w jakimś sklepie i porównaj z innymi XTRkami "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamontowałem łańcuch, jest dobrze napięty. Obecnie czuć luz na wózku i ramieniu, ale nie jest jakiś duży, lecz czuć go. Co do przełożeń to reaguje szybko i precyzyjnie. Podobny luz mam na mojej XT RD-M771 SGS, ale ona ma zrobione ponad 6000km :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przerzuca to nie ma problemu. To sa czesci ruchome, na polaczeniach srubowych, zawsze jakies tam luzy beda. Moj XT Shadow po urwaniu mial pogiety wozek galezia, dalo sie naprostowac i chodzi tak samo precyzyjnie jak przed awaria. A ty sie jakims minimalnym luzikiem przejmujesz :laugh:. Pomysl co by zrobila z karbonowym wozkiem gruba galaz wbijajaca sie w niego przy 35km/h :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...