Skocz do zawartości

[1500zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam do wydania 1200-1500 zł na rower, raczej MTB.

 

Z tego co upatrzyłem w internecie spodobały mi się 3:

 

Northtec Cayon II Acera 26"

 

AUTHOR BASIC 2009

LUB

AUTHOR SOLUTION DISC 2009 (tutaj nie wiem ktory lepszy, drugi ma tarczowe hamulce, ale mechaniczne wiec raczej bedziecie za tym pierwszym ;P )

 

Kelly's Quartz titanium 26"

 

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

PS: Przepraszam Admina za poprzedni, źle założony temat. Mam nadzieję, że teraz jest wszystko ok. Wiem, że pewnie nie posłuchacie, ale te zasady pisania można by przyklejać w każdym dziale, bo ja np. byłem przyzwyczajony, że regulamin jest w każdym dziale, więc tam go szukałem i niestety nie znalazłem. Wątpię, że zawsze ktoś nowy zjeżdża na sam dół forum i czyta regulamin :) Ale to tylko moje sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy, bo ma najlepszy osprzęt :)

Lecz zaproponuję rowerek myślę, że lepszy w tej cenie to znaczy krossa A4 Level, osprzęt deore alivio - taki sam jak w kellysie lecz kross ma lepszy amortyzator. No i także wileką zaletą krossa jest 9 biegowa kaseta z tyłu :D

http://allegro.pl/item692430196_kross_leve...t_2_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Muszę przyznać, że to forum bardzo mi pomogło.

Tak jak bts pisze, kupiłem już Krossa Level A2 XT model 2009. Myślę, że będę z niego zadowolony :) Udało mi się go kupić w promocyjnej cenie 1529zł. Myślę, że to niedużo, szczególnie, że ma Deorki, wg. mnie dobrego amora, i hamulce tarczowe hydrauliczne :thumbsup: a do tego jest mój rozmiar i jest ładny :confused:

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym się Was (w szczególności posiadaczy tego roweru- Kross A2 XT 2009) jak jest z jego wytrzymałością? Czy nadaje się do wykonywania tricków itp? mam na mysli bunny hopy itp. Czy jak bede skakal, to nie zlamie sie w pol ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie który z tych trzech bądź może jeszcze jakiś inny powinienem wybrać?

 

Zastanawiam się nad

 

kellys oxygen

http://allegro.pl/item689081721.html

 

merida matts 40 disc

http://allegro.pl/item696278743.html

 

lub go-sport SCRAPPER AR2

 

http://www.go-sport.pl/minirowery/rower-scrapper-ar2.html

 

z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Zamierzam kupic sobie rower. Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, ale szybko sie uczę:woot: Poczytalem troche na temat rowerów i jest coraz lepiej.

Planuję kupic rower do 1800 zł. Szukam uniwersalnego roweru z klasy MTB. Najbardziej do gustu trafila mi marka Merida. Co myślicie o tej firmie, jest ona dobra?? Czy macie moze jakies inne propozycje co do zakupu. Szukam dobrego roweru, ktory bedzie sluzyl przez parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem wheelera pro39

-avid juicy 3, deore alivio xcr, continetal za 1499

Myślę że warto

 

 

O boże Jakobsiu :-*** spadłeś mi znieba. Ja mam Wheelera 700 i kocham go ale moj nowo zapoznany chłopak szuka roweru. I własnie tak sobie czytam twój post i nie moge uwierzyć ze taki rower w tak niskiej cenie to SZOK. Kazałam mu kupić :) i nie uwierzysz :) ale kupił go sobie. Jak nadejdzie lato to bedziemy jeździć nałożę specjalnie dla niego taki struj który kupiłam na stronie meridy - obcisły ze ho ho. Ale powiem krótko cena którą wyczaiłes tego Wheelera 39 Pro to Masakra !! bo on widziałam na stronach niemieckich kosztuje około 2400 zl !!!!!!!!!

to pewnie ten osprzet wpływa na to :) buziole pozdrawiam MONIA.

 

Moja waga to ok 66kg i jeszcze przybieram:P

A teren to uniwersalny, ale większość to asfalt :P

 

Dzisiaj bylem w sklepie rowerowym i do gustu przypadła mi marka Merida. Co o niej myślicie??

 

Witaj mariuszlol23.

Merida to naprawde dobry rower. Starannie zaprojektowana rama. Naprawde Wygodna. Osprzęt rewelacyjnie dobrany. Merida jest prekursorem w projektowaniu ram są naprawde nie zawodne. Po za tym te kolory malowanie są śliczne - przyznasz mi to prawda :D ja bym ci polecała meridke 40 D odezwij się na PRV to podeśle ci dobry sklep gdzie mógłbyś go kupic bardzo tanie pozdrawiam i buziak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po pierwsze chciałbym powitać forumowiczów. :)

 

 

Zima mija, więc czas na zakup nowego roweru. Szkoda tylko, że nie mogę na to więcej pieniędzy przeznaczyć, ale nie można mieć wszystkiego. :icon_mrgreen:

 

W grę wchodzą tylko MTB. Rower będzie wykorzystywany wiosną, latem i jesienią (może się zdarzyć, że również zimą, ale raczej sporadycznie),. Jeżdżę dość dużo (kilka godzin (czyli kilkanaście/kilkadziesiąt km) dziennie) w dość zróżnicowanym terenie. Mieszkam we wsi pod Poznaniem, nad jeziorem, więc będę jeździł po:

 

  • Głównie po szosie (z licznymi niestety dziurami...),
  • w terenie miejskim (Poznań) po chodnikach i ubitej ziemi (ścieżki),
  • po terenie typowym dla okolic jezior (błota, małe bagna, mniejsze kałuże),
  • po terenie leśnym (piachy, szyszki, trawy, liczne wzniesienia, korzenie, kamienie),
  • po różnego rodzaju sztucznych podłożach (kamienie, kamyczki, żwir),
  • czasami także po polach.

 

Do tego jazda w każdej pogodzie - upał, chłód, ulewa, itd. :) Więc warunki trudne i jednocześnie bardzo zróżnicowane.

 

Od roweru wymagam:

 

  • Bardzo dobrych hamulców,
  • amortyzowanej ramy z regulacją (o przedniej amortyzacji już nie wspominam :) ),
  • wygodnego siodełka i ogólnie - wygodnego prowadzenia,
  • szybkości i dobrego rozpędzania się,
  • łatwości w prowadzeniu (nie jednokrotnie męczy mnie mozolne podjeżdżanie pod byle górkę),
  • fajnego designu (preferuję czarno-czerwone lub biało-czarne ramy),
  • oraz ogólnej sprawności. Nie jeżdżę nigdy z zestawem mechanika, więc lepiej, żeby się nie zepsuł w trasie...

 

Jeśli o mnie chodzi, to mam 15 lat, 186cm wzrostu, ważę 75kg.

 

Rower kupowałbym "na dłużej", czyli około 5 lat.

 

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, to proszę śmiało pytać. :)

 

 

Czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w erze.

A tak poważnie nie znajdziesz takiego roweru w tej cenie, jedyne co możesz dostać to w miarę dobry Hardtail (np. Kross Level A2 XT lub Level A4 lub jeżeli nie lubisz Krossów to Unibike Evolution) lub możesz poszukać na allegro jakiegoś używanego fulla ale jeżeli nie lubisz bawić się w mechanika to raczej sobie odpuść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mechanika lubię się bawić, ale jestem przeczulony, bo kiedyś odpadł mi pedał, 10km od domu i kolega musiał mnie wziąć na hol...

 

Poza tym nie mam zamiaru kupić roweru z carbonu i tytanu, ultralekkiego, do skoków i extremalnej jazdy górskiej. :)

 

 

Na allegro na razie upatrzyłem takie cuś:

 

http://www.allegro.pl/item928989178_bottecchia_660_dwa_amortyzatory_markowy_rower.html

 

Marka obiła mi się kilka razy o uszy, więc jakiś no-name z Tesco to nie jest. Co o tym sądzicie?

 

 

P.S.

Wymagania i teren który opisałem mogą się wydać wyolbrzymione, ale nie jest tak źle - przez kilka lat radziłem sobie w tym terenie całkiem nieźle na rowerze z Auchana. :icon_mrgreen: A rower zmieniam, ze względu na uszkodzenie amortyzatora w tamtym i ogólny stan (co nie zmienia faktu, że świetnie mi służył przez 5 lat :) ).

 

EDIT:

Ogólnie rowery marki Bottecchia mi się bardzo podobają, jeśli ktoś by pytał. :)

 

Znalazłem jeszcze takie cuś:

 

http://www.row er.com.pl/-p-276528.html (bez spacji w słowie "rower", inaczej nie mogłem wstawić linka, a tylko tu wyszukałem ten rower :) )

 

Nieznacznie przekracza budżet, więc w razie co też może być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu brałbym HT, ale jak wolisz. Z tych dwóch lepszy będzie ten drugi.

Tu masz kilka propozycjii ale dalej uważam że HT byłby lepszym wyborem

http://allegro.pl/item917343998_bulls_wild_beast_wyprzadaz_posezonowa.html

http://allegro.pl/item931347482_merida_ninety_six_624_sus_2010_wysylka_grati.html

 

Teren który opisałeś nie jest na tyle wymagający aby kupować fulla (imho fulla to powyzej 5k możesz kupić nie 1,5) więc rower tylko z przednim amortyzatorem, ale dużo lepszym osprzętem i lżejszy o kilka kilo powinien starczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridę już oglądałem. :rolleyes: A co do tego Bulls'a - jak się mają te tarczówki? W końcu za taką cenę trudno dostać dobry rower z równie dobrymi hamulcami tego typu. Poza tym to mają być hamulce, a nie spowalniacze. :)

 

I jeszcze jedno pytanie - jakie są wady tej Bottecchi? Bo naprawdę, spodobał mi się ten bike. :)

 

A co do amortyzatorów - przyzwyczaiłem się bardzo do tylnego, bo miałem go w poprzednim rowerze. Był ustawiony przez 80% swojego życia na średnią miękkość, później odkręciłem do bardzo miękkiego i było komfortowo (ale czasami przesadnie bujało ;) ). Ostatnie tygodnie jeździłem na zakręconym amortyzatorze, bo zmienił się w skrzypidło, ale czego chcieć od marketowca... ;)

Więc jaka jest różnica miedzy samym przednim, a przednim i tylnym oprócz stopnia bólu tyłka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...