Skocz do zawartości

[1500zł] MTB


Rekomendowane odpowiedzi

elo. wiem ze takowy temat już był ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi :sad:

rower chce kupić mo kolega, ma 180 cm wzrostu, waży 80 kg. On uparł sie na Trexstara ale ja mu mówie ze by nie brał tego sh*tu :twisted: . Rower nie bedzie katowany, od czau do czasu (raz na ruski rok) jakiś lasek :) ale ogólnie to spokojna jazda. Ja polecałem mu Authora Basica SX ale on mówi ze chce cos masywnijszego czyli z wyglądu Trexstara :mrgreen: jecie w dodatku Trexstar ma tarcze :roll: :twisted:

proszę polećcie cos w tej cenie oby markowego, i zeby wyglądało, było solidne, patrząc na Authora Basica SX brał bym go , ale koledze sie niezbyt podobi.

Prosze polećcie cos w tej cenie (raczej nie drozej) do raczej spokojnej jazdy, ale nie znowu jakiś miejski rower ;-) Moze jecie Unibike jakis tam za 1299 zł wchodzi w grę i Kellys Quartz za 1599 zł. prosze o jakieś propozycje i napisanie dlaczego TEN a nie inny.

podrowerek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kupiłem tydzień temu Authora Basica SX 2005 i jestem bardzo zadowolony, a co do asywnosci tego roweru to nie jest on taki cieniutki ;], moze w katalogu wyglada niepozornie ale na serio to jest w sam raz rama jest nawet gruba nie jest cieniowana wiec jest mocna. osprzet jest tez calkiem całkiem jak za te pieniadze :), a co do hamólców tarczowych to bym sie tak nie chciwił wole lepsze v-ki niz jakies bzdetne tarczówki mechaniczne :? (ta standardowych chamulcach rowerek staje w miejscu, opony 1.90 ale ale sie bardzo dobrze czymaja w terenie jak i szosie, a ten Trexstara to sh*t do kwadratu .... kasa wywalona w błoto. w podobneej cenie jest merida kalachari 580 sx ale author ma lepszej klasy osprzet ... sam porównaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie wiem ale mój kolega jest pusty i jest deklem :twisted: :mrgreen: i on lubi masywne :eek: wiem ze na allegro np. czasem fajną kalahari mozna trafic okazyjnie na całkiem niezłym sprzęciku a i Basix jest w tej cenie super a jeszcze jest na niego obniżna na 1299 zł z 1469 zł :lol: :cool: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

Wiele już był postów z prośbami o pomoc w wyborze roweru, więc postaram się, aby ten był nietuzinkowy.

Szukam roweru do max 1500zł (więcej nie chcę, by nie bać się o niego bardziej niż o własne życie :D ).

 

 

Moje parametry:

- wzrost 186cm;

- waga 83kg.

 

Sposób i miejsca jazdy:

- ok. dwugodzinne przejażdżki, ok. raz w tygodniu w lato,

- ścieżki rowerowe i chodniki (sic!),

- ścieżki w lasach i parkach,

- częsta zmiana przełożeń przerzutek.

 

Rower powinien:

- być "długowieczny", czyli nie rozpaść się miesiąc po upłynięciu gwarancji :D,

- mieć przełożenie na tyle duże, by osiągać min 45km/h,

- powinien w miarę długo trzymać ustawienia przerzutek i hamulców,

- mieć raczej trudne do przebicia opony,

- dobrze by było, gdyby miał regulowaną wysokość kierownicy (a przynajmniej dość wysoką kierownicę).

 

Rower nie musi:

- być modny :P,

- być lekki,

- mieć świetnych amortyzatorów (byle by nie były za miękkie),

- mieć możliwości rozbudowy, dodawania lub wymiany osprzętu na lepszy (ew. poza możliwością dodania "rogów"),

- nadawać się do skakania (i tak mam za ciężki tyłek :icon_wink: ),

- wiązać krawatów i usuwać ciąży (od tego są telefony komórkowe :icon_wink: ).

 

 

 

Aby dać punkt odniesienia do moich "wymagań" powiem, że jakieś sześć lat temu przez dwa lata żarliwie eksploatowałem najprostszy model Giant'a; nie miał nawet amortyzatorów. Byłem z niego całkiem zadowolony (świetne łożyska - po rozpędzeniu jechał sam), ale miał on też swoje mankamenty: najwyższe przełożenie przerzutki nie zawsze wchodziło, często łapałem gumy, ale przede wszystkim miał zbyt niskie przełożenie przerzutek, a więc i niską prędkość maksymalną.

 

Na razie myślałem o Kross Hexagon V6 lub Level A2, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje :icon_wink:.

 

 

Z góry :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu roweru i po długich poszukiwaniach mam już lekki mętlik w głowie :D

 

W niezliczonych porównaniach typu "unibike evolution vs. kross", bądź też "rower do 1500pln" wśród rekomendacji nieśmiertelnie dominuje kross we wszelkich odmianach, rocznikach itp - takie "dla każdego coś miłego" :)

Problem w tym, że w tej chwili znakomita większość kross'ów (zwłaszcza tych atrakcyjnych cenowo, czyli z rocznika 2008) dostępna jest z amortyzatorami Rock Shox (Dart 2 lub 3). Lektura różnych mądrych forów plus własny wątek (klik) utwierdziły mnie w przekonaniu, że to rozwiązanie w moim przypadku po prostu się nie sprawdzi... Tak więc pytanie - jaka byłaby najsensowniejsza oferta w okolicach 1300-1500 pln dla kogoś, kto waży raptem 60 kilo? Z amortyzatorów montowanych w tym przedziale cenowym najsensowniej wygląda chyba Suntour XCR LO - a więc jako ciekawa z punktu widzenia "cena/jakość" propozycja całego roweru rysuje się Unibike Evolution 2009 - sądzę, że przy odrobinie wysiłku dałoby się znaleźć go w okolicach 1400pln. Niestety, to na razie jedyny rower, który mieści się poniżej 1500pln. Inne ciekawe alternatywy które widzę, są już sporo droższe - Kellys Magic '08 jest lekki i ma fajny osprzęt, ale to 1,8 kpln... Na plac boju wtoczył się również... kross a6 '08 (m.in. rock shox tora - amortyzator, który - z tego co zrozumiałem - mógłbym dostosować nawet do swojej wagi, świetne hamulce avid sd7). Ten ostatni rowerek mocno przekracza mój pierwotny budżet (aktualna cena to 2,1 kpln), ale... jeśli różnica jakościowa w stosunku do wcześniejszych propozycji naprawdę jest tego warta, może zdołałbym jakoś "uelastycznić" założenia finansowe... Pytanie tylko, czy do niezbyt ostrej jazdy taki sprzęt jest mi w ogóle potrzebny...?

 

Dzięki za zrozumienie dylematów początkującego i wszelkie odpowiedzi / sugestie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli nie wykorzystasz potencjału roweru i nie masz zamiaru się rozwijać w tym kierunku to nie ma sensu wydawanie kasy.

Uważam, że Unibike będzie dobrym rozwiązaniem, bo Dart pod twoją waga by nie chodził.

Możesz jeszcze poszukać Krossa ze starszego rocznika z XCR'em, czasem gdzieś jeszcze się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to brzmi jak głos rozsądku ;)

Nie wiem, czy faktycznie trochę się nie zagalopowałem z szukaniem czegoś "lepszego" - zwłaszcza że do maratonów na razie się nie przymierzam. Czy możesz jeszcze napisać, jaki poziom jeżdżenia oznacza faktyczne wykorzystanie potencjału krossa a6 (bo zakładam, że to właśnie jego dotyczyła Twoja opinia)?

 

Pisząc o Krossach z XCR'em masz na myśli a4? Faktycznie, trafiają się na allegro w okolicach 1400pln, ale to już resztki - znalazłem coś takiego tylko u jednego sprzedawcy (klik), i wyłącznie w rozmiarze 17 cali, który na moje 182cm będzie mocno za mały. Mogę jeszcze porozsyłać maile do sporych sklepów typu mudserwis.com - zasadniczo nie mają takiego roweru w ofercie, ale może znajdą coś w zakamarkach magazynu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Szukam roweru do ok. 1500zł. Nie jestem wielce obeznany, ale trochę poczytałem innych wątków na tym forum. Również pochodziłem po sklepach rowerowych w Poznaniu i dokonałem takiego wstępnego research'u. Jeżdżę dość sporo, na różnym obszarze. Raz asfalt, raz tereny leśne itp.

Teraz mam kilka propozycji...

 

Wyczytałem o Krossie A4

http://rowery.shop.pl/view/154/

 

Facet w Poznaniu polecił mi GT Outpost z tego roku.

http://www.nartyrowery.pl/index.php?module...mp;&id=8349

 

Który jest lepszy? A może w tej cenie polecilibyście coś jeszcze lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już od kilku miesięcy przymierzam się do zakupu roweru, ale nie umiem się zdecydować na konkretny model. Mam do wydania 1500zł, raczej nie więcej.

Rowery głównie używam na leśnych ścieżkach i asfalcie. Czasem zjazd z jakiejś górki.

Głównie interesują mnie rowery takie jak:

 

Kross level a2/a4

Unibike Evolution

 

Przyjże się każdej propozycji.

 

Dodam jeszcze że mam ok 185cm wzrostu i ok 70kg wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie odnośnie kupna roweru. Mój budżet wynosi ~1500 zł. Rower ma być głównie do jazdy po asfalcie, wypadów poza miasto i czasami po lesie. Zastanawiam się nad Unibike Evolution lub Kross Level A4. Co mi doradzicie ? Może jakiś inny rowerek który mieści sie w tej kwocie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i od razu zaznaczam ze malo znam sie na rowerach. Poszukuje jakiegos roweru do 1500 zl Do jazdy po szutrach i asfalcie rzadziej po lesie. Rowerek powinien wytrztmac czeste jazdy na przednim i tylnym kole (doradzcie co bedzie lepsze v-brake czy tarcze). zalezy mi na czyms lekkim i w miare wytrzymalym i komfortowym... powinien wytrzymac czeste zmiany przelozen i miec jakies porzadne obrecze. a do tego jakies porzadne oponki ktorych latwo ne da sie przebic bo k**rwa w tym tygodniu zalozylem juz 5 detke a dopiero jest czwartek. Wazny jest tez spory skok amortyzatora i jego blokada.Kolega daradzal mi rowerek KROSS SIGN PANIC 2007 ale chce sie poradzic kogos innego. Jestem otwarty na wszystkie propozycje.

 

Widzialem ze podajecie swoja mase i wzrost wiec waze 67kg i mam 178cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zastanawiam się nad Unibike Evolution lub Kross Level A4. Co mi doradzicie ? Może jakiś inny rowerek który mieści sie w tej kwocie ?

 

Raczej Kross A4 był by lepszy. Za tą kwote spokojnie znajdziesz Krossa na przezutkach deore 3x8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny A4 warty uwagi http://allegro.pl/item681589528_rower_kros...full_deore.html, Co do kolegi KamiloVsky to kolega źle nie doradził http://allegro.pl/item674566980_kross_sing..._gwarancja.html, gdybys chcial zrezygnować z jazd na przednim kole to polecam http://allegro.pl/item677803317_kross_leve...o_ostatnie.html lub http://allegro.pl/item681589528_rower_kros...full_deore.html , z blokadą amortyzatora cięzko cos znaleźc dobrego chociaż nie mówie że nie ma http://allegro.pl/item676224565_nowy_rower...09_rzeszow.html , dobre V-brake zablokują koło lepiej niż hamulce tarczowe w tej cenie, ja jeżdzę na Hexagone V6 2008, mam tarczę ale ani razu go nie postawiłem na przednim kole, są dobrze ustawione koło sie blokuję czasami, zapewne również wina mojej wagi 82+ kg... Zastaniawia mnie jedno, dlaczego w Panicach są z przodu tarcze 203mm skoro producent zaleca tarczę maks do 185mm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej Kross A4 był by lepszy. Za tą kwote spokojnie znajdziesz Krossa na przezutkach deore 3x8 :002:

Ale duzo lepszy ? Duzo ludzi jeździ na Unibike'ach i chwalą rowerki. Jeszcze ten plus dla tej marki, że widziałem wersje Evolution na własne oczy i wyglądał świetnie. No chyba, że różnica pomiędzy nimi jest wielka, no to raczej wyboru nie mam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem rowerek Kellys Spider Disc za rowne 1500 zł. Sklep Axel Sport Rzeszów ul. Podwisłocze 2a :P Była to ostatnia sztuka, pozostałe trzeba sprowadzić ze Słowacji (bez dodatkowych kosztów). Polecam rowerek ze względu na hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano M486, Przerzutki (Tył przód) Alivio Altus, Amortyzantor Suntour XCM V2 z blokadą. Jeździ się naprawdę świetnie, polecam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kupiłem rowerek Kellys Spider Disc za rowne 1500 zł. Sklep Axel Sport Rzeszów ul. Podwisłocze 2a ;) Była to ostatnia sztuka, pozostałe trzeba sprowadzić ze Słowacji (bez dodatkowych kosztów). Polecam rowerek ze względu na hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano M486, Przerzutki (Tył przód) Alivio Altus, Amortyzantor Suntour XCM V2 z blokadą. Jeździ się naprawdę świetnie, polecam;)

O widze kolega z Rzeszowa, to może mi powiesz czy tylko w tym sklepie są Kellysy czy też inne firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale duzo lepszy ? Duzo ludzi jeździ na Unibike'ach i chwalą rowerki. Jeszcze ten plus dla tej marki, że widziałem wersje Evolution na własne oczy i wyglądał świetnie. No chyba, że różnica pomiędzy nimi jest wielka, no to raczej wyboru nie mam : )

 

Co do Unibike Evolution - mogę polecić z czystym sumieniem. Rowerki składane są w moim mieście [bydgoszcz]. Jednak to jest mało istotne. Akurat co do w/w modelu mam przekonanie i wiem jak chodzi. Znajomy zakupił go jakieś 3 miesiące temu i nie usłyszałem jeszcze żadnych świstów, skrzypień itp. Rowerek jest chwalony przez właściciela. Co trzeba przyznać bardzo dbamy o rowery, co najmniej wycierając je suchą szmatką po każdym wyjeździe. Jeśli rower nie jest katowany będziesz jeździł do serwisu tylko po to, żeby uciąć pogawędkę z sprzedawcą. Rowerkiem jechałem jakieś 20km (szutrem), 45 (lasem) i parę 5-10 km asfaltem (świeżo położonym-blat). Jazda naprawdę jest przyjemna tym bardziej, że jego rower jest zadbany. Życzę udanych zakupów - i proponuję opisany przeze mnie model zamiast tamtego Krossa. Wybór i tak należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam Patryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera ja stoję przed wyborem/poszukiwaniem roweru do 1400zł. Na sprzęcie trochę sie orientuje ale jednak zawsze opinia drugiej osoby jest pomocna, wybrałem z allegro takie o to oferty:

1. http://allegro.pl/item681211892_author_bas..._gw_zobacz.html

2. http://allegro.pl/item680997515_nowy_rower...is_wysylka.html

3. http://allegro.pl/item682903737_rower_mtb_...new_okazja.html

4. http://allegro.pl/item687154001_kross_sing..._gwarancja.html - ten tutaj trochę nie pasuje

5. Level A2

 

Obecnie ujeżdzam Hexagona V6 2008, jestem z niego zadowolony ale pojawiła sie możliwosc sprzedazy jego za korzystną cenę. Głównię jeżdże po lesie, szlakami, ządko zapuszczam sie poza nie, lubię szybką jazdę, z obecnych hamulców tarczowych byłem zadowolony - pewnie dlatego ze bardzo długo nie jeździłem na żadnych dobrych v-brake, szukam roweru pewnie takiego jak wszyscy a więc wytrzymałego i wygodnego. A co do tego lasu to naprawdę lubię poszaleć :D

 

Jak na razie jestem za Feltem i Levelem A2 - felt trochę lepsza konfiguracja myśle o ramię 21,5"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo mój budżet też wynosi 1500zł... mam 178cm wzrostu i 60kg (!!) ;] zastanawiałem się nad krossem a4 potem nad składanym a6 za 1200zł (ale gorszy osprzęt od a4), oglądałem rowery Meridy (same drogie) i mam pytanie, co byście polecili oprócz krossów i unibike... Może jakiś Kellys albo Author ?? MTB oczywiście ...

 

chciałbym żeby było to coś na poziomie krossa a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko znaleźć coś na poziomie A4 - bardzo dobra oferta w tej kwocie, wiem o tym bo sam szukam jakiejś innej opcji, alę chyba zdecyduję sie na A4 (choć bardziej pewny A2). Kellys oxygen jest trochę podobny, ale ma gorszy amorek :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...