Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

Planet X przez tydzień oferuje karbonowy rower na Ultegrze za 900 funtów :w00t:  http://www.planetx.co.uk/i/q/FBPXSLPULT6800/planet-x-pro-carbon-shimano-ultegra-6800-road-bike

 

Mało tego, z wyjątkiem tego roweru mają teraz promocję 4 za 3 - najtańszy przedmiot za darmo, obejmuje również rowery poza wyżej wymienionym :w00t:

 

To co, robimy grupowy zakup rowerów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powinno, nie powinno. To zależy od wygody własnej, gibkości ciała.

Przy ustawieniu na równo pozycja jest bardziej wyprostowana, mniej bolesna czyli powinna być bardziej komfortowa. Znacznie łatwiej korzystać z dolnego chwytu.

Przy siodełku wyżej kierownicy pozycja jest bardziej aerodynamiczna.

Kwestia znalezienia kompromisu pomiędzy wygodą a oporami.

 

W książce "Lance Armstrong: program mistrza, w siedem dni do doskonałości" jest taka porada:

 

- jeżeli nie sięgasz palcami dłoni do podłogi, przy wyprostowanych nogach w kolanach, ustaw kierownicę na wysokości siodełka,

- jeżeli jesteś w stanie dotknąć podłogi palcami dłoni, ustaw kierownicę o 5 do 10 cm niżej siodełka

- jeżeli potrafisz położyć na ziemi całe dłonie, ustaw kierownicę 10 do 15 cm poniżej siodełka

 

Ale nie sugeruj się na sztywno poradami znalezionymi w necie. Znajdź swój punkt. Wszystko jest dozwolone co nie jest zabronione a w tym temacie przepisy nic nie mówią, a nawet jeśli, to co z tego? Tobie ma być wygodnie, z czasem możesz obniżać jak się przyzwyczaisz.

 

 

 

--------

Edit: dopisałem te "dłonie" aby było jaśniej i czytelniej.

Edytowane przez Kekacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kekacz za odpowiedź. Mam w związku z tym jeszcze jedno pytanie. Testowałem wczoraj rower Triban 500, rozmiar ramy 54 i sięgałem czubkiem nogi do podłogi.

Jeździłem w takim ustawieniu jak na foto:

http://i1.fmix.pl/fmi1145/4545758f00227ee954971449

Czyli kierownica maksymalnie obniżona i sztyca na tej samej wysokości.

W związku z tym mam pytanie czy powinienem rozglądać się za mniejszym rozmiarem ramy, bo kierownicy jak widać nie da rady już obniżyć.

Edytowane przez tomeeek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu nie chodziło o to czy sięgasz czubkiem stopy do podłoża siedząc na rowerze, tylko czy jesteś wystarczająco gibki żeby robiąc skłon (rower jest 5metrów od ciebie) dotykasz palcami podłoża, tylko kolan nie zginaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wzrost? Ja mam 168cm i ostatnio kolega doradził mi zeby obrócic mostek w moim tribanie w rozmiarze 54 zeby był na plus. Teraz sie jeszcze lepiej jezdzi wiadomo ze najlepiej jakby była troche mniejsza rama ale na pierwsza szose jest ok. Jakbys chciał obniżyć kierownice to wystarczy zamienic podkładki pod mostkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę. Porobisz troche skrętoskłonów i innych ćwiczeń rozciągających i elastyczność się poprawi. Ja jestem niższy od Ciebie i mi pasi. Tylko podobno mam nieproporcjonalnie długie nogi ;) czy rower bedzie ok stwierdzisz dopiero po kilkudziesieciu km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo ze mną jest, do kostek nawet nie sięgam.

 

Słabo to by z tobą było jakbyś nie chciał na rower wsiadać, tak wystarczy codziennie 10 minut rano poświęcić na rozciąganie, czasami jakieś dłuższe ćwiczenia i samo przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zawsze pompuję tyle, ile bozia prykazała. Chodzi mi o to, że jeśli chcesz by cię mniej telepało na wertepach to musisz założyć oponę z niższym maksymalnym ciśnienie - szerokość czy też bieżnik nie ma za bardzo znaczenia. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi - ja różnic nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co z czym porównujesz i co rozumiesz przez komfort.

Np. klejona o wysokim tpi, 23mm opona będzie lepiej się toczyć, wybierać nierówności i będzie szybsza jak 28mm twardy drutowy kaban.

Jeśli jest to ta sama opona, to zasada, czym szerzej, tym bardziej komfortowo ma generalnie zastosowanie.

Ale i tu ważne jest gdzie i po czym się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...