Skocz do zawartości

[ szosa ] Kącik szosowy


riker

Rekomendowane odpowiedzi

a napęd tam to 2 x  ?  

liczyles ile koszt transportu Cię wyjdzie ?

 

jeśli pasuje Ci alu rama i alu wideł (tak kojażę z tego co znalazłem poprzednio) - to super opcja za nowy rower

 

 

jeśli jednak pod kątm handlu to nie sądzę zebyś go sprzedał u nas za więcej niz 2k , tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal, nie do końca rozumiem co masz na myśli 2 x

 

Paczka około 100-150zł 

 

W zestawie mam jeszcze licznik bezprzewodowy Velochampion

 

Jeśli pogoda dopisze to chciałbym nim wrócić na kołach do Polski. Nie jestem profesjonalistą, aczkolwiek pokonanie takiego dystansu byłoby dla mnie realne w przedziale czasowym max 7-10 dni z przerwami na zwiedzanie i postój w hotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś dezinformacja nastąpiła ;)

po zdjęciu ze strony http://www.thebikelist.co.uk/merida/ride-77-2012  wyglądało mi że ma 2 blaty z przodu  (dwie zębatki)

 

ale w opisie stoi:  Gears 24 speed

także zapewne jest to   3(blaty z przodu) x  8(zębatek z tyłu) 

 

co do trasy to bym sobie darował na Twoim miejscu z prostej przyczyny - po 200km jak się okaże że jest coś nie do przeskoczenia, bo np drętwieją Ci ręce od pozycji, coś innnego jest nie tak - co wynika z ustawień, doboru siodełka, kierownicy itd  to będzie tylko zgrzytanie zębami, lub co gorsza opcja 'co ja nie dam rady?'  i sobie można zrobić krzywdę...na niesprawdzonym/niedopasowanym setupie

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą to w sobotę wezmę go na warsztat i przejadę się edynburga, mam tam raptem 70km, także zobaczymy, mam nadzieję, że uda mi się do niego przystosować. Jak na razie jestem bardzo zadowolony :) Pozdrawiam

 

edit ;

 

z przodu 3 zebatki z tylu 8 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę do Was chłopaki, mógłby ktoś kto ma starą szosę wrzucić zdjęcia jak wygląda jego pozycja na niej ? Głównie mi chodzi o wysunięcie sztycy, i dobrze by było gdyby ktoś miał podobny wzrost do mojego czyli 180 cm bo po kilku rajdach zauważyłem że jest coś nie tak w mojej pozycji bo bolą mnie części ciała które nie powinny.

Wymiary mojej ramy to :

- 57 górna rura od środka główki ramy do środka sztycy a po środku jest jakieś 54,5 cm

- długość rury podsiodłowej 59

-  ogólna wysokość roweru od ziemi do górnej rury to 85 przy czym moja noga po wewnętrznej ma jakieś 85,5-86 więc jest na styk jak stane okrakiem.

 

Także nie wiem czy rama ma zły rozmiar czy te ramy w starszych szosach już takie są czy może mam źle dobraną pozycje bo szczerze to nie do końca wiem jak powinna właściwie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką prośbę do Was chłopaki, mógłby ktoś kto ma starą szosę wrzucić zdjęcia jak wygląda jego pozycja na niej ? Głównie mi chodzi o wysunięcie sztycy, i dobrze by było gdyby ktoś miał podobny wzrost do mojego czyli 180 cm (...)

- długość rury podsiodłowej 59

 

O 3 cm za duża rama jak pod ten wzrost. 

Pomierz się i podaj wyniki na tej stronie http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp

Wyjdą Ci wymiary ramy pod Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kekacz, stronka fajna, ale właśnie wychodzą różnice raptem 0,5 cm i mniejsze... myślę że nie jestem aż tak wprawnym szoferem aby wyczuwać takie różnice, 3 cm na pewno bym wyczuł ale te pół cm czy mniej, wątpie...

Mostek ma u mnie 11 cm.

 

A moja pozycja zaczęła mnie zastanawiać z obserwacji, forum i świata, każdego kolarza jakiego spotkam ma siodło wysoko i ta pozycja jest taka naturalniejsza bym powiedział a u mnie zdarza się że zsuwam się z siodła.

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bzdury... Kalkulatory są tylko punktem odniesienia.

 

Ja mając 179cm i nogę 81.3cm najlepiej czuję się na ramie o długości górnej rury 575-580mm i mostku około 80-100mm.

 

W/g kalkulatora powinem jeździć na czymś 550-560mm. No i jeździłem, i było do pupy.

 

Pamiętaj, że stare ramy szosowe mają inną geometrię, mniej agresywną, nieslopingową.

 

A to robi dużą różnicę.

 

I jak pisałem zależy od preferencji i budowy. Ja bardzo lubię stare, "kwadratowe" ramy.

 

Najlepiej się na nich czuję...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się również zastanawiać czy nie zrobiłem źle kupując starą szosę, przyzwyczajony jestem do ostrej jazdy a na tej nie bardzo się da bo mimo że wszystko wyregulowane to to nie jest to, jak zacznę katować to od razu się coś sypie, szczela, trzeszczy, przeskakuje i w ogóle ale chyba taki tego urok ; P

 

Z innych pytań, powiedzcie bo mam takiego innego dylemata : moja rama jest średnio krwisto czerwona :D jaki bidon - czerwony, czarny, biały ? lub może jeszcze jakiś inny ? uchwyt mam czarny :D eh te problemy, haha...

 

I drugie, bo chce kupic jakiś prosty licznik a nie stacje kosmiczną - http://www.sklepmartes.pl/sporty-rower/8005-licznik-speedmaster-5000-sig-5360.html#/kolor-grey_white nada się ?

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zacząłem się również zastanawiać czy nie zrobiłem źle kupując starą szosę, przyzwyczajony jestem do ostrej jazdy a na tej nie bardzo się da bo mimo że wszystko wyregulowane to to nie jest to, jak zacznę katować to od razu się coś sypie, szczela, trzeszczy, przeskakuje i w ogóle ale chyba taki tego urok ; P

 

Jeśli coś nawala, to znaczy że kija zrobiłęś a nie wyregulowałeś :P

 

Stare klamoty, o ile nie są zajeżdźone na amen zdecydowanie dłużej i więcej łomotu wytrzymują niż współczesne komponenty...

 

Na pytanie co do kolorów nie odpowiem, bo jest poprostu niepoważne  :teehee:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łomotem mam taki trochę inny problem, przerzutki przeskakują płynnie i bez opóźnień ale w czasie jazdy manetka od przerzutki samoistnie pod wpływem drgań stopniowo i powoli się przesuwa i wtedy zaczyna tyrkotać i jeśli nie przesunę lekko wskakuje kolejny bieg, nie ma tego charakterystycznego "cyknięcia" przy przełączaniu, da się coś z tym zrobić ?

 

A co do moich preferencji odnośnie pozycji na rowerze, lubię pośrednią tzn. ani za bardzo "skulony" ani nadmiernie wyciągnięty - i tu jest akurat ale jednak czegoś brakuje, wiecie, tego czegoś :D może to kwestia przestawienia/nastawienia, nie wiem, zobaczymy jak będzie dalej. 

 

Co do kolorów, pytam bo nie chcę przesłodzić, haha. Co do licznika, zauważyłem że nie ma prędkości max więc odpada, zależałoby mi na niej + średnia, dystans - a reszta wsio rawno, poleciłby ktoś coś z tańszych ? ; >

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Z tym łomotem mam taki trochę inny problem, przerzutki przeskakują płynnie i bez opóźnień ale w czasie jazdy manetka od przerzutki samoistnie pod wpływem drgań stopniowo i powoli się przesuwa i wtedy zaczyna tyrkotać i jeśli nie przesunę lekko wskakuje kolejny bieg, nie ma tego charakterystycznego "cyknięcia" przy przełączaniu, da się coś z tym zrobić ?

 

Najprostsza porada to wsadzić pomiedzy manetke a kapsel trzymajacy ja do cokoliku podkładkę sprężystą. Można też zakleić gwint niebieskim (średnio-mocnym) loktajtem czy tez innym klejem do gwintów.

 

Cykniecia to może nie być, bo Golden Arrow to chyba nieindeksowane manetki są? Nich mnie jakiś retro-zgred ;) poprawi jeśli sie mylę...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi nawet o to cyknięcie tylko sam fakt przesuwania się manetki przez co co chwile jeśli jest nie równo muszę sięgać tam ręką i przesuwać a trzeba to robić delikatnie bo są to milimetry i niekiedy się nie uda i trzask następny bieg.

Z tą podkładką nie pomyślałem nawet, dzięki za rady  :thumbsup:

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. to działo się przy biegach z 3-4 i z 5-6 bo wtedy manetka jest ułożona w taki sposób że obniżała się po trochu w dół no i wtedy się to działo czyli dawałem np. 3 bieg i po jakimś czasie zaś zaczynało terkotać bo się manetka przesuwała na 4 i tak co chwile, natomiast rozwiązałem już problem, otóż okazało się że... poluzowały się śruby które trzymią manetki  :teehee:  ale najgorsze w tym wszystkim jest to że jeździłem z poluzowaną śrubą od kierownicy bo jakoś nie tchnęło mnie żeby posprawdzać wszystko po pierwszej jeździe a teraz jak już to to i wszystko obczaiłem, cóż, lepiej późno niż wcale...

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować bidon termiczny ? https://www.decathlon.pl/bidon-termiczny-iceberg-650-ml-id_8338283.html myślę nad tym z tym że pojemność trochę mała, moje trasy zwykle trwają max 2 h, pomyślałem o takim bo nie cierpię pić ciepłych siuśków  :yucky:

 

czy lepiej kupić większy np. taki 

https://www.decathlon.pl/bidon-rowerowy-750-ml-tritan-id_8305083.html

 

czy może litrowego chwalonego Isostara za marne grosze ?

Edytowane przez AlfaOmega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najbardziej podchodzą Ci chłodne napoje to sam sobie odpowiedziałeś :)
Ja mam 4 bidony isostara, z żadnym nie mam problemów tzn. nie ciekną, nie urwały się klapki ani nic z tych rzeczy, no ale na pewno przez 2 godziny nie będzie trzymał niskiej temperatury płynu który do niego wlejesz, zwłaszcza przy takich temperaturach otoczenia jakie mamy obecnie.

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2h to bardzo pobożne życzenie. Jeśli to ma sensownie działać na dwugodzinnej wycieczce, to trzeba zainwestować w wyższy model: http://www.elite-it.com/en/products/thermal-bottles/nanogelite

 

Mam oba i nazwałbym je odpowiednio Iceberg "45 minut" i Nanogelite "1,5h". Po tym czasie "termiczność" bidonów jest już słabo odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...