Skocz do zawartości

[przerzutka tylna]SLX czy Deore 2010


Grondag

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega zastanawia się nad kupnem nowej przerzutki w związku z tym mam pytanie jak w temacie:

Czym w zasadzie poza wagą różnią się Deore 2010 od SLX i czy opłaca się dopłacać do SLX?

Czy warto dawać krótki wózek przerzutki do roweru XC? sądzę że nie ale wypowiedzcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok a co z wózkiem? Jestem przekonany że długi będzie najlepszy- będzie najmniej kłopotów(skracanie łańcucha na przykład)no ale mój kolega jak usłyszał o możliwości krótszego to się bardzo zainteresował,bo ostatnia przerzutka mu się zmieliła w kole więc krótszy wózek daje tu większe bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1ach - a możesz wytłumaczyć dlaczego? Myślisz, że ceny jeszcze spadną?

 

Trzeba obserwować allegro, bo od czasu do czasu pojawiają się sztuki nawet za 120 zł, zwykła cena to teraz ok 130 za SLX, 120 za Deore. Te dwie przerzutki pokrywają się cenowo...

Deorka jak dla mnie powinna kosztować 80-90 zł, ale słowo shadow kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca, że albo deore albo xtr :thumbsup:

 

XT sgs koszt 160zł, waga realna 227g

 

Deore sgs, koszt 120zł, waga realna 281g

 

Dla osób o średnim budżecie, którym zależy na wadze prawie 60g zrobi różnice... :) Poza tym IMO fajny wygląd XT. A różnica TYLKO 40zł. Myślę, że to nie dużo :D

 

 

 

Edit: Alivio 310g. I o ile na deore nie jeździłem to alivio całkiem inna charakterystyka pracy niż XT. Nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła cena to teraz ok 130 za SLX

 

Hmm dziwne rok temu gdy SLX był nowością to w sklepie (w Wawie!) kupiłem ją za 120zł....

 

Co do długości - możliwe, że do sztywnego roweru XC da radę średni wózek czyli GS. Jeśli dobierzesz łańcuch z dokładnością do jednego ogniwa, albo wrzucenie na dwa duże nie zdarza Ci się to możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten długi to wymysł mojego kuzyna(bo to on wymienia przerzutkę) nie potrzebnie mu o nim mówiłem w ogóle, bardzo się napalił na niego, bo krótszy wózek to w końcu mniejsze prawdopodobieństwo ponownego zmielenia przerzutki,sadzę że wieżmiemy długi jednak, jakoś mu wytłumaczę że krótki jest do innych rowerów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

Xt shhadow byl bardzo dobry jednak xtr 971 znacznie lepiej chodził w extremalnym błocie. Jeżeli twierdzisz że deore chodzi podobnie do xt.. cóż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz przełożeń z tyłu max do 11-32 to średni wózek - oznaczenie w Mtb GS jest najbardziej odpowiedni.

Do kaset 11-34 dajemy SGS .

W tym roku Shimano wprowadza kasete 11-36 i wózek SGS także to obsługuje.

 

Dlaczego lepeij wybrać krótszy nie dłuższy - kiedyś XTR miał tylko tzw. średni wózek i chodził najlepiej, wózek powinno się dobierać minimalny jaki jest potrzebny do danego zakresu przełozeń.

 

Jesli rower jeździ w ektremalnych warunkach to przerzutka minimum XT.

Jesli to jazda ot tak sobie z lekkim zacieciem sportowyn - SLX.

Nowe Deore 2010 zostało zmienione głównie designersko aby coś zmienić w katalogu.

Poza tym ceny szpejów z grupy Deore są bardzo blisko poziomu cen SLX-a, w stosunku do róznicy SLX - XT.

 

Jesli nas nie stać na XT to kupujemy SLX-a, jesli mamy deczke wiecej niż na Deore to kupujemy SLX-a.

 

Jesli traktujemy rower jako po prostu rower do jazdy to grupa Deore jest wystarczajaca w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle opinii na temat ile osób jest zarejestrowane na tym forum.

 

Moim znów zdaniem SLX i Deore to to samo w pracy. ....a celował bym w XT i XTR.

 

W drugim rowerze gdzie pracuję Alivio z tyłu chodzi tak samo jak LX, który pracował na początku w rowerze podstawowym. Zmiana na XTRa z LXa w rowerze podstawowym dała zauważalną zmianę lecz może do być również przyczyną zmiany manetek na tą samą grupę.

 

Do spokojnej jazdy wystarczy Deorę, do jazdy Xtreme XTR.

 

Choć wybór może być też kwestią dizajnu, wagi czy też grubości portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fludi na razie nie wiadomo, bo jeszcze nikt nie ma tej Deore 2010, przynajmniej żadna opinia się nie pojawiła

 

Co się tyczy zwykłej Deore- szczerze to poza częścią metalową zamiast plastikowej to nie wiem czym się różni od Alivio, tak samo lata jak zwariowana na każdej dziurze, więc borąc zwykłą pod uwagę każda Szadow jest o niebo lepsza, dlatego też tylko takie bierzemy pod uwagę przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...