Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2018 o 20:46, KrissDeValnor napisał:

Jakoś tak mnie naszło na panie  :icon_cool: , więc dorzucę jeszcze :

Miley Cyrus - Wrecking Ball

Marta Bijan - Wrecking Ball : http://martabijan.pl/wp-content/uploads/2015/04/casting.mp4?_=1

pop zupełnie nie jest w moim klimacie ale polecam śmierć w rzymie:

 

oraz lśnienie diamentów. jak dla mnie ten utwór to arcydzieło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sorry, ale dla mnie jest to już rodzaj muzycznej grafomanii, a panowie brzmią jakby się popili tuż przed nagraniem...
A śmierć jest tylko jedna, czyli : Death - Symbolic
Zwróćcie szczególną uwagę na bębny :icon_cool:

i wersja Live in L.A. ( polecam cały koncert z 1998 roku )

W L.A. grali m.in. te wspaniałe utwory : Trapped In A Corner oraz The Philosopher

Po prostu Mistrzowie swojego gatunku :icon_cool:
Dorzucę jeszcze Zero Tolerance , bo to genialny utwór i zespół :yes:

oraz wspomniany cały koncert z L.A.

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ssslawecki
Jednak Death jest bardzo melodyjny - czego o Napalmie nie można powiedzieć :no:

shotgun

Prodigy to oczywiście Breathe, Spitfire i Girls, a ze starszych Out Of Space i Woodoo People ( celowo pomijam Firestarter'a ) i oczywiście Smack My Bitch Up ( wokaliza jest super ! ) :icon_cool:
 

Spoiler

 


Po raz pierwszy miałem okazję przesłuchać tę wersję : https://www.youtube.com/watch?v=VolEtiQ9BwE  ( dłuższa wokaliza, ale wolę tę krótszą w/w wersję, której oczywiście najlepiej posłuchać w wersji płytowej )

Jak już zmieniliśmy klimaty, to przypomniał mi się Massive Attack - utwory Safe From Harm oraz Angel


Angel zwrócił moją uwagę podczas oglądania filmu z H. Ford'em "Firewall".
Podobnie wyłowiłem z filmu ( świetny "Szakal" z R. Gere i B. Willis'em ) utwór Endtrack

 

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry panie i panowie. Tu mnie jeszcze nie było. ;) Z muzyką u mnie jak z rowerem - musi być codziennie. Najwięcej szeroko rozumianego rocka, bo na nim się wychowałem, ale elektronika, jazz, hh czy klasyka nie są mi obce. A żeby nie było tylko pisanie, to poniżej dwaj faceci, których uwielbiam, wspólnie, w jednym utworze. Pierwszego poznałem w 2001 roku przy okazji płyty Lateralus i od tego czasu niezmiennie jestem wielkim fanem wszystkiego, czego się dotknie. Drugi, no cóż... Gdy już dojrzałem do jego muzyki, odszedł. 

Maynard James Keenan i król David Bowie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Skoro o Dawidzie

Pat Metheny przy współudziale Davida Bowie- This Is Not America z filmu Falcon And The Snowman

oraz 

Jeden z Największych Gitarzystów Świata z Davidem Bowie

David Gilmour - Comfortably Numb z koncertu w Royal Albert Hall. Piękne.........

ale wolę wersję z Richardem Wright na wokalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

David mówicie...
Ja np. odkryłem niektóre utwory dzięki filmom i grom.
Inglourious Basterds - Cat People
https://www.youtube.com/watch?v=bM5mTEavepU

Lost Highway - I'm Deranged


GTA IV - Fascination


, a po zakończeniu gry Alan Wake poleciał epicki Space Oddity, który co prawda słyszałem już wcześniej, ale dopiero wtedy kopara mi opadła :w00t:  :

 

 

Bardzo lubię utwory : Heroes, The Secret Life Of Arabia, Fame, Thursday's Child i oczywiście Ziggy Stardust :icon_cool:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sentymentem wracam. Byla bardzo ladna w pierwszym wydaniu ....

 

Pierdzielony..., nie moglo zabraknac jego. 51 lat i wyglada lepiej niz niejeden 40 latek...., chyba tylko Tom Cruise wyglada lepiej.

 

Kiedys gdzies to bylo poruszane, moze i tu? Nie pamietam. Ponoc jeden z najbardziej seksistowskich numerow, feministki sie burzyly..., cycki i cos jeszcze temat przewodni.

Sir Mix A Lot- Live, babeczki zaproszone, ta w czarnym musiala byc niezle podjarana....

Od 2.00 smialo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Jeff Beck feat. Imelda May - Remember

Skoro jest Jeff, to taki duecik też chyba wart wysłuchania:

A stąd już całkiem niedaleko do... niee, tym razem nie do Niny Simone, a do Janis, bo ta słodka blondynka powyżej ma jakby część duszy tej pani:

A w ciele tej babeczki Janis wylądowała po reinkarnacji i dobrze sobie poczyna: 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2019 o 23:50, elkaziorro napisał:

Dobry panie i panowie. Tu mnie jeszcze nie było. ;) Z muzyką u mnie jak z rowerem - musi być codziennie. Najwięcej szeroko rozumianego rocka, bo na nim się wychowałem, ale elektronika, jazz, hh czy klasyka nie są mi obce. A żeby nie było tylko pisanie, to poniżej dwaj faceci, których uwielbiam, wspólnie, w jednym utworze. Pierwszego poznałem w 2001 roku przy okazji płyty Lateralus i od tego czasu niezmiennie jestem wielkim fanem wszystkiego, czego się dotknie. Drugi, no cóż... Gdy już dojrzałem do jego muzyki, odszedł. 

Maynard James Keenan i król David Bowie.

Jest królem.

Artysta po którym płakałem gdy odszedł. Dobry kierunek tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 22:01, KrissDeValnor napisał:

Jak już zmieniliśmy klimaty, to przypomniał mi się Massive Attack - utwory Safe From Harm oraz Angel


Angel zwrócił moją uwagę podczas oglądania filmu z H. Ford'em "Firewall".
Podobnie wyłowiłem z filmu ( świetny "Szakal" z R. Gere i B. Willis'em ) utwór Endtrack

Moje zetknięcie z MA było co najmniej dziwne. w okolicach 93 roku kolega przywoził z dedeerów kasety vhs z muzyką. pierwsza kaseta, która wpadła mi w ręce miała na pierwszym miejscu tą pozycję:

 

 

Mam nadzieję, że nie dostanę po głowie od moderatorów. Film jest na vimeo, bo youtube się zrobiło jak ciepła klucha i woli wspierać przemoc niż cycki.

W czasie gdy słuchałem punka i zaliczałem wszystko co się rusza ten utwór był dla mnie niesamowitym odkryciem. No i MA jest do dziś takim samym wirusem jak Dead Can Dance. Wraca regularnie i zamykam się w temacie na kilka tygodni zawsze. Następuje przesyt i po kilku miesiącach a nieraz latach powrót.

Przez te niemieckie kasety trafiło do mnie też mnóstwo muzyki z bliskiego wschodu a potem wiele kaset z afryki i odkrywanie muzyki zostało mi w krwi. Jedni przywożą z podróży dalekich i bliskich magnesy a ja zawsze lokalną muzykę.

 

Sugeruję kierunek dziwnej muzyki. Tą popularną czy syntetyczną czy elektryczną czy też naturalną można posłuchać wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo Massive Attack. Byl czas gdy bylo jedne i oryginalne MTV a to bylo walkowane niemal codziennie. Nienawidzilem czystym jadem, teraz jakos siedze z dziwnym wyrazem twarzy i wspomnieniami...

Rosyjska RISHA, fajny folk graja, tu cover Prodigy.

Troche z innej beczki- Machine Head i swietne wejscie.

Troche w bok- Deep Forest & Peter Gabriel.

Jeszcze bardziej w bok.

Korn- Never Never.

Biale chlopaki z czarnej muzyki w kultowym kwawlku.

 

 

Jeszcze to wkleje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

porywacz_zwlok
Nie no, bez przesady - po prostu nie da się wyodrębnić osobnej muzycznej szuflady, bo ten temat to co najmniej kilka szaf grających ( i całe szczęście :icon_cool: ), więc trochę nudno by było się poruszać ciągle w tych samych klimatach ( ewentualnie można założyć nowy temat o danym profilu muzycznym, ale to przecież inny rodzaj forum...).

Co do Massive, to podczas pisania posta, chodził mi po głowie ten teledysk ( Be Thankful For What You’ve Got ), ale jakoś nie trafiłem ( na YT właśnie ) - żeby było ciekawiej, to mam go na oryginalnym DVD ;)

Alt-J kojarzę z "Something Good"

, a wokalizy w "Taro" przypomniały mi nagle Fading Colours - Black Horse ( klimaty The Sisters Of Mercy, a z naszego podwórka Closterkeller )


W spokojnym klimacie : Robert Plant - Morning Dew ( nie wiem dlaczego taka słaba jakość video - też mam to na oryginalnym DVD i wygląda dużo lepiej :icon_cool: )
https://www.youtube.com/watch?v=-c6qmsL_Qto

Enya - Caribbean Blue

i już całkiem delikatnie ( wręcz dla małych dzieci ) : Madonna - Dear Jessie


PS
Nie miało być aż tak w tę stronę, ale jakoś tak wyszło - jak mówi dzisiejsza młodzież : "na spontanie" :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...