Skocz do zawartości

[SPD] Pierwsze gleby w spd- przy predkosci 0 ;D


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam za sobą 300km w SPD. Wydawało mi się, że opanowałem technike (głównie wypięcia :)), jednak pod blokiem qmpla zajechała mi drogę kobita wózkiem z dzieciakiem. Oczywiście się nie wypiąłem. Potrzebuję troszkę więcej km, żeby w naprawde niespodziewanych sytuacjach reagować instynktownie.

Jednak od samego początku jazdy w SPD nigdy nie załowałem zakupu, choć qmple się ze mnie śmiali jak zaliczyłem kilka gleb, jednak to oni zawsze jadą za mną :P

 

A starty spod świateł? Miny niektórych katamaraniarzy mówią same za siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówicie o tych glebach to mi się przypomniało, jak mój kolega się spd-yzował. jechał na kolarce, w której jak wiadomo o gumy nie trudno. kiedy się zorientował że ją złapał było już za późno. rower przechylił się na prawo a ten razem z nim przekoziołkował do przydroznego rowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszego dzwona zaliczyłem w ... garażu Very Happy

a ja sie zastanawialem co to za halasy w sasiednim garazu, jak ostatnio samochod odstawialem :mrgreen:

generalnie wydaje mi sie, ze spd najlepiej upadac wpietym na prawa strone. jak upadlem na lewo, to pokaleczylem wpieta noge zebatka korby :-(

a jesli chodzi o spd-humor: podjezdzam do kiosku i jak w kazdy poniedzialek wypowiadam sakramentalne: "Motor prosze". kobieta zaczyna szukac, a ja postanowilem zdjac plecak, zeby schowac do niego gazete. puszczam poleczke, ktorej trzymalem sie dotychczas i chce stanac. oczywiscie gleba. zaczynam sie zbierac z ziemi, a tu zniecierpliwiona kioskarka wychyla glowe z budki: patrzy w prawo- nie ma mnie, w lewo- to samo. zerka w dol- ja leze. alez miala ubaw :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, mam 30min spd zadnych gleb ani nauki ... objechalem juz teren i miasto i jest spoko tylko wg. mnie wkurzajace jest telepotanie sie buta na boki podczas jazdy ... i jak chodze to bloki chyba są nie dotarte i trzeszczą ... czy wam tez sie tak dzialo ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie wkurzajace jest telepotanie sie buta na boki podczas jazdy

to telepotanie chroni twoje kolanka przed zbednym obciążeniem. nawet nietelepoczace się pedały szosowe zaczynają się zmieniać na "ruchome"(np.time), aby nie nieszczyc stawów użytkowników.musisz się poprostu do tego przyzwyczaić i znaleźć odpowiednie ułożenie stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja uwazam ze ten luz jest potrzebny.. przykładowo jak sie ostro wchodzi w zakręty... można sobie bardziej inuicyjnie node ustawić... a jak masz na sztywno to można nieświadomie skręcic noge i sie wpiać.. skutki nie były by zbyt miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie wkurzajace jest telepotanie sie buta na boki podczas jazdy

 

chodzi ci o to ze jakos tam drga czy ci sie przesowa bo mi nic sie nie przesowa jak jade

 

jak chodze to bloki chyba są nie dotarte i trzeszczą ... czy wam tez sie tak dzialo ?

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jak chodze to bloki chyba są nie dotarte i trzeszczą ... :cool:

 

trzeszczy dlatego ze szurasz metalowym blokiem po asfalcie, chodniku, etc... kiedys byla moda na podbijanie butow stalowymi blaszkami, steperzy ciagle to robia. ty tez masz stal pod butem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam tylko luz na piecie na boki i tyle wiec spoko tylko musze siue przyzwyczaic do tego bo jak jade to mnie denerwuje ze sie tak rusza... co do tych gleb to musze to zdementowac ... wczoraj pojechalem na rzeke i patrze; jak zarosło wszystko i nagle ... przypomnialem sobie ze jestem wpiety ale na trawke poleciałem ;-)

 

 

co do tych bloków to chyba sie z nimi nic nie dzieje jak tak strzelaja ... wyciera sie tylko w nich tył od tego trzeszczania (w blokach) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych bloków to chyba sie z nimi nic nie dzieje jak tak strzelaja ... wyciera sie tylko w nich tył od tego trzeszczania (w blokach) Rolling Eyes

 

no wlasnie, poza scieraniem sie wierzchu nic si ez nimi nie dzieje, poza tym to nie sa buty do "chodzenia" ... :roll:

i jak juz idzie o szczegoly to to ci pewnie nie trzeszczy "w blokach".... jak blok styka sie z twarda nawierzchnia - zwlaszcza nierowna - to wtedy trzesz blokiem po tym po czym idziesz. i stad te "strzelanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...