Skocz do zawartości

[SPD] Pierwsze gleby w spd- przy predkosci 0 ;D


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki :) pocieszyles mnie...hehe...tylko szkoda mi mojego sprzetu który na tym cierpi... A może poprostu porywam sie na zbyt strome górki, ale w sumie wczesniej dawalem rade... a co sadzicie o tych blokach co wypinaja sie w kilku płaszczyznach, ja w tym momencie mam sh 51 a tamte to chyba 56 czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze można się wypiąć. Kwestia praktyki. Inna sprawa, ze w sytuacji gdy nie zdąży się podeprzeć nogą na platformach, nie zdąży sie i na SPD. Takie sytuacje w SPD zdarzają się nieco częściej, bo generalnie wtedy poddaje się człowiek później i w gorszym miejscu podjazdu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem jeździć w SPD po kilku latach i jeżdzenia na platformach i musze przyznać, że szału nie ma - oczywiście jestem w stanie szybciej przyśpieszać, ale mam duże obawy przed agresywną jazdą na maksa typu podparcie sie nogą w zakręcie czy podniesienie stopy, żeby ominac przeszkode, nie mówiąc o przechyleniu roweru względem osi mojego ciała...

 

SPD naprawdę się sprawdzają na podjazdach, wtedy pozwalają naprawdę dynamicznie zrobic podjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozpocząłem jazdę na SPD jakieś miesiąc temu, przy kupnie nowego bika . Jak dla mnie różnica jest ogromna na plus SPD oczywiście. pierwszą glebę zaliczyłem już pierwszego dnia w lesie jak zahamowałem aby stanąć i zapomniałem oczywiście o nich , na szczęście nikogo nie było :whistling: a drugą glebę w parku po jakimś tygodniu no i niestety troszkę ludzi to widziało :icon_redface:

Ale i tak nie wróciłbym do platformówek :no:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zacząłem jeździć w SPD po kilku latach i jeżdzenia na platformach i musze przyznać, że szału nie ma - oczywiście jestem w stanie szybciej przyśpieszać, ale mam duże obawy przed agresywną jazdą na maksa typu podparcie sie nogą w zakręcie czy podniesienie stopy, żeby ominac przeszkode, nie mówiąc o przechyleniu roweru względem osi mojego ciała...

 

Kwesta wprawy i ilości przejechanych km. Ja po 3kkm w spd, nie mam obaw przed ostrymi zjazdami, szybkim wchodzeniem w zakręty etc... Są takie nagłe sytuacje że nawet jadąc na platformach nie jesteś w stanie się podeprzeć.

 

Ja swoją pierwszą glebe zaliczyłem na maratonie. Przejazd przez łąkę (po majowych powodziach) jakieś 30 cm wody (po same piasty), nagle koło mi zanurkowało w rów a ja przeleciałem przez kierownicę i w tą wodę... Masakra... W życiu taki przemoczony nie byłem...

 

A tu dla mnie mistrz :) Foto z maratonu w Wieruszowie...

o14efca5e1525458bd656168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy piszecie ze zaliczyliście glebę bo zapomnieliście się wypiąć ze SPD,

 

mi ostatnio (w ND) zdarzyło się zatrzymać rower,

przewrócić się na bok (stojąc),

a NIE MAM SPD...

 

(no cóż czasami zapomni się wystawić nogi) :icon_mrgreen:

 

jednocześnie pozdrawiam zamyślonych SPDdowiczów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem jeździć na spd w zeszłym sezonie. Od razu pojechałem na hardcore'a do lasu wszystko było fajnie do czasu kiedy nie zatrzymałem się , żeby namyśleć się w którą stronę pojechać. Po prostu zatrzymałem się i jak sobie przypomniałem , że muszę się wypiąć to już w tej panice nie zdążyłem i upadłem na bok ; p

Podobnych upadków miałem jeszcze kilka. Raz na maratonie , gdy jechałem pod stromą górę i nagle ktoś zszedł z roweru i mnie przyblokował wypiąłem lewy but , a spadłem na prawy bok no cóż zdarza się , ale nic poważnego jeszcze sobie przez system SPD nie zrobiłem i oby tak dalej ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejrzałem kilka stron tematów o butach SPD (niestety nie ma czasu przejrzeć wszystkich), wszystko ładnie pięknie, z tym, że, zauważyłem iż większość osób jest częstszymi uczestnikami dróg asfaltowych, niż ścieżek leśnych. U mnie jest odwrotnie. 2/3 jazdy spędzam w lesie, jedynie do pracy 12km dojeżdżam po asfalcie.

W związku z tym: czy pedały SPD będą dla mnie dobrym rozwiązaniem? czy może przeznaczyć fundusze na zwykłe pedały? A jeśli zwykłe to jakie?

Przepraszam za ten bezlik pytań, ale moje pedały już się rozsypują, a bez roweru jest kiepsko :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą. Myślę, że właśnie użytkowników zatrzasków jest więcej wśród rowerzystów jeżdżących w terenie. Właśnie w terenie najwyraźniej widać zalety zatrzasków: większa "moc" przenoszona na pedały w czasie jazdy, zwłaszcza na podjazdach, większa stabilność na rowerze na nierównych nawierzchniach. Przejście na zatrzaski, choć wymaga przyzwyczajenia i zmiany nawyków, zawsze jest postępem jeśli zależy Ci na tym żeby jeździć szybciej i wydajniej. Też miałem na początku kilka "gleb", na szczęście zaczynałem jeździć zimą i lądowałem w miękkim śniegu. Raz wyłożyłem się w lesie przy tacie z dzieckiem, które właśnie uczyło się jeździć na rowerze. I mój upadek został skomentowany "widzisz synku jak trudno jeździć na rowerze...". Niestety dałem niepedagogiczny przykład :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzaski powinny zostac tam gdzie sie nadaja, czyli w snowboardzie. Po co takie wynalazki w rowerze? Jezdzic nie umiecie? U mnie przynajmniej zero wypadkow a jak komus noga za pedalem nie nadaza to wrzuca wyzszy bieg, cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że kolega Pips próbuje zrobić małą prowokację. Próżny trud. Tu (prawie) nikt jej nie połknie :) Jazda (typowa,przełajowa)na platformach to nieporozumienie. Oczywiście pamiętam nastawienie z zamierzchłej przeszłości - byłam w zasadzie "anty" ale platformy nie mają racji bytu gdy zaczynasz bardziej jeździć niż się toczyć. To truzim i aż szkoda w ogóle o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikorexia nie chce wojenki, dziwi mnie uzywanie czegos co nie jest potrzebne, to bajrdziej do snowboardu sie nadaje a nie na rower. Ja tam wole miec kontrole nad rowere, a i tak jezdze tylko chodnikami, strach sie bac co by bylo gdybym jechal ulica i zlapal glebe w tych blokadach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie, oczywiście nie ma o co kopii kruszyć. Jednak w showboardzie chodzi wyłącznie o sztywne połączenie aby możliwa była kontrola nad sprzętem. SPD jakkolwiek zwiększa ową kontrolę nad rowerem w ogromnej większości sytuacji to jednak nie jest to podstawowa funkcja systemu.

 

Po prostu człowiek jest zbyt słabym silnikiem aby mógł napędzać rower tylko podczas pół obrotu korby, na zmianę raz jedna nogą raz drugą, a tym samym wyrzucić ok 30-40% mocy na śmietnik.

 

Natomiast pedały nie mają żadnej właściwości wywracającej, nie powodują utraty równowagi więc nikt nie każe Ci się przewracać :) albo człowiek ma refleks i możliwości aby się podeprzeć albo nie:) Reszta to kwestia zmiany odruchu zdejmowania nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem coś dodać od siebie dzisiaj otrzymałem spd :icon_wink: z początku zacząłem jak mi kolega podpowiedział od wpinania i wypinania w oparciu o ścianę, kilka minut nie mogłem wcale wpiąć buta z blokiem do szczeliny ale rozgryzłem o co biega :icon_mrgreen: przy piątym razie niestety straciłem równowagę i przewaliłem się na drugą ścianę byłem wtedy w piwnicy w wąskim dosyć korytarzu skończyło się jedynie na zadrapaniu ręki :wacko: . Gleba troszkę mnie zdemotywowała do jazdy z tym systemem ale nie poddałem się wyjechałem na ulicę aby chociaż kilka set metrów przejechać. Po ok 200metrach poczułem że to jest to! :) prędkość i przyspieszenie jakie daje SPD jest piorunujące. Zamiast małej przejażdzki zrobiła się nieco dłuższa, chociaż przy pierwszych światłach czułem się jakbym miał wyzwanie pewne przed sobą i nie mogę się przewalić przed kilkunastoosobową grupą która stała. Kto niezdecydowany niech kupuje, ja w tym czasie idę pośmigać, mam nadzieje że uda sie bez gleby :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...