Skocz do zawartości

[Rama] Jaka Rama do XC pod V-brake, dla 90-kilowca?


exfenix

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw naucz się języków obcych :excl: , i przeczytaja ten artykuł :excl: , tam jest poruszona kwestia placebo :excl: , piszesz dyrdymały i mącisz :voodoo::down::voodoo:

Jesteś dosyć mało kumaty :devil:

Dla przypomnienia :

mwegrzyn - i wszyscy zainteresowani

Zeby załatwić temat - tu możesz przeczytać jak duża musi być różnica żeby biker odczuwał mniejszą sztywność ramy 60 N/mm / 178 N/mm pasuje ???

http://www.bikesport...terschiede.html

Więc nie przejmuj się tak bardzo swoimi tabelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez , czy ty aby dobrze zozumiałeś cały tekst ?

Tak jak pisałem wcześniej , wycieczka czy trening mogą nie dać odpowiedzi odnośnie tego czy dana rama jest bardziej czy mniej sztywna , co nie oznacza że tych różnic nie ma . Tak jak to było napisane , łyda to nie laboratorium .

I jeżeli komuś wynik takiego pomiaru nie jest potrzebny do wyboru ramy , to się nim nie sugeruje . I już .

Różnica jaką osiągamy jadąc na mniej lub bardziej sztywnej ramie , w podobnej klasie też jest trudna do policzenia , ale nie oznacza to że jej nie ma. Według mnie , oraz Magazynów które publikjuą te wyniki sztywnośc ma bardzo duże znaczenie , a im cięższa osoba tym większe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie udało się nam udowodnić, że Cube to super wypas , ani że ta tabelka ma odniesienie w praktyce :voodoo:

 

Ani nie zostalo udowodnione iz subiektywne testy maja jakikolwiek zwiazek z rzeczywistoscia.

 

PS. Nie wiem jak tam twoj niemiecki, ale w tekscie nie ma slowa o efekcie placebo w ramach subiektywnych testow. Bo jesli chodzi o ostatni akapit to jest to oczywista oczywistosc jak mawial nasz uzurpator, ale nie o takich roznica tutaj sie dyskutuje. Bo porownac macrocash'a i XTC kazdy potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez , czy ty aby dobrze zozumiałeś cały tekst ?

Tak jak pisałem wcześniej , wycieczka czy trening mogą nie dać odpowiedzi odnośnie tego czy dana rama jest bardziej czy mniej sztywna , co nie oznacza że tych różnic nie ma . Tak jak to było napisane , łyda to nie laboratorium .

I jeżeli komuś wynik takiego pomiaru nie jest potrzebny do wyboru ramy , to się nim nie sugeruje . I już .

Różnica jaką osiągamy jadąc na mniej lub bardziej sztywnej ramie , w podobnej klasie też jest trudna do policzenia , ale nie oznacza to że jej nie ma. Według mnie , oraz Magazynów które publikjuą te wyniki sztywnośc ma bardzo duże znaczenie , a im cięższa osoba tym większe .

 

Sam wczesniej przyznales, ze test ten okresla jedynie prog podatnosci ramy na ugiecie, a to nie jest jednoznaczne z jej sztywnoscia. Oczywiscie jest bardzo duze prawdopodobienstwo, ze rama ktora ma lepszy wynik w tescie bedzie rzeczywiscie sztywniejsza, ale nie musi byc tak w kazdym przypadku, ze wzgledu na rozna charakterystyke pracy poszczegolnych materialow i duza zlozonosc sil dzialajacych na rame w czasie jazdy(trudnych do odwzorowania w warunkach laboratoryjnych).

 

Ja tez uwazam, ze sztywnosc ramy ma spore znaczenie(tym wieksze im ciezsza osoba na niej jezdzi - to jest prosta fizyka), tylko ze o sztywnosci bardziej decyduje charakterystyka ugiecia, a nie sam moment w ktorym sie ono zaczyna. Co z tego, ze rama ugnie sie dopiero przy uzyciu wiekszej sily niz inna, skoro to ugiecie moze byc wieksze i mniej liniowe(rownomierne), powodujac w efekcie wieksze starty w przekazywanej sile niz w przypadku ramy o nizszym progu podatnosci na ugiecie.

 

Ale dla Ciebie jak widze wynik jednego testu jakiejs niemieckiej gazety jest niepodwazalna prawda odnosnie tego, ktora rama jest sztywniejsza.

 

Po prostu wielki LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam, ze sztywnosc ramy ma spore znaczenie(tym wieksze im ciezsza osoba na niej jezdzi - to jest prosta fizyka), tylko ze o sztywnosci bardziej decyduje charakterystyka ugiecia, a nie sam moment w ktorym sie ono zaczyna. Co z tego, ze rama ugnie sie dopiero przy uzyciu wiekszej sily niz inna, skoro to ugiecie moze byc wieksze i mniej liniowe(rownomierne), powodujac w efekcie wieksze starty w przekazywanej sile niz w przypadku ramy o nizszym progu podatnosci na ugiecie.

Mógł to ktoś wcześniej napisać :down:

 

http://www.bike-magazin.de/?p=236 - tu na jednej z fotek widać instalację do badania sztywności. I chyba znów Cube na czele... :voodoo: Mamo, dlaczego kupiłem Garego...??? Bo ma zarąbistą geometrię :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie udało się nam udowodnić, że Cube to super wypas , ani że ta tabelka ma odniesienie w praktyce :voodoo:

Nikt nie udowadnia że Cube Reaction jest jedynym słusznym wyborem .

Mój pierwszy post w tym temacie :

 

exfenix pomocne w wyborze ramy mogą być wyniki testu na sztywność ram , wyniki pokazują przy jakiej sile rama traci swoją sztywność . Najlepszy wynik uzyskała rama Cube Reaction , oraz Scott Scale . Przy czym Cube Reactgion jest lżejszy o okolo 90-100 gram.

 

 

Jeżeli uważasz że ten test nie jest ci do niczego pomocny , to rób co chcesz , ale jest to raczej skrajna ignorancja :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na jednej z fotek widać instalację do badania sztywności. I chyba znów Cube na czele...

W tym teście jest na czele ponieważ kolejność jest alfabetyczna :voodoo: , jeśli chodzi o paramety

zawieszenia, to nie jest lepszy od innych, widać też , że akurat Gary mniej buja niz Cube ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem się do TREKA 8500 19" i wydawał mi się za krótki właściwie to jest to prawie ten sam wymiar co w moim Kellysie, a przecież nie o to mi chodzi, niestety nie mogę nigdzie przymierzyć się do ramy 21 :) ". Przymierzałem się też do Specializeda Rockhopper, ten znów jakoś tak "dziwnie" nie zgrabnie się prowadził. I zakres poszukiwań właściwie się ogranicza do tych dwór ram, oczywiście mogę jeszcze jeździć po kraju i szukać, na ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie fakt że v-brake to poleciłbym Ci Zaskara. Nie ma chyba ani jednej osoby która napisałaby że ta rama jest "wiotka". Dla mnie właśnie jej sztywność i specyficzna geometria ( L ma juz 620 mm długości górnej rury ) były nie do przeskoczenia... Ale rama wciąż szalenie mi się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że GF z serii platnium (BigSur na ten przykład)) nie mają piwotów, z drugiej strony, przy rozmiarze 19" Gary jest dłuższy tylko o niecałe 3 mm od Treka 19,5" (to wersja G1, G2 jest już krótsza o 3 mm). Przy rozmiarze 21 jest trochę dłuższy (odpowiednio 646 dla G1 i 642 dla G2), ale rury sterowe mają albo 145.0 mm albo 157.5mm. No i wciąż brak piwotów...

APO - mam 169 cm wzrostu, rama na której jeżdżę ma rozmiar 17,5, górna rura ma 607 mm i to mi pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym pisać, skoro wybór ogranicza niska główka ramy.

Ja bym się na jego miejscu gruntownie zmienił podejście do roweru ,i kupił 29".

 

Też bym to zrobił, chętnie no ale: poza ramą w moim rowerze wszytko jest dobrej lub nawet bardzo dobrej jakości (jak dla mnie), nie sprzedam całego roweru ani części tak aby jakkolwiek się to opłacało, stracę za dużo do poniesionych wkładów :) . Nowa rama jest rozwiązaniem pośrednim, jeśli chcę bardziej wygodnego sprzętu. Na 29 jeszcze poczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er = zmiana kol, ramy, amora, reszta zostaje bez zmian, jesli jezdzisz w trudnym terenie, to dochodza zebatki

 

Oj już tak rózowo to nie jest.

 

Dołozyłbym do tego sztycę (choć potencjalnie stara może pasowac)

 

Na pewno łańcuch, bo musi być dłuzszy z racji długiego ogona. Za łańcuchem moga iść inne czesci napędu.

 

Hamulce. Kolega jeździ na v-kach, a pod v-ki to na 29" chyba tylko M-29 z amortyzatorów jest i moze jakaś tam rama się znajdzie. W 29" innych hamulców niz tarcze to sie chyba nie spotyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sztyce, czy mostek kupuje sie zawsze do ramy, a to, ze czasem zdarzaja sie tacy, co robia na odwrot, to nie moja wina :)

 

osobiscie przelozylem lancuch, a raczej 3, ze starego 26" do 29era razem z korba i kaseta, wszystko dziala, nic sie nie dzieje...po wsadzeniu przerzutki z srednim wozkiem w miejsce dlugiego dlugosci lancuchow sa podrecznikowe...nie dajmy sie zwariowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez sztyce, czy mostek kupuje sie zawsze do ramy, a to, ze czasem zdarzaja sie tacy, co robia na odwrot, to nie moja wina :)

 

osobiscie przelozylem lancuch, a raczej 3, ze starego 26" do 29era razem z korba i kaseta, wszystko dziala, nic sie nie dzieje...po wsadzeniu przerzutki z srednim wozkiem w miejsce dlugiego dlugosci lancuchow sa podrecznikowe...nie dajmy sie zwariowac

 

Widzisz, ale jak zamierzasz zostawic przerzutke to ci sie długosc łańcucha zwieksza. W drugą strone nie byłoby problemu. Mała rzecz a ma pewne znaczenie

 

Z tą sztycą to masz w sumie rację :/. Się trochę zagalopowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...