Skocz do zawartości

[Ramy] Producenci


TocaS

Rekomendowane odpowiedzi

1 BMW :)

https://shop.bmwgroup.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Store-BMWShop-Site/en_GB/-/EUR/ViewStandardCatalog-Browse?CategoryName=LSMOBI&CategoryDomainName=Store-Storefront

 

2 Mercedes-Benz :unsure:

http://www.emercedesbenz.com/Jun09/01_001661_New_Mercedes_Benz_Bike_Sports_Collection_2009_2010_Makes_Its_Debut.html

 

Zastanawiam się jak oceniacie producentów ram.

Żadna z firm które podałeś nie jest obecnie producentem ram a jedynie projektantem, ramy dal nich i wielu innych produkują 3 liczące się firmy :

1 Giant

2 Merida

3 Kinesis

Oprócz tego jest wiele mało znanych Chińskich manufaktur ...

 

Ostało się jaszcze trochę firm produkujących ramy szosowe, oraz MTB , ale chyba tylko szosa z Włoch to rozpoznawalne szeroko marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna z firm które podałeś nie jest obecnie producentem ram a jedynie projektantem, ramy dal nich i wielu innych produkują 3 liczące się firmy :

1 Giant

2 Merida

3 Kinesis

Oprócz tego jest wiele mało znanych Chińskich manufaktur ...

 

Ostało się jaszcze trochę firm produkujących ramy szosowe, oraz MTB , ale chyba tylko szosa z Włoch to rozpoznawalne szeroko marki.

 

Dziękuję za sprostowanie.

 

I jestem ciekawy która firma robi dla speca. Cannon ponoć znów robiony jest ręcznie.

 

..a Kinesis robi chyba dla kellysa m.in.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten temat jest źle sprecyzowany, albo przynajmniej za słabo.

 

Ponieważ dla mnie w rankingu może np. Kross być na pierwszym miejscu z racji tego, że przez ostatnie lata robi wszystko żeby zaistnieć na Polskim rynku i nie tylko. Z marki słabej o złej opinii stał się chętnie kupowanym sprzętem w ostatnich latach I co źle ? - Zależy to od indywidualnego podejścia.

A z tych najwspanialszych, najdroższych "ach" i "och" to na pewno szosowe Pinarello, górskie ramy Duratec. Wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mówicie już o najlepszych ramach to powiedzcie czy ramy tych producentów warte są wydanych na nie pieniędzy:

-Author (jak dla mnie świetne hardtaile)- na pewno warte swego

-Dartmoor (to mnie najbardziej interesuje teraz)

-Accent(pytam z ciekawości)

Wszystkie są oferowane przez dystrybutora Velo a ja właśnie w tych sklepach zawsze kupuję rowery, częci i akcesoria(ostatnio byłem zainteresowany bardzo Dartmoorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest chińszczyzna w postaci odzieży (Merida) i jest również w postaci układów scalonych (Merida z włókien węglowych na przykład i Spec również). To co Spec chce aby im zrobili to robią, a że Merida robi również masówkę (i nie tylko) dla siebie to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinesis NIE ROBI ram. podobnie jak easton czy reynolds. to firmy ktore produkują rury a z tychże rur insi spawaja sobie ramy. i to raczej ich wina ze nie potrafią zrobic dobrej ramy z dobrych profili.

 

przepraszam kinesis robi ramy ^_^ a co do reszty to podtrzymuje swoje zdanie :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinesis NIE ROBI ram

Kinesis robi ramy pod własną marką , oraz spawa na zamówienie np. Felta, czy Go Sport, Jamis i wielu innych ;)

Proszę , poczytaj sobie jakie ramy robi :

http://www.kinesis.com.tw/

..a co można powiedzieć o Cannonie i Treku ? Dlaczego Kellys zbiera opinie o pękających ramach, a robi je Kinesis ?

Poprostu dla lepszych firm robi lepiej (obróbka, materiał), dla słabszych ...jak pokazuce cena roweru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale moim zdaniem jest to troche dysputa potłuczonych.

Zero kryteriów tylko pytanie. Wymieniając niektore firmy skaczemy z kwiatka na kwiatek, z jednej dziedziny kolarstwa w drugą. Jak można porównać Koga Miyata z Karpielem i Evil, na jakiej platformie to porównanie?

 

Moim zdaniem z ramami obecnie jest jak z matrycami do monitorów jeszcze jakiś czas temu. Na świecie były 3liczące się firmy robiące tzw. matryce do monitorów popularnych. Reszta to rozwiazania specjalne.

 

Zobaczcie na Kinesis. Każdy może sobie zamówić ramke z ich kilku setek modeli. Mają doświadczenie, mają sprzęt i produkują da połowy świata więc jaki jest powód samodzielnej produkcji ram przez marki popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to dziwię się, ze taki temat w ogóle został puszczony. To mniej więcej dyskusja o wyższości świąt Bozego Narodzenia, nad Wielkanocą. Nic nie wnosi, jedynie dzieciaki kilka marek wypiszą i będą się podniecały jacy oni to znawcy nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu, ale bardzo ładnie wychodzi kto ma pojęcie o rynku rowerowym a kto ma tylko złudzenia :(

 

zlyjogurt, ramy aluminiowe Treka od rocznika 2007 włącznie są produkowane wyłącznie u podwykonawców na Tajwanie - dlatego tak zeszli z cenami i odnieśli tym sukces. 8500 posiadająca niesamowitą renomę ale w 2006 kosztująca katalogowo 2300 nagle pojawiła się w cenie 1500 a dla krewnych i znajomych królika nawet 1100 - ludzie się na nie najzwyczajniej rzucili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat nieco bez sensu, dlatego zamąciłem wskazując prawdziwych producentów ram, a do producentów rowerów dodająć Mercedesa i BMW :)

Ważne żeby rower był dopracowany technicznie i geometrycznie, a jakość wykonania była na wysokim poziomie :(

A reszta to bardzo indywidualna sprawa preferencji bikera - geometria, czy system zawieszenia, lub techniczne fajerwerki (Brani, MagicLink itd. itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huhu może, źle zacząłem z tym tematem, dzieciakiem już nie jestem i nie mam planu się chwalić jakich to firm nie znam. Zawsze interesowała mnie wypowiedz co kupić najlepiej. Teraz byłem ciekawy jak to wygląda w hierarchii kto wyżej, a nigdy znów nie zastanawiałem się faktycznie kto produkuje ramy. Teraz zostało to dla mnie sprostowane. Do teraz jestem ciekawy ile jest tych producentów i kto co robi, będę szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy producenci przekonują, że nowsze modele sa lepsze od starych i na pewno lepsze od konkurencji.

 

Jeszcze niedawno podniecały mnie jakieś tam super-mega-hiper konstrukcje, tylko człowiek kurna z wiekiem mądrzeje. Producenci sieja propagandę, a ludzie ją podchwycają. Prawda jest taka, że zdecydowanie więcej mozna zyskać kupując wygodne siodełko, wygodne ciuchy i lekko toczące sie koła niz na zakupie jakiejs bardzo zaawansowanej technologicznie ramy(szczególnie HT). Tak samo jak źle dobrana kirownica moze zdecydowanie bardziej dac popalic nadgarstkom, niż słabszy amorek. Idąc dalej to ciulowe ciężkie opony których w ogóle nie czujemy potrafią więcej szkody zrobić niz 200g cięższa rama.

 

Mam wrażenie, że niektórzy rowery kupują dla roweru, a nie dla jeżdżenia. Bo jest obiektywnie lepszy, nawet jeśli i tak nie jestem w stanie tego wyczuć.

 

Najwieksi wymiatacze rowerowi jakich znam to jeżdżą na zwyczajnych rowerach, bez fajerwerków. Po prostu zbyt zaawansowany technologicznie sprzęt potrzebuje duzo troski, a szkoda czasu jak można wtedy jeździć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo producentów rowerów wybiera już gotowe projekty z "tajwańskich katalogów" a jak ktoś pokusi się o zaprojektowanie ramy od podstaw to i tak produkcję zleca tajwańczykom, daltego może się zdarzyć, żę porównując ramy różnych producentów rowerów tak naprawdę porównujecie produkty z tej samej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie markowych producentów,ciekawy przypadek to Kross który hardtaile projektuje sam a fulle kupuje z katalogu, natomiast Romet projektuje wszystko sam, a taki GoSport wszystko kupuje z katalogu, Felt projektuje, a ramy robi Kinesis , Specowi robi Merida, i wiele wiele innych przypadków to, że są z tej samej fabryki, nie znaczy, że są takiej samej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...