Skocz do zawartości

[Amortyzator] do 220 zł do Hexagona V2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postaram się żeby mój pierwszy post był dobrze złożony :)

 

A więc posiadam rowerek kross hexagon v2. Amortyzator który jest w nim zamontowany(HL Corp BRAVO-375) jest okropnie twardy, i chcę go wymienić na coś miększego. Rower służy mi do śmigania po lesie i mieście.Na amortyzator mogę przeznaczyć 220zł.Ważę 84 Kg. Nie znam się kompletnie na amortyzatorach więc proszę was o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kwotę nic innego nie przychodzi mi do głowy:

 

http://www.allegro.pl/item717376071_suntour_xcr_2009_gratis_stery_siodlo_lub_okular.html

 

Ale niestety szału nie robi to najniższa wersja XCR z tłumieniem ciernym, czyli bez szału. Ale powinieneś odczuć jakąś różnicę. Z drugiej strony ja dozbierałbym do najtańszego raidona powietrznego. Można go kupić w promocji w jednym ze sklepów za 399zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego Krossa musisz szukać widelca z jednocalową sterówką i skoku około 75 mm (żeby nie zmieniać zbytnio jego geometrii). Na placu boju pozostają chyba tylko SR Suntour XCT i XCM - oba były robione ze skokiem 80mm i sterówką na 1 cal. Przy skoku 100 mm wybór jest trochę szerszy, ale też niepowalający - dochodzą do tego produkty RST i Spinner (np OS Grind).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a gdybym miał na wydanie 250zł-300 wtedy są większe możliwości kupna czegoś choć ciut lepszego? bo 400 zł to jednak za dużo jak dla mnie.

czyli w grę wchodzą tylko ze skokiem 80mm bo 100mm już bardzo zmienią geometrię ?

Problem nie leży w kwocie, którą zamierzasz przeznaczyć, ale w tym co oferuje rynek, a rynek amortyzatorów z jednocalową sterówką jest w zaniku i najlepsze, co możesz kupić, to XCM. Jeśli możesz trochę przeczekać i dozbierać, to sugerowałbym zmianę ramy na taką ze sterami ahead - do tego wybór widelców jest ogromny. A jeżeli nie boisz się używanych rzeczy i przypasuje Ci rozmiar - to zobacz to: http://allegro.pl/item722505099_gary_fisher_advance_od_100zl_dozywotnia_gwara.html - do tego XCR bez blokady i poczujesz różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu :)

 

Mam Hexagona V3 i chciałabym zmienić amortyzator. Mogę wydać na niego max 300zł.

Zastanawiałam się nad Rock Shox Dart 2 http://www.twomark.pl/index.php?s=produkt&id_prod=31947&id_kat=1277&id_typu=1 i SR Suntour XCR-LO http://allegro.pl/item719758652_sr_suntour_xcr_lo_ahead_bialy_100mm_nowy_okazja.html

Bardziej skłaniałabym się w stronę suntour'a, ale nie znam się zbyt dobrze na amortyzatorach, więc chciałabym poznać opinię osób bardziej doświadczonych w tym temacie. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Oblicz sobie... 2cm dłuższy odcinek łączący półproste wychodzące z wierzchołka kąta (czyt. tylna oś) przecięte w tej samej odległości od wierzchołka. :P A prościej - NIE. :P 2 cm na takiej ramie to nic wielkiego, nawet nie odczujesz.

 

Czekaj... Zaraz obrysuje.

 

A może jednak coś zmieni, mój fail. Ale nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ...

 

x4g13q2d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie; w XCR ze skokiem 100 mm między uszczelką na górnej goleni a miejscem gdzie ta goleń łączy się z koroną jest odległość lekko ponad 11 cm, przy XCR ze skokiem 120 mm - ponad 13 cm :D

 

Nie wiem, czy dobrze myślę, ale to trochę jak z AllTravel... chyba :D

 

@BIGAlus

Chyba w złym miejscu ustawiłeś oś obrotu tylnej części obrazka - spróbuj ją ustawić w osi tylnego koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli geometria się zbytnio nie zmieni ;) ale.. Moojmisiu powiedział, że długość/wysokość tej goleni, która wystaje z czarnej wynosi 11cm. W moim ZłOOMie jest to trochę ponad 7cm, a to już robi różnicę. Jeszcze pozostaje kwestia wysokości całkowitej. U mnie ta odległość wynosi (od miejsca w którym amortyzator wchodzi w rurę w ramie do osi obrotu koła) ok. 45cm. Jeśli ktoś ma XCR'a 100mm lub 80mm niech zmierzy z łaski swojej ile jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...