Skocz do zawartości

[rama] Pęknięta rama?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie lekceważyłbym tego problemu. Z postów nie wynika, abyś zweryfikował uszkodzenie. Nie wiadomo czy jest to pęknięcie lakieru czy ramy, a dalsza jazda (wcale nie deikatna) moim zdaniem nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Niestety, ale powinieneś poświęcić lakier w miejscu pęknięcia i go usunąć aby zweryfikować uszkodzenie, najprościej będzie go zmyć rozpuszczalnikiem. Myślę, że aceton da sobie z tym spokojnie radę. Póżniej dokładne oględziny, próba obciążenia ramy: ściskanie, skręcanie, wyginanie (aby wywołać jak największe siły w podejrzanym miejscu). Wtedy prawdopodobnie będzie wiadomo co i jak.

Jest jeszcze druga możliwość. Dokładniejsza i nie wymagająca uszkodzenia lakieru. Prześwietlenie rentgenowskie ramy w miejscu pęknięcia. Jest to najskuteczniejsza metoda badań uszkodzeń i wad elementów metalowych, niestety pojęcia nie mam gdzie w chwili obecnej można takie coś wykonać i nie znam kosztów. Można spróbować w przychodniach itp., oczywiście odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Gość R3surrection

pęknięcie, przerabiałem 2 razy ten temat. Dlatego wolę carbon.... łatwo naprawić, choć robi to z tego co wiem 1 osoba w polsce oficjalnie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byście określili coś takiego?

zdjcie0109.th.jpg

 

Ano tak :

 

Co do pierwszej ramy to mogę się zgodzić, ale sztyca była oryginalna, do znacznika było jeszcze ze 2 cm i rama poszła po 2 latach. W nowej kupiłem najdłuższą jaką mogłem dostać i sięgała 2cm poniżej dolnego spawu. A i tak rama zaczęła delikatnie pękać.

dsc03851ea.jpg

p1060065.jpg

 

Pozdrawiam

 

Nie ma to jak Gary :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

accent i mongoose w tym samym miejscu praktycznie :whistling: a zawsze miałem sztycę poniżej spawu troszkę... w każdym razie polecam sztycę 400mm przynajmniej minimalizujesz ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popukać nie ma jak koło tego spawu zbytnio, żeby na dźwięk... Pod lupą szczerze też nie umiem ocenić - najlepiej ogląda się to chyba jednak na zdjęciu. Szkoda, że kolor srebny bo ciężko zrobić ładne zdjęcie. Jest to podsiodłówka i jestem bardzo ciekaw co to jest. Pęknięcie na pewno tylko pytanie lakieru czy ramy?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i jak na złość nie widać, żeby odpowiedzieć twierdząco na pytanie a palucha tak głęboko nie wsadzę :)

Ale mam dla Was 2 kolejne zdjęcia:

Pierwsze ujmuje to samo:

p1000022p.th.jpg

A drugie w innym miejscu - dolna rurka prowadząca od piaty do mufy (na wysokości 3 tarczy więc nie przy samej mufie.

p1000004v.th.jpg

Wszystkie trzy zdjęcia z tej samej ramy - jakiś NONAME cały srebny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...