Skocz do zawartości

[piasta przednia]lekka na maszynach do XC, Enduro


Schwefel

Rekomendowane odpowiedzi

No więc właśnie ma być lekko i na maszynach. Lekko dla mnie to 150-200g, ale może być +/-20g. Dobrze by było gdyby piasta była czerwona. Budżet powiedzmy do 200zł ale jeżeli będzie trzeba dopłacić bo coś jest ekstra to poczekam dłużej i dopłacę.

Ja sobie wybrałem takie piasty:

Dartmoor X-Rolls waga: 210g, cena: 119zł

Dartmoor Vee-Two waga: 208g (z zaciskiem), cena: 159zł

Rotaz Revolution QR Disc Super Ligh waga: 146g, cena: 179zł

Boplight Sport Front waga: 152g, cena: 179zł

DT Onyx waga: 197g, cena: 139zł

i jako coś na co musiałbym poczekać dłużej:

Hope Pro II waga: 180g, cena: 279zł

 

Która z wymienionych piast będzie najlepsza? A może coś dorzucicie do tej listy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotaz Revolution QR Disc Super Ligh waga: 146g, cena: 179zł

Boplight Sport Front waga: 152g, cena: 179zł

Mam Boplighta Race (135g) wyglądającego jak ten Rotaz - mogę polecić. Z tego co mi wiadomo Boplight Sport to poprawiona wersja piast (zwłaszcza tył - bębenek), przód pewnie będzie działać tak samo dobrze.

DT Onyx waga: 197g, cena: 139zł

Miałem, zmieniłem na Boplighta, Onyx kręci się dalej w kole znajomego.

Hope Pro II waga: 180g, cena: 279zł

Jeszcze wczoraj było Ł32 za Hope II :w00t: (CRC)

Która z wymienionych piast będzie najlepsza? A może coś dorzucicie do tej listy?

Zaryzykuję stwierdzenie, że obojętnie która - uszczelnienia nie są złe, więc wszystkie powinny posłużyć podobnie długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja postawiłbym na hope - jako jedyna z przedstawionych piast umożliwia konwersję na os 20 mm - czyli producent przewidział jej zastosowanie w cięższych discyplinach. tak więc rasową piastą ENDURO (pytanie co dla ciebie znaczy enduro - odwieczne pytanie :mellow: ) jest wg mnie właśnie ten pro II.

jeśli dla ciebie enduro te eksploracja bez grawitacji - to wg mnie każda z tych piast będzie dobra, bo piasty przednie nie są zbyt problemową częścią roweru mtb. przejechanie kilkunastu tys km nie powinno zrobić jej krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z CRC właśnie Hope Pro II na ośkę 20mm, dzisiaj dostałem potwierdzenie wysyłki więc w przyszłym tygodniu będę mógł coś więcej napisać. Dodatkowo dostałem zniżkę 15 funciarów, ale to z racji tego, że za pierwszym razem źle ściągnęli mi kasę z karty i musiałem interweniować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...