Skocz do zawartości

[Chwyty] Czy piankowe są wygodne ?


weberwrc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiosną zmieniałem z gumowych, skręcanych z 1 strony chwytów, które dodatkowo lekko skróciłem, na piankowe chwyty Bontragera X-Lite. Dla mnie komfort znacznie wzrósł, chwyty lepiej tłumią lekkie drgania, w przypadku jazdy bez rękawiczek ręce nie ślizgają się po chwytach. Waga zdecydowanie mniejsza(ok 18g bez korków) i jak na razie trwałość o dziwo niezła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiosną zmieniałem z gumowych, skręcanych z 1 strony chwytów, które dodatkowo lekko skróciłem, na piankowe chwyty Bontragera X-Lite. Dla mnie komfort znacznie wzrósł, chwyty lepiej tłumią lekkie drgania, w przypadku jazdy bez rękawiczek ręce nie ślizgają się po chwytach. Waga zdecydowanie mniejsza(ok 18g bez korków) i jak na razie trwałość o dziwo niezła.

 

O właśnie, zapomniałem dodać, że nie wiem jak to jest z trwałością pianek, ale gripy gumowe łatwo zetrzeć a i przy okazji udaje się zetrzeć rękawiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same obawy co trwałości pianki, ale to raczej po doświadczeniach z tanimi i badziewnymi chwytami. Te Bontragera są rewelacyjne, jeżeli chodzi trwałość, a jeżdżę w każdych warunkach i nie miałem z nimi problemu w deszczu, czy błocie. Dużo przyjemniej się je trzyma w ręku, niż gumowe. To miał być eksperyment, bo dorwałem je dość tanio, ale spodobały mi się. Jest to wersja Race X Lite, wersji XXX nie przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfort jazdy na "dobrych" chwytach piankowych jest zdecydowanie lepszy niż na zwykłych gumach

Tak jak w postach wyżej pianki lepiej tłumią drgania, jest pewniejszy chwyt kiery ale minus to jazda w deszczu. wtedy jest dyskomfort;/

Wsześniej śmigałem na lekkich żelowych chwytach Gianta (waga 65g). Teraz na piankach o przekroju sześciokąta bo tylko ta pianka jest wg. mnie wygodna (Velo super lite 26g z korkami)

Zwykłe pianki są za grube i chwytanie kiery jest wtedy niewygodne a w rękawiczkach to już porażka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga naprawdę robi wrażenie ;) Możesz dać więcej info? Zastanawiam się czy nie ważą tyle tylko ze względu na małą ilość materiału.

 

Nie wiem jak w piankach chwyt może być pewniejszy niż w gumowych gripach (byle dopasowanych), w WCSach (nie przekręcających się) to ja się boję zjeżdżać ;)

Ma ktoś porównanie WCSów i innych pianek, z którego wynika, że WCSy są dużo gorsze? Szukam teraz dobrych chwytów do gripshiftów i wziąłbym już te gumowe, ale po pierwsze nie mam właściwie rozeznania, po drugie nie uśmiecha mi się dociążanie sprzęta, a po trzecie może mało widziałem i są lepsze niż WCSy chwyty piankowe (zapewniające większe tarcie i mniej elastyczne). Mam dużą dłoń i zależy mi na kompatybilności z gripshiftami X.0.

 

Moje gripy to WCSy zwykłe, nie jeżdżę bez rękawiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Wciśnij "słomkę" WD40 jak najgłębiej pod chwyt i psiknij trochę płynu. Potem spróbuj jeszcze raz, tym razem głębiej.

 

 

Dokładnie tak robię i zawsze się udaje(-:POLECAM

Swoja droga używam piankowych chwytów Ritchey WCS i w swojej karierze nie miałem lepszych(-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam a wie ktos moze jak sprawuja sie te chwyty-->http://allegro.pl/crank-brothers-chwyty-cobalt-lockon-2011-cyklomani-i1434504232.html . Teraz smigam na gumowych 150gr. i sa dla mnie dosc wygodne. PS sory za odkopywanie tematu ale nie chcialem zakladac nowego:).

Co prawda nie wiem, nie widziałem ani nie słyszałem nic na temat chwytów CB, ale w MR'rze bardzo dobrze wypadły bardzo podobne ritcheye (tamte były w wersji Ergo, te są True, aczkolwiek wyglądają identycznie): http://www.bike-center.pl/index.php?p3051,ritchey-wcs-locking-true-grips-chwyty nawet są troszkę lżejsze i tańsze od CB :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...