Skocz do zawartości

[Chwyty] Czy piankowe są wygodne ?


weberwrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Musze kupić chwyty na kierownice...

 

Na początku chciałem chwyty piankowe...są lekkie i niedrogie :) ale później usłyszałem że do maratonów są nie wygodne ;/

 

czy to prawda ?

 

Jeśli tak to proszę mi doradzić czy do maratonów lepsze są jakieś inne chwyty :)

 

 

 

Z góry dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu niewygodne? Może maratonowe wycinaki używają tych najbardziej wylajtowanych :) - z piankowymi chwytami jest tak samo, jak z innymi cieniowanymi częściami: mniej użytego materiału skutkuje mniejszym komfortem pod dłonią.

Ja sama jeżdżę od 2006 r na piankowych (ściślej: neoprenowych - bo takie zwykłe, najtańsze pianki są w zasadzie jednorazowe i nie ma sensu zawracać sobie takim czymś głowy) gripach Titeca (z serii Pluto) - to jedne z najlżejszych tego typu gripów, przez co pod dłońmi jest dość twardo. Mnie to nie przeszkadza i nie zamierzam ich zmieniać, przynajmniej dopóki się nie rozwalą :) .

Z kolei Książę Małżonek używa WCSów - i tu już zgoła co innego: pełen komforcik, doskonała jakość (w ogóle się nie deformują, mimo, że Książę ma ciężką łapę i np. Authory potrafił wręcz zmiażdżyć :P ). Może i te parę gram więcej ważą, niż moje Titeki - ale jeśli zależy ci na wygodzie i jakimś tam nawet tłumieniu drgań - godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankowe jak najbardziej wygodne i wytrzymale ale nawet jak cos sie z nimi dzieje niedobrego to ze wzgledu na ich cene nie ma bolu przy zakupie nowych.

 

Jezdze od pol roku na bontrager xxxlite 14g dystanse xc i jakis maraton tez sie przytrafi. Nigdy nie pomyslalem ze moga byc niewygodne. Deformuja sie w takim samym tepie i stopniu jak moje poprzednie gripy spec sidewinder, komfort taki sam a waga bez porownania mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Accent Chess i można by było jeździć bez rękawiczek, ale ja się przyzwyczaiłem i jakoś nie mogę bez.

Do ostrej jazdy są trochę za śliskie, wszystko tkwi w tej szachownicy, która wykonana jest z niezbyt przyczepnego materiału.

Po pół roku nie zauważyłem zużycia. Przy odpowiednim zakładaniu nie obracają się na kierownicy, ale za pierwszym założeniem ślizgały się strasznie, dopiero potem znalazłem na nie sposób :)

Na początku myślałem, że będą się brudzić, ale nic z tych rzeczy. No chyba że najpierw zakładać brudny łańcuch rękawiczką, a potem wcierać to w chwyty, wtedy się zabrudzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przyznam że piankowe WCS są wygodne. Sam używam w jednym biku boplighta pianek, bo są tanie i dobrze trzymają się kiery. Mimo wszystko piankowe, jakie by niebyły to nie są najwygodniejsze.

Od siebie polecę wytwory firmy Setlaz, a szczególnie mięciutkie i grube chwyty criss-cross.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna. Drogie raczej nie sa, wiec najlepsza metoda to sprubowac.

Mi piankowe nie przypadly do gustu. Co prawda mialem dosyc lekkie,

accent lite - 20g para, moze to stad. Nie byly wygodne, przesuwaly sie

i przekrecaly - probowalem temu radzic, ale jedyna metoda bylo

przyklejenie tasma dwustronna. Potem zmienilem na sylikonowe ESI

racers edge http://store.extremesteering.com/merchant2...tegory_Code=MTB

Kupilem okazyjnie na Allegro, przy tej cenie $ to jednak slaba opcja.

Aczkolwiek sylikon niezle sie sprawdza jako material do gripow, tak

wiec jakbys gdzies widzial sylikonowe gripy to polecam.

Duzo wygodniejsze, pewny i prosty montaz oraz pewny i przyjemny chwyt

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na neoprenowych WCSach, teraz Bontragerach i do gumowych chwytow juz bym nie wrocil. A na przekrecanie sie chwytow jest prosty patent. Przy zakladaniu posmarowac je od wewnatrz delikatnie plynem do mycia naczyn ;) Dzieki temu pieknie wchodza na kierownice, a jak plyn zaschnie nie ma mowy zeby sie przekrecaly. Niestety na zaschniecie i pelen efekt trzeba ze dwa dni poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem moje stockowe 100g gumowe z Krossa a6 na zwykle piankowe tesco za 6zl i tez jestem zadowolony. I jeszcze okulary dostalem GRATIS! :D

 

Nie slizgaja sie na kierownicy, zreszta powiem szczerze, ze ja 70% jazdy trzymam rece na rogach :) Jedyna wada to nasiakanie w czasie deszczu ale wkoncu to zwykla gabka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada to nasiakanie w czasie deszczu ale wkoncu to zwykla gabka... :)

No, właśnie nie - neoprenowe nie nasiąkają. A zwykła pianka... no, cóż - pisałam wyżej, nie bardzo to się na dłuższą metę nadaje do użytku, m. in. ze względu na ten efekt nasiąkania wodą (a także potem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie lepiej byloby doplacic do neoprenowych, ale te gratisowe okulary... :) Cudo! :)

 

Wygladaja swietnie, watpie czy chronia przed promieniami slonecznymi, ale za to swietnie przed blotem, nie paruja, nie spadaja z nosa... Czego chciec wiecej od okularow za 6zl? :D

 

Poza tym ja jezdze w rekawiczkach z zelowymi wkladkami, to gripy moge sobie darowac jakies extra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie obszywane są wygodne i komfortowe, pod pewnym warunkiem ... że obszycie jest gładkie jak np. w Setlaz Kevlar, Gladiator,... bo w Criss-Crossach (pisze to były użytkownik) jest gorzej, pod względem utrzymania czystości - błoto, kurz, ... włazi jak głupie w te otworki w obszyciu i potem ciężko je "wyplenić".

 

A swoją droga ktoś zna wytrzymałe neoprenowe gripy z obszyciem rozmiar ~100mm (fabrycznie bez cięcia) - jak tak to proszę o pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pianek, założyłem pianki boplighta (metoda na płyn do mycia naczyń), pojeździłem, męczyłem się z faktem jak bardzo się one przekręcają. Dałem drugą, trzecią, czwartą szansę i dziś przesiadłem się na gripy Pro skręcane z jednej strony imbusem... jest mi o niebo wygodniej. Boplighty poszły do szafy, na szczęście nie liczę każdego grama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...