Skocz do zawartości

[siodełko] odchudzanie siodełka domowej roboty


wojtekkrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Zostało mi wolne siodło WTB z małym defektem i postanowiłem wzorem pewnego artykułu odchudzić je własnoręcznie. Lekki siodło to duża kasa, a tutaj koszta to kilkanaście złotych za klej, nici i kawałek skóry.

W moim rowerze ciężko coś zbijać z wagi nie wydając na to małej fortuny stąd ten pomysł, bo moje siodło waży dość dużo, a takiej kanapy nie potrzebuje.

Na dzień dzisiejszy mam tyle.

Odkleiłem cała gąbkę i starą skórę. Wyciąłem z cieniutkiej karimaty górę i przykleiłem. Owinąłem to taśmą i trzymałem kilka dni aby dobrze przyległo.

Teraz zostało mi najważniejsze czyli dobranie skóry/dermy, zarówno koloru jak i grubości oraz eleganckie i schludne nałożenie jej na siodło. Planuję też zrobić jakiś szef w innym kolorze dla lepszego estetycznego odbioru. Kolory skóry o jakich myślę to czerwona, biała lub czarna.

Jak tylko skończę oczywiście pokażę efekt ;) . Na razie nie wygląda to estetycznie, ale póki co to podkład więc to nie istotne.

Co do wagi to nie ważyłem jeszcze ale mając w drugiej ręce klamki pod V-ki LX , nie czułem jakiejś różnicy a te ważą ok 100g.

 

 

 

 

bdce479d45c9147b.jpg

 

c676bd68a3dc7b31.jpg

 

0d4bb1fb2280d28c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siodło to WTB Rocket V

 

http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=art...106&art=945

 

Mam dwa takie siodła. Jedno zamontowane w rowerze aktualnie i drugie które tu widzicie. Waga według tej strony to 323g

Po oderwaniu gąbki w ręce jest sporo lżejsze, bez porównania bym powiedział. Stawiam na wynik końcowy max 150g, ale to się okażę.

Zważę osobiście i to stare i to jak skończę, ale czuje już w ręku ogromną różnicę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No życzę dobrego wyniku, ale 250g to bujanie w obłokach, takie siodełka wyglądają tak :) A poniżej 150 tak :) Do takiej wagi wszystko musi być zoptymalizowane, a typowe pręty ważą dużo, potem skorupa.

Zobaczymy, jak z wygodą, może ponawiercać otworki w skorupie, co by mniej sztywna była? Ale też spodziewam się, że nie pojeździsz na nim..

"Nie wygodne" piszemy niewygodne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio w biegu ciągle, ale dorwałem siodło, waga pokazała 206g , byłem zdziwiony bo trzymając w obu rękach te same siodła, z tymże jedno oryginalne różnica jest ogromna, a zysk w praktyce nieco ponad 100g. Odpuściłem sobie wodotryski, miało być w końcu po kosztach. Za kilka dni test w terenie, zobaczymy czy mi tyłek nie odpadnie. Samo siodełko nie ma specjalnie dobrego profilu pod moje 4 litery a teraz jak zdarłem całą gąbkę to może być tylko gorzej, ale nic, ciekawa zabawa była. :)091028_094535.jpg 091028_094330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, możecie się rozpasać, no szału nie robi :rolleyes:, nie mniej na żywo wygląda zupełnie normalnie , szczególnie jak już siądę na nie i go zasłonie. :) Podejrzewam, ze i tak czeka mnie kupno nowego siodła w przyszłości jeśli będzie mi zależeć na niskiej wadze, jednak miałem jedno wolne to spróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...