Skocz do zawartości

[konserwacja] czyszczenie łańcucha - sposoby



Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Wszyscy nabijają posty to może i ja coś strzelę...

 

Tak całkiem na poważnie: ile razy można pisać o benzynie ekstrakcyjnej, szejkowaniu, innych środkach, wd40 itd. ? Niech ktoś tylko zechce przeczytać te 198 postów...

 

Tu naprawdę nie ma nic do dodania.

 

Minęły 2 miesiące, kilkanaście postów tej samej treści ale ubranych w inne słowa. To temat jak rzeka na wiosnę, jak się wyleje to cały misterny plan w p...du. :wallbash: Fakt nie ma nic do dodania a jednak temat trwa i trwa. Ewenement socjologiczny (łączę się w bólu).:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Ludzie wg. starej szkoły łańcuch brudny należy wymienić

"97" w nicku sugeruje wiek? Bo to chyba dość stara szkoła.

Wymieniać łańcuch po prawie każdej jeździe? Kilkadziesiąt razy w sezonie? To można też brudny rower na nowy wymieniać :F

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

97 to nie wiek, jest to moja szczęśliwa liczba którą zawsze się posługuję nie powiem ile naprawde mam lat jeżeli chce Pan porozmawiać to podam swoj numer na PW ale najpierw pproszę o kontakt na PW

wymiana łańcucha po zabrudzeniu polega na kupowaniu łańcuch max 50zł(np. deore) i jazde nim max 200km po czym wymiana na nowy łańcuch(mamy kilka w komplecie) a ten po prostu czyscimy w sposób nieszkodliwy, powolny, a następnie wymieniamy na kolejny łańcuch(mamy kilka w obiegu) i tak to się toczy.

Polecam! Warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zanim zjedzą Cię z patrochami to może się wtrącę - wydaje mi się że pomyliło Ci się z metodą dwóch/trzech łańcuchów? Bo wg tego co piszesz, to na przejechanie 2000 km potrzebowałbym kupić 10 łańcuchów, a to już wydatek najbidniej 500 zł. Kaseta skończy się powiedzmy po 6 - 7 tysiącach i co wtedy z tymi łańcuchami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana łańcucha po zabrudzeniu polega na kupowaniu łańcuch max 50zł(np. deore) i jazde nim max 200km po czym wymiana na nowy łańcuch(mamy kilka w komplecie) a ten po prostu czyscimy w sposób nieszkodliwy, powolny, a następnie wymieniamy na kolejny łańcuch(mamy kilka w obiegu) i tak to się toczy.

Polecam! Warto

Hehe! Ale mnie kolega rozbawił. Metoda ok. Nie bagatelizuje efektywności. Ale z ekonomią nie ma nic wspólnego. :)

 

Ja tam standardowo co jakieś 200-300km szczoteczka do zębów i benzynka ekstrakcyjna. Kiedyś korzystałem z płynów do naczyń ale nic nie działa na łańcuszek jak zdrowa dawka ekstrakcyjnej zupki. W zależności od ilości dostępnej - szejk jest lub go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Prawde mowiac nie wiem, jak mozna doprowadzic lancuch do takiego stanu, ze tylko benzyna go doczysci. Czyszcze rower praktycznie co tydzien i szczotka z plynem do mycia naczyn w zupelnosci wystarcza. Dwie minuty i lancuch blyszczy. Wytrzec dobrze szmatka, osuszyc i naoliwic na nowo i gotowe!

Wszystko zależy od tego w jakim terenie się jeździ :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczącym łańcuch benzyną ekstrakcyjną/płynem do mycia naczyń za pomocą różnej maści szczotek polecam mój sposób. Wykorzystuję szczoteczkę do butów (taka mała do nakładania pasty). Wzdłuż włosia, po środku wycinam we wgłębienie na łańcuch. Tak przygotowana szczoteczka czyści jednocześnie 3 strony łańcucha, tak jak robi to szczoteczka profesjonalna za 30-50 zł. Koszt - ok. 2 zł. Do czyszczenia wielotrybu polecam pędzel malarski z twardym włosiem - koszt kilka złotych :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam zamiast benzyny ekstrakcyjnej " rozcienczalnik/rozpuszczalnik ekstrakcyjny " Wiadomo jest dość lotny więc trzeba go trzymać non stop pod zamknięciem , ale zdecydowanie lepiej penetruje i czyści łańcuch od benzyny ekstrakcyjnej , benzyny używam do czyszczenia pozostałych części .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...