Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Jaką kupić


Paweł-Sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, co lepiej kupić. Planuję XT shadow lecz nie wiem jaką mam kupić z długim wózkiem czy krótkim, z normalną sprężyną czy odwrotną. Czym się kierować przy wyborze, nie wiem czym one się różnią. Manetki też zmienię na XT i tutaj też mam pytanie czy są dwa różne modele dla sprężyny normalnej i odwrotnej czy może jeden odsługuje oba typy i o co chodzi z tą sprężyną? Proszę o pomoc bo niedługo zakupy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega niby ma już kilkadziesiąt postów a z wyszukiwarką się chyba nie chce zaprzyjaźnić. Kilka tematów niżej jest jak byk temat poświęcony XT Shhadow i mający chyba 9 stron.

Proponuję tam zajrzeć. Wszystkie pytania, które zadałeś mają tam odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy przerzutka z dlugim czy z krotkim wozkiem, to zalezy chyba od tego jakiej wielkosci masz tarcze na korbie i kasecie, jednak jesli to jest XC to prawie na bank bedzie to dlugi wozek :D Jesli zdecydujesz sie na manetki dualcontrol wtedy zalecana jest przerzutka ze sprezyna odwrotna, jesli natomiast na rapidfire to przerzutka ze sprezyna normalna :D

 

@UP:

A co tak brutalnie? Chlopakowi zalezy na czasie, a z autopsji wiem ze wyszukiwarka na tym forum... sux :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyręczyłem konieczność zaprzyjaźnienia się z wyszukiwarką podając konkretną pozycję tematu poświęconego TYLKO przerzutce XT Shadow. I tak jak dopisałem - jest tam WSZYSTKO o co pyta autor tematu.

 

Poza tym - najpierw szukamy, później zadajemy pytania - pod warunkiem, że wyszukiwarka nic ciekawego nie wypluła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow jest tylko z normalną sprężyną, wózek średni i długi do wyboru. Odwrotna sprężyna jest w "zwykłej" wersji XT, również w 2 długościach wózka. Model XT RD-M770(odwrotna sprężyna), XT RD-M771(normalna), XT RD-M772(Shadow). GS wózek średni, SGS długi. Manetki RapidFire będą działały z każdą przerzutką, DualControl też, ale tu lepiej mieć odwrotną sprężynę.

 

A speq ma rację, bo wszystko jest w dziale napęd, wystarczy tylko tam zajrzeć. Jeżeli są dodatkowe pytania, można podpiąć się pod istniejący temat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie :wallbash: Manetki RapidFire będą więc z tego co piszecie normalna sprężyna ma być. Kasetę planuję XT 11-32T. Jeszcze tylko powiedzcie jakie wózek do tej kasety i już was nie męczę. Faktycznie nie poszukałem, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy przerzutka z dlugim czy z krotkim wozkiem, to zalezy chyba od tego jakiej wielkosci masz tarcze na korbie i kasecie, jednak jesli to jest XC to prawie na bank bedzie to dlugi wozek :)

 

 

Jeszcze tylko powiedzcie jakie wózek do tej kasety i już was nie męczę. Faktycznie nie poszukałem, przepraszam

 

zamiast przepraszać lepiej czytaj uważniej :thumbsup:

 

Jeżeli masz korbę 44/32/22 i kasetę 11/32 to tylko i wyłącznie długi wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier2 - tak jak napisałeś - długi wózek lepszy będzie dla niedoświadczonego bikera.

 

Ja mam u siebie shadowa na długim wózku i nie uważam żeby to był zły wybór. Przy ustawieniu 1:1 mam łańcuch napięty na max, a przy 3:9 jest idealnie.

 

Przerabiałem u siebie obydwa typy wózków i takie jest moje zdanie, z którym nie każdy musi się zgadzać gustibus non est disputandum :thumbsup:

 

 

PS. tak w ogóle to zauważyłem, że przerzutka "Shadow" nieco słabiej radzi sobie z napinaniem nadmiaru łańcucha od non-shadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...