Skocz do zawartości

[opony]Wyminana opon na lepsze - opona tył do 100 zł.


los12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podejscie drugie :D

Kupilem rower Scott'a Aspect 60 09 Xl 3 tygodnie temu, Jestem z niego bardzo zadowolny.

Ale ostatnio zauwazylem ze mam strasze opony zjechane ze widac juz wlÓkna pod guma zewnetna.

Podczas jazdy dzisiaj do szkoly przedarla sie guma do konca i pekla i detka.

Wiec teraz potrzebuje dosc dobrej opony w dobrej cenie do 100zl na tyl. Moze byc cieŻka i musi miec bardzo gruba gume do jazdy po asfacie i terenie gorzystym. Wymiary opon to 26 cali a wiecej zdjec tutaj

Korzystajac z okazji to bardzo bym prosil o polecenie jakiegos dobrego smaru na deszcze, czytalem ten temacik ale nie wiem jaki mam wybrac. wiec prosze o pomoc.

 

pozdr. Los12

 

Ps. Prosze nie usuwac tematu, jesli to zrobicie to choCiaŻ powiadomcie na PW, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te opony sa zuzyte, przez nie dzis pekla mi detka w tym miejscu gdzie jest zjechane;p fotki pokaze pozniej..

Btw ja sie pytam jaka nowa opone mam kupic... zeby bylo wytrzymala;p__

Dzieki za pomoc

 

PS, sorry za ortografie ale nie mieszkam ju zw polsce od 4 lat wiec sie trzoszeczke zapomnialo;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakim cudem widac juz wlukna i prze zjechane opony pekla mi dzis detka podczas jazdu?? te zdjecia nie maja na mysli pokazac jak sa zjechane opony tylko zeby dopasowac rozmiar, bo niewiedzialem co podac

Bardzo porsze o podanie czy zaproponowanie jeskies nowej i dobrej detki;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUTRO dam zdjecia to zobaczycie,, a po drugie to mie opona przetarla az do samej detki i dlatego zlapalem kapcia.. a po 3 to chce wymienic tylko opone (teraz tez detke) a nie cale kolo;p

jakie propozycje opon?? detek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być na asfalty i do jazdy po terenie górzystym to czemu nie? :)

Nie jest to opona pancerna, ale też nie pęka na byle czym - sprawdzone podczas użytkowania. Pozatym te 100zł wydane na RR ułatwia trochę jazdę na rowerze {niskie opory toczenia} i może to też wliczone jest w cenę opony Schwalbe :P

Jeżeli autor szuka pancernych gum, to wtedy moja propozycja RR jest nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lansuje, blokując koło na asfalcie to niestety tak jest...

Tutaj żadna opona nie pomoże.

No nie do końca tak jest. Wystarczy kupić taką oponę jak Dębica Orka, Kenda Colorline lub Rubena Blade i blokowaniem koła nie ma co się zbytnio przejmować bo bieżnik tego typu jak mają te opony zużywa się dosyć powoli, a do tego jeszcze opona fajnie piszczy przy ostrym hamowaniu na ciepłym asfalcie lub kostce brukowej, więc punkty lansu znacznie rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem troche chamowalem za odtstro;p

ale i tak musze zmienic;p to Schwalbe Racing Ralph 2.1" bedzie dobra opona??

Rozwalisz ją jeszcze szybciej niż te co masz. Do czasu jak się nie nauczysz hamowac kupuj tanie (acz bez przesady ) opony. Drogie opony mają zapewnia dobrą przyczepnośc - często są wykonanae z miękkiej gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja i tak musze jakas kupic bo mam tylko 24' ze starego roweru.. a w polsce bede dobiero po wakacjach a nie mam naczym jesdzic..a tu opony sa 2 razy drozsze;p wiec i tak kupie w piatek juz bedzie;p

 

Aha i dzieki wszystkim za pomoc moza tu dawac plusy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oponę Ninja Vee Rubber. Wykonana jest z plastiku i praktycznie się nie ściera.

Dodatkowo ma bardzo kiepską przyczepność więc ładnie driftuje.

 

jest tak twarda, że do jej założenia trzeba używać stalowych łyżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oponę Ninja Vee Rubber. Wykonana jest z plastiku i praktycznie się nie ściera.

Dodatkowo ma bardzo kiepską przyczepność więc ładnie driftuje.

 

jest tak twarda, że do jej założenia trzeba używać stalowych łyżek.

 

Buahahaa :) Dobrze tu pasuje słowo "polecam" :)

Co do Racing Ralpha to to jest opona jednak dla ludzi odzwyczajonych od blokowania tyłu przy hamowaniu. Szkoda jej będzie i to bardzo, przy takiej jeździe.

Jeżeli chcesz po prostu opony, bo potrzebujesz jakąkolwiek do jazdy to posłuchaj propozycji kolegów, dotyczących tanich opon.

Zamiast opony terenowej możesz kupić taką z niskim bieżnikiem pośrodku tzw. semislick.

I będzie się fajnie driftowało/hamowało z piskiem i pojeździsz szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka opon polecasz??

Zamiast opony terenowej możesz kupić taką z niskim bieżnikiem pośrodku tzw. semislick.

I będzie się fajnie driftowało/hamowało z piskiem i pojeździsz szybko.

 

moze ktos mi podpowie??

 

ja i tak zamowilem juz tamta opone.. bede muszial sie odzyczaic

 

ale zawsze moge kupic nowa ale tansza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...