Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] wygięta?


kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przerzutką, gdyż wygląda na wygiętą - wózek 'ucieka' w stronę koła zamiast być pionowo. Sam wózek jest prosty, hak też na prosty wygląda, jakby zgięcie było w główce łączącej wózek z pantografem. Fotki postaram się wrzucić po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działa to normalnie czy nie, czy też od jakiegoś czasu może się buntuje? Ja miałem długi czas XT z serii 750 i od nowości wózek szedł w stronę koła, choć wszystko było proste i jest do dziś co widać po zmianie przerzutki na ciut nowszą. Należy dodać, że działało wszystko poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ja miałem długi czas XT z serii 750 i od nowości wózek szedł w stronę koła, choć wszystko było proste i jest do dziś co widać po zmianie przerzutki na ciut nowszą. Należy dodać, że działało wszystko poprawnie.

 

No w sumie było proste ale np. otwor na śrube mocującą mogł być lekko pod kątem, co w rezultacie skutkowało ze było prosto ale krzywo. Takich sytuacjhi wypadało by unikać np. jak sie ma wymienny hak w ramie to go wygiąc. Chodzi o to ze jak przerzutka jest pod kątem to i łańcuch tez i sie szybciej zuzywa. Pozatym nie wpływa to na prace przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę chyba późno pisze w tym temacie ale może ktoś jeszcze odpowie :P czy wizyta w serwisie coś ci pomogła? jaka jest przyczyna tego krzywego wózka?

mam ten sam problem zastanawiam sie nad wymianą tylnej przerzutki. u mnie łancusz na przełożeniach 2x4,3,2 głośno trze o wózek i jest to trochę denerwujące już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i powiedzieli mi że wyregulowali przerzutkę ... Pomyślałem sobie, że następnym razem tego dopilnuję :) I tu przyszedł czas na wymianę ramy. Rama wymieniona, patrzę a tu przerzutka w drugą stronę wygięta i to trochę mocniej ;/ Powiedzieli żebym jeździł i jak coś będzie nie tak to żebym przyjechał. Wracając do domu (po odebraniu z serwisu) słyszę, że przerzutka terkocze. Trochę to wkurzające. Jak będę miał czas to jadę załatwić to raz a porządnie bo nie chce mi się tam wracać (13 km a droga niezbyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekskuzme, czy luknęliście na hak ramy? Może tam jest problem, nie chodzi o to że może być krzywy, sam gwint może być źle wyosiowany. Raz wystarczy krzywko wkręcić i się robi kupa a wygląda że jest git. Po za tym może być luz na główce pantografu, miałem taki przypadek na Acera w rowerze swojej dziewczyny, hak prosty przerzutka też ale jak się ja założyło to po prostu wózek się wyginał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba być mechanikiem rowerowym żeby to naprawić :) przeszukaj jeszcze raz forum,a znajdziesz odpowiedź na wszystko. A jak boisz się sam majstrować przy rowerze to wizyta w serwisie może pomoże. ale skoro masz nową przerzutkę to problem pewnie tkwi w haku lub gwincie tak jak mówi Orzech55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że HAK JEST KRZYWY ! miałem już taki przypadek a nawet nie jeden wszystko wygląda cacy tylko coś wózek ucieka w stronę szprych pojechałem do serwisu i powiedzieli że HAK jest krzywy... zapłaciłem 5 zł i hak wyprostowany i przerzutka działa do dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze inna przypadłość :-)

hak prosty ,gwint ok, przerzutka prosta tylko mam wrażenie że ze sprężyna jest cos nie tak.

bawiłem sie z nią kilka dni

- regulowałem H&L

- kombinowałem z linką

- z hakiem - dosłownie max 2 mm krzywy

- wymieniłem hak - nadal sh*t

 

wymieniłem przerzutkę i zauważyłem że sprężyna w tej nowej jest w stanie spoczynku rozciągnięta leciutko

a w starej zaciśnięta do oporu.

i wygląda tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/044ada21b7d059b1.html

a powinna tak

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8adf95f0b5c8299b.html

 

czy to tylko za sprawa śrub H&L tak jest , czy sprężyna rzeczywiście powinna być lekko rozciągnięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...