Skocz do zawartości

[ 9719,8g ] Pinnacle Team HT by lukas_t1


lukas_t1

Rekomendowane odpowiedzi

a mamy sprzet? bo ja ani imadla ani dobrego brzeszczotu ani tym bardziej umiejetnosci...szkoda ze nie widziales jak obcialem sterówke od zimówki :);):confused:

 

siodełko esktremalne, ale pewnie na zawodach daje rade. Zastanawia też trochę ładny ale ciężki kokpit.

 

Nie masz obaw co do alu śrub w zaciski hamulca czy zacisku sztycy ?

kokpit taki miał być...na stare lata mi przechodzi lajtowanie jakimis kcnc, dm, tiogami itd, jak juz pisalem zalezalo mi bardzo na wygladzie i jedyne co moim zdanem moze sie rownac z wcsem to syntace, na którego nie chcialem czekac

 

co do alu srub...mam obawy...zobaczymy jak to bedzie działać...naj przyjda tytanowe to na pewno tytan ale na razie....hmmm...sam nie wiem, doradzcie czy to bezpieczne :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tnij tnij bo od tych podkladek to sie w oczach mieni..

 

W tych miejscach alu to troche odwaznie. Nie wiem jaki rozmiar masz np w zacisku ale przypuszczam ze M5x15-20 a takie sruby, jak mi wiadomo, dokreca sie na 2.5Nm to nie jest zbyt wiele.

 

Tytan troche ciezej ale mocniej i pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o zacisk sztycy, to tam miałbym obawy co do tytanowych śrub i wylajtowanych zacisków a co dopiero mówić alu. Jak się może skończyć pęknięta śruba tutaj to każdy się domyśli :)

W zaciskach hamulców, tutaj to może być rozwiązanie do pewnego czasu, aż pęknie. W przypadku mocowań is śruby przenoszą spore obciążenie tak więc odpuściłbym sobie dla bezpieczeństwa i do momentu założenia śrub ti jeździł na stalowych, albo co najmniej 1 stalowa 2ga alu.

 

ps mam również wcs wet, i niestety trochę porażka;) to wszystko co siebie w ramie już praktycznie "wet" się pozbyło . Łuszczy sie lakier i niestety nie wygląda to jakoś super.

 

 

ps 2 60kg to tez sporo na alu śrubkę o średnicy 5 mm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzialem ze pierwsze powiecie ze zaciski do wymiany, ja bede twardy, nie i koniec, chociaz pomaranczowe dartmoory by tu ładnie pasowały, jednak wyglad zaciskow xtra rekompensuje ich gigantyczna mase

Prawdę mówiąc, zaproponowałem zmianę tylko dlatego że mi się nie podobają :) I nie zadziałał aspekt wagowy tutaj ;) Myślę nawet że jest to rower tej kategorii gdzie kilka gram więcej nie robi dużej różnicy. Przynajmniej takie wrażenie na mnie robi :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o zacisk sztycy, to tam miałbym obawy co do tytanowych śrub i wylajtowanych zacisków a co dopiero mówić alu. Jak się może skończyć pęknięta śruba tutaj to każdy się domyśli :)

W zaciskach hamulców, tutaj to może być rozwiązanie do pewnego czasu, aż pęknie. W przypadku mocowań is śruby przenoszą spore obciążenie tak więc odpuściłbym sobie dla bezpieczeństwa i do momentu założenia śrub ti jeździł na stalowych, albo co najmniej 1 stalowa 2ga alu.

 

ps mam również wcs wet, i niestety trochę porażka;) to wszystko co siebie w ramie już praktycznie "wet" się pozbyło . Łuszczy sie lakier i niestety nie wygląda to jakoś super.

 

 

ps 2 60kg to tez sporo na alu śrubkę o średnicy 5 mm ;)

dlatego z komponentów ritcheya to tylko mostek :) gdybym miał mocowanie licznika na mostek to wtedy nawet mostek nie :) sztyca wytarła się przy pierwszym wsadzeniu w ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego z komponentów ritcheya to tylko mostek ;) gdybym miał mocowanie licznika na mostek to wtedy nawet mostek nie :) sztyca wytarła się przy pierwszym wsadzeniu w ramę.

własnie...sztyca szwarga po 2 tygodniach jezdzenia z torebka podsiadlowa do smieci sie nadawala, u mnie jest dodatkowo na szczescie wysunieta na maxa wiec tu tez mnie ratuje, no ale torebka odpada, chyba ze jakies patenty z podkładaniem dętki...zastanawiam sie też nad tym jak zamocować podstawke na polara zeby kiery nie zniszczyć....

 

PS śruby do przedniego adaptera i do zacisku tarcz to M6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio taki za 6zł załatwiłem po paru minutach

 

Już tłumacze: Diabełek - bo czarne rowery to są takie ''diabełki '' inaczej szatany , a jak wiemy diabły mają rogi ,a czerwone czy czarne - kwestia gustu. A mój wkład : chyba widze na linkach moje czerwone końcówki , chyba że się myle..

aaaaaaaaahhhaaa, nie nie koncówki linek to moja własna inwencja, najpierw szara warstwa rurki termokurczliwej, na to troche dłuższa i większa czerwona, zapiekamy w temp. zapalniczkowej i jest pięknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rower naprawdę wyróżnia się z tłumu. Niestety nie miałem okazji obejrzeć go stojącego, tylko jak zjeżdżałeś po tych agrafkach, ale jest super.

Miskov17 ciebie też widziałem.

 

Troche ot ale, jak wam poszło w puszczykowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...tym bardziej ze juz w ta niedziele kolejne sciganko sie szykuje na cycie tym razem :D

 

 

w puszczykowie jak poszlo? hmm...dojsc dobrze mi sie jechalo dopiero od polowy, kiedy wraz z kolega na specu jechalismy na zmiany iście szosowe, wczesniej troche gorzej, no ale ze to marzec to wynik az tak wazny niejest...ogolnie to po przespanej (i przepitej zimie) calkiem niezle bylo...szkoda tylko ze nadal nie ma wynikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby też mam takie samo zdanie co do samych wyników. Sam nie za ciekawie pojechałem, ale jeszcze nie jest najważniejszy moment sezonu.

Trzeba przyznać że organizacja Wlkp ligi masters jest super (pierwszy raz startowałem).

 

Mógł byś coś napisać jak Ci się jechało na takim zestawie opon co w rozpisce oczywiście jak jechałeś na takim zestawie opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...