Skocz do zawartości

DunCon NKR - Niszowy Klub Rowerowy :)


snakes

Rekomendowane odpowiedzi

mialem mastiffa...

heh cudo to to nie jest...

kiepski lakier.

ordynarne wykonanie zamocowania tlumika - na zwykle sruby i nakretki

luzy na wahaczu - od nowosci.

wahacz wogole jest zle wykonany - lozyska szlag trafia bo musi trafic - chodzi o te na glownym punkcie obrotu przy suporcie

mozliwosc zamocowania tylko przerzutki top swing - model standard jest za wysoki a rura kanalizacyjna - czyli element laczacy rure przerzutki z rura gl ramy - przeszkadza.

rame zblizonej do tej mozna bylo kupic na allegro. i kupilem ją. ma wiekszy skok o 8 cm jest czterozawiasem, mozna zamontowac rozne przerzutki przednie, rozwiazanie zamocowania tlumika jest lepsze. tlumik jest dluzszy. dobrze ze mastiff juz zostal wycofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
... a ja przesiadam się na Amstaff'a. Rama zamówiona i teraz z niecierpliwością czekam na przesyłkę.

 

Jaki rozmiar zamowiles bendus ? Uważnie sledziłem Twoje poczynania z DM i zastanawiam sie czy jeszcze mniejsza niz ten DM czy jednak po doswiadczeniach z 16,5 calowa ramka zdecydowales sie na 18.

Pzdr

Sina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem 18". Na DM zrobiłem kilka tysięcy kilometrów i było dobrze. Momentami ciasno, ale pewnie niczego bym nie ruszał, gdyby nie to, że potrzebowałem małej ramy dla dziewczyny. Amstaff jest większy i ma chyba łagodniejszy kąt główki. Wydaje mi się przez to strasznie krowiasty i powolny. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale na razie musze przyznać się, że tęsknię jednak za mniejszym DM'em. Do tego doszedł problem ze strasznie długa główką w Amstaffie i przez to z długością rury sterowej oraz ze średnicą sztycy. Jak jeszcze teraz zobaczyłem, że dosłownie kilka dni po tym jak po blisko miesiącu czekania, doszedł mój amstaff 2007 wypuścili te nowe z hydrogformingiem ... do tego taniej... Moje niezadowolenie sięgnęło zenitu :/

 

A w ogóle, to pochwalę się zdjęciami (kiepskie - z telefonu, ale postaram się wkrótce o coś lepszego).

 

6a29ea0dc1365705m.jpg 82d8b08a7f11773fm.jpg

 

Kolor taki niekatalogowy, bo na skutek małej pomylki w sklepie internetowym w ramach przeprosin z ich strony, mogłem sobie wybrać dowolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tak to ja też muszę się dopisać. Najprościej będzie, jak podam linka do mojego pinkbike'a

 

http://www.pinkbike.com/photo/?op=list&amp...touserid=160164

 

w zasadzie 4. zdjęcie przedstawia najwięcej roweru. ogólnie zdjęcia nie są jakieś piękne i w ogóle, ale co mają przedstawiać przedstawiają. no i siodełko jakoś trochę niżej opuszczone i dlatego mało rasowy wygląd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To i ja pokaże swojego amstaffa :P

Od czasu zrobienia zdjęcia doszły tylko spd (m520)

http://www.server.aplus.pl/doriftokids/tem...ike/b200701.png

foto by hirikawa :D

 

ważniejsze części:

rama - amstaff 18" 2005

amor - bomber mxr coil

opony - michelin hot 2.1; schwalbe space 2,35 kevlar

obrecze - przód singletrack; tył alex dm24

piasty - przód deore 535, tył LX

korby stx, blat alu z lx'ów

hamulce - shimano 535 160mm, sram 7 + klamka avid FR

przerzutki - przód LX, tył Alivio

mostek 100mm 7 stopni + kierownica point 710mm (teraz już 670mm)

siodełko - san marco race gel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hydroformaowane Amstaffy prezentują się świetnie.

W sumie sporo Dunconów na forum. Za bardzo niszowy, to już ten klub nie jest :)

W moim piesku dzisiaj wylądowała nowa korba XT HTII, a na przestrzeni kilku ostatnich tygodni była kompletna wymiana napędu - przerzutka X-9 '07, Triggery X-9 / Rocket '06, nowa kaseta i łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IMO najładniejsze amstaffy to wersja 2006 i 2007. Hydry mi się (wizualnie!!) nie podobają, niestety. Mój (2005) mi się podoba, jest ładny, ale to, co ma Alvaren bądź te 2007, to już w ogóle masakra. Jeżeli idzie o masakrę, to właśnie masakrastycznie brzydkie były te poprzednie amstaffy, między innymi za sprawą fatalnych lakierów i beznadziejnych decali (między innymi 2005, ale uratowałem się lakierem i swoimi decalami :mellow: ).

 

I niestety, Duncon podtrzymuje tradycję, nowe logo na hydrach jest... imo oczywiście... bardzo cienkie.

 

EDIT: hehe, właśnie zobaczyłem na Allegro, że Alvaren pozbywa się ramy! :) i jeszcze w dodatku napisał, że wszystko jest z 2005 roku.. to ja już sam nie wiem, który model amstaffa to który... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mój Amstaff 13.XII.2007 wyzionął ducha.

 

0e50f9f2be5289d5m.jpg

 

Muszę się zebrać i wysłać go do Krakowa w ramach gwarancji. Nawet jeśli mi to uznają i naprawią/dadzą nową to i tak się zraziłem. Kupiłem inną ramę i raczej z klubu się wypisuję. Zraziłem się do DC. Sypnąć się w 6 m-cy to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...