Skocz do zawartości

[XC] Centrumrowerowe.pl KujawiaXC


snuffi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wszystkich zaprosić serdecznie na tegoroczny cykl KujawiaXC 2009 http://kujawiaxc.pl

 

Stawiamy na trudne technicznie, wymagające kondycyjnie i ciekawe trasy. Zapewniamy dobrą obsługę sędziowską, oznakowanie i zabezpieczenie zawodów (ratownicy i ubezpieczenie zawodników). Klasyfikacje generalna obejmować będzie wszystkie 3 wyścigi w różnych kategoriach wiekowych i płciowych. Dla zawodników zajmujących pierwsze trzy miejsca w kategorii zapewniamy nagrody rzeczowe i trofea. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnej kategorii Junior i Elita przewidujemy nagrody finansowe w postaci bonów zakupowych w sklepach rowerowych o wartości kilkuset złotych. Zawodnik z dowolnej kategorii będzie mógł wystartować w kategorii Elita jako że jest to najsilniej obsadzona kategoria. Zapis ten ma umożliwić rozwój młodym zawodnikom oraz pozwolić mastersom którzy czują się mocni pościgać się z zawodnikami z młodszej kategorii. Dla mastersów którzy zdecydują się na start w elicie będzie to szansa na zdobycie nagród w generalce, ponieważ w ich kategorii takowych nie przewidujemy. Wstępnie do generalki wliczamy wszystkie trzy starty. Zawodnicy Elity będą się ścigać minimum 1,5h (czas zwycięzcy) - KujawiaXC pozwoli im na sprawdzenie się w wyścigu o czasie trwania zbliżonym do oficjalnych zawodów Cross Country.

 

 

Edycja 1 - Bydgoszcz - Myślecinek -miejsce legenda, wiele zawodów wielu cykli tam już rozegrano

Edycja 2 - Bydgoszcz - Wyżyny - jedyna trasa XC w Polsce rozgrywana w centrum prawie 400tysiecznego Miasta

Edycja 3 - Ostromecko - Malowniczy park z przepięknymi Pałacami

 

Zapraszam do GALERII z edycji 2008

 

Pozdrawiam

snuffi - kujawiaXC team :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisać kto się zjawi?

Chętnie poznał bym osoby z forum mi jeszcze nieznane

Jak by co to ja będę łaził z plakietką na szyi "Sędzia główny" :rolleyes:

 

Trasa dojazdu:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=...e=UTF8&z=13

Trasa jest wyznaczona z centrum Bydgoszczy, jak by ktoś jednak się pogubił proszę pytać o Myślęcinek i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej - przy nim będzie Biuro zawodów i start

Plakat KujawiaXC:

post-101367-1236646334_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na liczne głosy sprzeciwu w zeszłym roku, w tym trasa dla Kobiet jest identyczna jak dla mężczyzn :) Czyli bardzo ciekawa :)

 

Z ostatniej chwili!

 

W roku 2009 cykl KujawiaXC będzie nosił pełną nazwę Centrumrowerowe.pl KujawiaXC

W związku z tym czy mógłbym prosić administracje forum o zmianę nazwy tematu

 

Dziękujemy sklepowi centrumrowerowe.pl za jakże ważne wsparcie zawodów :)

 

Poprawiony plakat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechałbym sobie się pościgać, ale z drugiej strony czuję, że jeszcze forma nie ta i dostane baty :D Muszę to przemyśleć :P

 

Takimi rzeczami to sie nie nalezy przejmowac. Czolowka pewnie zapoda dubla wielu osobom ale na pewno znajdzie sie tez kilka na Twoim poziomie z ktorymi bedzie sie mozna poscigac. Wyscig to wyscig nawet jezeli miejsce nie jest zbyt dobre to jest to swietny trening w tym przypadku w bardzo interwalowym terenie ;)

 

Trasa jest niesamowita! Masa zjazdow i podjazdow! Lepszej nie znajdziesz w okolicy! Wiec nie ma sie nad czym zastanawiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to, że trasa składa się głównie z wijących się singielków, na których można szybkościowo nieźle poszaleć.

Dodatkowych smaczków dodają sekcje bardziej techniczne, pierwsza blisko po starcie, gdzie trzeba przejechać po bandzie w takim dołku i potem ostro w dół, potem jest jeszcze zjazd elektryk na którym trzeba solidnie trzymać kierownicę i jeszcze kilka innych zakrętasów.

 

Nie chcę nikogo odstraszać ale trasa kondycyjnie była dla mnie trudna. Szczególnie we znaki dały się może 3 albo 4 krótkie ale sztywne podjazdy, a jeden na początku to w zasadzie podbieg.

 

Tutaj są moje wrażenia z zawodów: http://rafall.bikestats.pl/index.php?m=3&y=2008

Generalnie to taki fajny rolercoaster tylko, że na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

trochę straszycie więc pytanie:

czy dla osoby średnio wysportowanej w podełszym wieku (masters :) - wiedziałem że mnie to kiedyś czeka ale żeby już... ) takie zawody to dobry pomysł,

technicznie nie jeżdzę pewnie wcale, kondycyjne coś tam wytrzymam (szczególnie na zjazdach :)) więc pytanie czy to ma sens?

 

pytanie dodatkowe - czy trasa jest już oznaczona? - może jak się przejadę wcześniej to sam sobie odpowiem na powyższe pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli zawody są w niedzielę to trasa pewnie częściowo będzie oznaczona w sobote po południu a tak naprawdę to w niedzielę rano.

Druga sprawa: normalne zawody XC są trudne technicznie i wymagają jakiejś kondycji, a Kujawia jest jeszcze trudniejsza ( jak powiedział ORG kolega Tomaszur "Kujawia jest dla elity i musi być ciężka" ) więc odpowiedz sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...