Skocz do zawartości

[Pomocy] Uszkodzony rozkuwacz do łańcucha.


chmi3lu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Dzisiaj kupiłem rozkuwacz do łańcucha i przy pierwszej próbie rozkucia łańcucha złamał mi się ten pin co wyciska łańcuch.

Można to jakoś naprawić???? Myślałem o przyklejeniu klejem, ale jeśli juz to jakim???

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do wyrzucenia??? :/ A może tak uda się go naprawić tak na jedno użycie???

A jeżeli trzeba umieć odpowiednio to jak ty to robisz???

Bo ja normalnie wziąłem od strony zewnętrznej łańcucha przekręciłem dwa razy i sie złamało. :/ A od drugiej strony łańcuch niczym nie był zastawiony więc się powinien normalnie rozkuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawić się da:

1. wydłubujesz/wyciągasz reszte starego "popychacza", jeśli się nie da - rozwiercasz.

2. bierzesz gwóźdź o średnicy popychacza, odcinasz odpowiedni kawałek, opiłowujesz końcówkę i osadzasz go w gnieździe na któryś z "poxilinowatych" klejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw spróbuj czy uda ci się usunąć złamany element.

jeśli znajdziesz gwóźdź lub inny zamiennik o odpowiźe gwdniej średnicy ktory ciasno wejdzie do gniazda to mozesz go nie wklejać - w przypadku gdy znowu się uszkodzi po prostu go wymienisz. myślę że gwóźdź poradzi sobie wiecej niz jeden raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś klej w domu. Troche pokombinowałem i wstawiłem tego gwoździa. Jeszcze nie próbowałem w praktyce, ale chyba się trzyma. A jak nie to kupie nowy rozkuwacz. A jak rozkuwać łańcuch żebym nie złamał następnego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmi3lu kiedyś zrobiłem ten sam błąd co Ty i kupiłem prawie identycznie rozkuwacz. Straszna tandeta. Luzy i mizerna dokładność. Na dodatek jakoś metalu pozostawia wiele do życzenia. Lepiej zainwestować w coś porządniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tego się nie da skleić..

też kiedyś kupiłem taki tani skuwacz za 20pln w rowerowym i też zbyt gwałtownie i nieprecyzyjnie chciałem skuć łańcuch...

zarekczlamowałem go następnego dnia, reklamacje przyjęli, dostałem taki sam i używam go ale trzeba skuwać z wyuciem i obserwować -tak jak ktoś już napisał- "co się dzieje" :D

jak się znowu rozleci to kupię coś solidniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również rozwaliłem taki rozkuwacz, skleiłem poxipolem (brązowym, 10 minutowym) i jak na razie rozkuł 2 piny i się trzyma, skuwać nawet nie próbuje - wiadomo co się stanie.

Tak więc jeśli Twoja robota ogranicza się do rozkucia i założenia spinki to da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak wcześniej zostało napisane trzeba umiec sie rozkuwaczem posługiwać chociaz z drugiej strony mój nie jest w najlepszym stanie , skrzywiony pin i ułamany ząbek przytrzymujący łańcuch. Mimo to gdy się ładnie wszystko ułozy łańcuch moge ropiąc i spiąc. A co do tych tańszych rozkuwaczy do 20 zł mają to do siebie , że się zuzywają bo "jakościowo nie sa rewelacyjne" , należa do tej grupy sprzętu który jak sie zuzyje jest wyżucany i kupuje sie nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...