Skocz do zawartości

[rama] do 1500 zł do XC


zeton

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/item556965503_nowa_r...racing_red.html

 

Podaje za kolega z gory Cube'a bardzo ladna lekka, porzadnie wykonana rama. A inna to moze giant xtc. Lekka, sprawdzona geometria, moze znajdziesz jeszcze jakas w ladnym malowaniu ze starszych rocznikow (np cala czarna). Jak zalezy ci na wadze to no sainta lucifera.

http://allegro.pl/item508082786_piekielnie..._lemonbike.html

 

A tak w ogole to ja od siebie proponuje oczywiscie GT Zaskar :) Tylko ze ciezko znalezc nowa, chyba ze u uzytkownika ciclo na allegro i te nowe sa brzydkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Cube ładny i podoba mi się.. Saint gdzieś nie za bardzo. A co powiecie na to ??

 

http://www.allegro.pl/item557907575_giant_..._nowa_19_5.html

 

Troche droższa, ale carbon... Chociaż to malowanie gdzieś mi się troche też nie za bardzo widzi :).. To fakt, że starsze ramy były o wiele ładniej pomalowane niż teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu.

 

Merida HFS jest ładna, trochę gorzej z jakością lakieru ale spójrz tylko na profile rur...majstersztyk. Do tego bardzo sztywna i lekka. No i obojętnie co się stanie, bez słowa jest wymieniana na nową czego nie można powiedzieć np. o Giancie. Z tego także powodu odpuściłbym sobie MCM'a. Poza tym to stara konstrukcyjnie rama, nie wiadomo czy nie miałaby jakiś "ale" przy takim ciężarze :icon_wink:. Cube ma świetny lakier ale ogólnie firma ta mnie nie przekonuje (może przez dystrybutora?) Mamy jeszcze wręcz legendarnego Scotta, uwielbianego przez light-bikerów No Sainta i coś co przebija wszystko w tym przedziale cenowym: Rotwild http://allegro.pl/item559117001_rotwild_rc..._50_1_54kg.html Absolutnie najlepsza rama z wcześniej tutaj podanych i to na nią bym się skusił :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta ramka i podoba mi się... A powiedzcie mi co myślicie o Authorze na 2009 rok ?? Konkretnie model egoist lub vision... Faktem jest, że malowanie spaścili, ale ramy dość tanie noi bardzo lekkie (zaledwie 1,55kg) co w tym przedziale cenowym jest chyba wielką zaletą... Jeździł ktoś na tym? Ja mam tractiona i w zasadzie jestem z niej zadowolony, ale jak jest z tymi wyższymi modelami? No a co do tej meridy to sam sie nad nią zastanawiałem, wykonanie ma świetne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za 1500 zł na pewno nie szukałbym używanej ramki.

Myślę że rama Meridy HFS 3000 model 2009 to było by to. Firma znana, ramy sztywne, nie ma problemu z gwarancja, malowanie extra. No i na pewno lepsze od Authorów ,Kellysów,Amuletów itp. Wiadomo Scott ,Specialized ,Trek to juz qult, ale np. Specialized jest marka należaca do Meridy wiec produkują te ramy na pewno w swoich fabrykach, co do Scotta to raczej chyba także ramy robi im Merida ,wiec wybór jest jasny jesli potrafia zrobic dobra rame innej firmie, to także ich ramy są świetnej jakości.

Design ram Meridy 2009 wyglada naprawde super, a przynajamniej mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajna ramka, dzwoniłem do nich i powiedzieli mi że będzie dostępna w nast tygodniu może bo na razie ceny wysokie ze wzg na wysoką cene dolara. Proponowała mi wersje z 2008 za 1699 zł, co o niej sądzicie... Mnie się jedna i druga wizualnie bardzo podoba, ta biała chyba nieco fajniejsza noi Trek... hmmm narobiłeś mi smaka na tą ramę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa dni temu byla dostepna za 1690 zl rama z tego roku. Przynajmniej w cenniku, bo nie wiem czy maja ja na stanie. Mozesz sprobowac w Colexie:

http://colex-rowery.pl/do/item/TREK8500RAMA/8500

Tu wciaz widnieje stara cena i moze maja rame na stanie. Ja jak kupowalem swoja rame to sprowadzalem ja wlasnie z Colexu, bo we Wroclawiu nie mieli mojego rozmiaru.

Rama z 2009 moim zdaniem prezentuje sie na zywo o niebo lepiej niz ta z 2008. Jezeli masz bialego amora i nie zamierzasz go zmieniac to az sie prosi zeby szukac rocznika 2009. Poza tym togoroczne ramy maja wreszcie rozmiar 18,5", wczesniej byla dziura miedzy 17,5 a 19,5.

Tu jedna uwaga. Jezeli chcesz zachowac gwarancje na rame to stery musisz nabijac tam gdzie kupisz rame lub w innym serwisie treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, dzięki za radę... Babka powiedziała mi żeby poczekać tydzień lub dwa to ceny się unormują i będzie po staremu... A co do zakupu to zagadam z kolegą który ma sklep rowerowy i współpracuje z nimi to mi ściągnie tę ramkę i rozbije na kilka rat bo szkoda mi wydawać od strzała takiej sumy :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry bardzo!

 

Z każdą kolejną przejażdżką dochodzę do przeświadczenia, że moja poobijana rama (Diamondback Zetec Pro – klepana przez Eastona dekadę wstecz) powinna przejść na emeryturę. Co prawda jej właściwości użytkowe wciąż są na wysokim poziomie, jednakże moja percepcja cierpi katusze gdy patrzę na odpryski lakieru, które już dominują na powierzchni. Pierwotnie myślałem o liftingu (szpachlowanko, malowanko, etc..) ale, z braku czasu, już mi przeszło. Sprecyzowałem tym samym priorytety (czerń, elementy carbonowe, możliwie niska waga, mocowanie hamulca tarczowego, cena do 1500 PLN) i znalazłem Felta RXC2 -http://www.allegro.pl/item607778568_felt_rxc2_carbon_nowa_super_rama_xc_roz_19_5.html. Tu jawią się dwa pytania do doświadczonych kolegów:

1. Czy ta rama będzie odpowiednia dla osoby o wadze 85 kg (tendencja rosnąca, jednak 90 zapewne nie przekroczę) i wzroście 185 cm? Jeżdżącej przede wszystkim po drogach utwardzonych - jakieś 70 %, pozostałe 30 to lekki offroad.

2. Może polecicie mili Państwo dobrą alternatywę dla wyżej wymienionego sprzętu, biorąc pod uwagę moje priorytety i zastosowanie sprzętu przy uwzględnieniu wagi i wzrostu? Zacz dobrze mieć wybór…

Za wszelkie konstruktywne uwagi serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam gorąco

Gothic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

 

mam zamiar kupic nowa rame, mam kilka typow, potrzebuje porad za i przeciw + inne propozycje warte uwagi ;- )

Mam 182cm i waze 75kg, szukam ramy sportowej na ktorej mozna poszalec jako tako, mam zamiar poscigac sie na maratonach ;- )

 

moje typy:

 

cube reaction 18'

giant xtc0 09rok 18'

scott scale 40

felt rxc 2 (tansze rozwiazanie)

 

najbardziej jestem przekonany do reactiona czarnego :D

 

mocowanie najlepiej tylko pod tarcze,a widelczyk to manitou r7 elite 100mm.

 

 

 

pozdrowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele już na tym forum przeczytałem tematów o różnych ramach i najbardziej sportowe są Giant i Scott... Sam pewnie wybrał bym Reactiona w biało-czerwonej wersji bo mi się podoba ta rama podoba, jest stosunkowo lekka, bardzo wytrzymała(Cube nie robi słabych ram) ale jest troszkę krótsza niż xtc czy scale; mnie to nie przeszkadza ale odejmuje troszkę sportowego ducha... Za Feltem przemawia fakt że ma on tylne widełki z włókna (jeżeli nie mylę modelu) ale jeżeli szukasz sportowej ramy na maratony to xtc albo scale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, zastanawiam sie nad zmianą ramy. Obecna (na zdjeći w podpisie) już się trochę wysłużyła a pozatym jest dość ciężka pewnie coś ponad 2 kg. Po jej zamanie uzyskałbym z 0.5 kg spadku na wadze czyli rower ważył by około 10,6 kg.

 

Nie wiem tylko któą ramę wybrać (pod V-ki), jest kilka typów które wyłuskałem z innych tematów, oto one:

 

- boplight czerwona - jakoś brak mi przekonania (kiedyś kolega miał problem z niebieską bo była od nowości krzywa)

- Merida Matts HFS 2000-V + całkiem fajna

- Giant XTC - nie znam wagi

- Merida Matts Pro - nie znam wagi i czy jest w opcji pod Vbrake

- jakaś z oferty Piosona'a

- No Saint Angel 08

- Apache Hawk - ktoś ją polecał ale nie dogrzebałem się do wagi i ceny

- CUBE ACCESS WLS PRO - BARDZO fajna ale nie znam wagi, lub jakaś inna od CUB'a

 

Ważę 72kg, 175 cm, brunet, niebieskie oczy :) .

 

Co polecacie lub z czym mieliście do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Merida Matts HFS 2000-V + całkiem fajna

- Giant XTC - nie znam wagi

tegoroczna Merida ale HFS 3000 to ponad 1600g z zaciskiem ( chyba bardzo ciężkiem ), piwotami, miskami, 4 śrubami do koszyczków. rozmiar 18'. o ile dobrze pamiętam to 1633g coś takiego.

XTC "M" 2008 to 1560g. alu piwoty, alu śrubka haka ( to we własnym zakresie ), miski. naklejka na dolną rurę tylnego trujkąta w Meridzie nie pamiętam czy taka była.

te dwie ramy rozważałem na początku sezonu. wybór padł na Gianta. i to był dobry wybór :) bardzo ramka mi podeszła ale oczywiście każdy lubi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...