Skocz do zawartości

[10364g] Giant XtC by Ciastkorz


Ciastkorz

Rekomendowane odpowiedzi

No wreszcie projekt ujrzał światło dzienne! :)

Rower super pod względem wagowym i wizualnym, tak jak napisałeś parę rzeczy do wymiany, dużym kosztem to koła ale jak napisałeś, zrobisz to wtedy jak przejdziesz na tarcze. :D

Możesz dość łatwo zmniejszyć wagę o 290g, wtedy Twój rower wyjdzie na prowadzenie. :D

Szykuje się wyścig o lżejszego XTC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nastąpiła mała zmiana :( Jeszcze wymienie dętki i na tym poprzestane. Jak kupie carbonowy koszyk na bidon to zrobię następny update.

 

Bar Ends (rogi) PRO SL + korki 65

Brakes (hamulce) Avid Single Digit 7 362

Brake Levers (klamki) Avid FR-5 149

Cables (linki i pancerze) Shimano 150

Casette (kaseta) XT 264

Chain (łańcuch) XTR 2008 290

Crankset (korby) XT 2008 z suportem 868

Derlr (Front) (przerzutka przód) Shimano Deore XT fd-m760 168

Derlr (Rear) (przerzutka tył) Sram x-9 222

Fork (widelec) Rock Shox Reba SL 2008 [piwoty, pancerz, manetka] 1708

Frame (rama) giant xtc 2007 16" + piwoty + zacisk + miski 1582

Grips (chwyty) no name 37

Handlebar (kierownica) Tioga Taskforce XC 124

Headset (stery) Cane Creek + podkładki 59

Pedals (pedały) Shimano 520-tki 378

Seat (siodełko) Selle Italia SLR XP 179

Seatpost (sztyca) Syncros 237

Shifters (manetki) Sram x-9 267

Skewers (zaciski kół) Dartmoor bolt-on 68

Stem (mostek) Smica 90mm 109

Tire (Front) (opona przód) Nobby Nic 2008 461

Tire (Rear) (opona tył) Racing Ralph 2008 454

Top Cap: (Top cap) - Giant + stalowa śruba 15

Tubes (dętki) 2 x Schwalbe 378

Wheel (Rear) (koło tył) xm317+ dt champion +LX 1043

Wheel (Front) (koło przód) xm317+ dt champion +LX 865

 

Suma: 10502g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nikogo uśpić :( Po prostu koniec będzie :) Projekt praktycznie na ten rok skończony, teraz czas zakupić porządne ubranka na rower i odkładać kasę na starty. A koszyk kartonowy ^^ Więcej nie powiem, bo sam nie wiem. Podoba mi się taki jak ma Nawrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że w przeciągu miesiąca przybyło o 4 xtc na forum, a mój jest aktualnie najcięższy :P prosim Was drodzy użytkownicy o radę:D

1. exustary czy jakieś inne? pedały do 150zł JAK NAJLŻEJSZE, co wybrać :D ?

2.Koła moi drodzy, jak najlżejsze pod V-ki, tak z 1550g max. O budżecie muszę zadecydować, pooglądam wasze propozycje i się zastanowie:D ale powiedzmy do 800zł.

A propo dętek, jak w Rybniku będą mieć dostawę to kupię flyweighty.

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że oba komponenty mają być na sezon? ;) Przy takim budżecie i oczekiwaniach spodziewać dużo się nie można.

1. Jak najlżejsze? Kjustom Exustary jednostronne ;P Jeżeli chcesz zmieniać pedały co rok no to Exustary, jednakże osobiście wolałbym dopłacić do Look Quartz :D

2. To samo: Piasty Accent/Rotaz/AM/Novatec, obręcze EQ 21 i Revo: na rok jeżdżenia powinny starczyć, duuuużo poniżej 1400gram przy dobrej selekcji obręczy

 

BTW Szykuje się ciekawa walka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy na sezon, aż taki bogaty żeby co sezon nowe koła kupować to nie jestem ;). Do urodzin [lipiec] myślę, że z 1200-1300zł na rower bym odłożył ale to 4 miechy czekania :/. O kołach myślałem Equalizer 21, sapim laser i novatec z przodu, tył to samo lecz piasta jakaś porządna np. xtr, dt 370 :D Wtedy będzie lekko powyżej 1550g, ale jakoś przeboleje :) I tak z 300g na kołach jak nic zrzucę, a wtedy waga roweru 10,2kg, na pedałach 100g i mamy 10,1 :D dętki 150g i mam <10. Podstawą są detki i pedały, koła mogę w lipcu kupić.

 

@edit

miskov mówisz looki lepsze niż exustary i wytrzymią więcej niż jeden sezon ^^ ? W sumie moje 520-tki teraz mają drugi sezon i jakoś się trzymią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy czytałeś tematy na LB o pedałach, jednakże o wiele więcej ludzi narzeka na Exustary niż je poleca. Z Lokkami jest zupełnie na odwrót, jedyny ich minus to fakt, iż łatwo rozwalić klatkę. I może mam jakieś ała na punkcie Exustarów ale poza wagą nic sobą nie reprezentują...i proszę innych o nie komentowanie tego, wystarczająco dużo się naczytałem i naoglądałem używanych Exustarów.

 

Twój wybór, kiedy co i za ile kupisz, można się jeszcze pokusić o przednią przerzutkę i w dalekiej przyszłości R7 MRD? ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pedały szukałbym cranków SL można już dostać nowe za 200zł (ja swoje nówki kupiłem za 189zł) jak się oczywiście dobrze szuka!

 

Co do kół to bym raczej celował w używany(bardzo mało) komplet, a naprawdę wysokiej klasy...Ja za cenę 700zł w bdb stanie miałem X717, DT240 i revo... I szukałbym czegoś podobnego, bo to jest set nie do zajechania, a jego waga 1470g. Aktualnie mam X717 + XTR + revo i też nie narzekam, ale to już jest nieco większy koszt (pod tarcze).

 

A jeśli chodzi o R7 jest to kaszana, nie polecam, jeździłem przez jakieś 4 miesiące i więcej nie kupię;)

 

Marcin, z resztą jak coś pisz na GG, tutaj mi się nie chce rozpisywać, wiesz że ja Ci coś doradzę i pomogę szukać;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyknąłbym te z oferty co Grzegorz podałeś, ale obecnie kupiłem piękna bluzę lotto, okularki Brenda i koszyk karbonowy od tomeksa :P Ale już kasa się odkłada na następne rzeczy, pierw dętki bo to najtańsze a potem pedały ;) no i koła. Linki i pancerze też ciążą, ale to są nowe więc ich raczej wymieniał nie będę. Potem pomyślę o śrubkach alu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...