Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Obecna waga mnie ani trochę nie satysfakcjonuje dlatego będą zmiany :P

 

Tarcze będą jak będą koła...

Właśnie siedzę na necie i "składam" koła, a raczej robię wstępną analizę rynku, porównuje wagi i ceny. Póki co mam 2 komplety kół (składaki) na oku, ale to pewnie się jeszcze zmieni ze względu na to że tanio nie wychodzi. Waga kompletu jest dla mnie ważna, bo jestem lekki i nie muszę się bać DT Revo czy jakiś lekkich piast.

Jak ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to zapraszam :)

 

A co do rozmiaru ramy to właśnie małe mi się podobają, a dwa że nie wezmę 19 bo jestem za niski.

Mimo że poprzednia rama (Rincon) była 19, to miała w miarę mały przekrok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście preferuje składane, lżej, taniej i ładniej :devil: Za tą kase już coś ciekawego można poskładać. Szkoda tylko, że teraz wszystko takie drogie :/ Ja proponuje dt revo/ nyple dartmoor/ obrecze dt 4.2d i do tego piasty hope pro 2, ewentualnie na przód coś innego, bo hope troche przyciężkawa. Z takim budżetem można nawet kupić dt 240s :wub: Aczkolwiek wariant na hope też byłby super i do tego taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale tylko te Novatecki bym brał pod uwagę. Wolałbym coś pewniejszego i trwalszego.

Jak nie starczy mi na 240 to myślałem nad Onyxami.

To mają być porządne koła pod tarcze dla lekkiej osoby-60kg. Wole nie anodowane piasty, byle by były pewne.

 

Żeby nie było, to ja jeszcze nie kupuje kół, chce się rozglądnąć i poczytać trochę opinii.

Ostatnio właśnie skłoniłem się ku ZTR 355/Olympicom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał na to kasę to się nie będę patrzył czy się opłaca czy nie. Wole zainwestować i mieć spokój. Może wtedy jak już będę je kupował to ceny pójdą trochę w dół, a jak nie to się nie pochlastam.

ZTR Olympic kosztuje około 430zł.

 

Fifi, dlatego właśnie wolę DT niż np. BOP czy coś innego...

Nie mam zamiaru przeprowadzać na sobie samym testów czy taka a nie inna piasta jest dobra. Po przygodach z XT 08' od piast wymagam bezawaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koła na lat parę lat to uzbieraj i zainwestuj w dt 240, jedna z lepszych piast wprost nie do zajechania B) A na przód daj Bop'a albo Rotaza Naprawdę dobrze się spisują :P ja i kolega mamy i nie ma najmniejszych problemów i bardzo dobrze się kręcą (zwłaszcza kolegi xD) A jeśli DT za Drogi zainwestuj w XTR :rolleyes: 2 pewne Piasty :D Ale DT oczywiście lepsza :)

 

Jeśli nie jesteś maniakiem wagi to nie wykluczał bym z góry Obręczy DT 4.2d są to jedne z lepszych wyścigowych obręczy, które nie powinny cię nigdy zawieść :)

 

A jeśli jesteś To jeszcze długa droga przed Tobą :D żeby zejść chodź do 9kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem maniakiem wagi, ale nie pokroju ludzi z LB. Lubię lekko, ale nie za cenę wytrzymałości i jedzenia chleba ze smalcem przez 2 lata tylko dlatego że mam rower 8kg :)

Plan na ~9kg z Rebą już mam w Excel'u :) Także o to bym się nie martwił B) 1kg z obecnej wagi spokojnie zejdę. Ale to będzie wymagało czasu, bo mam inne wydatki.

 

Dlatego właśnie wolałbym mieć (przynajmniej na tyle) 240s ewentualnie starsze Hugi. Poszperałem trochę i rozważałbym jeszcze Hope'y :P

Przednia piasta to nie problem.

 

4.2d odpada z góry :rolleyes: póki co będzie to ZTR 355 albo Olympic a jak nie to 717.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dopowiem swoje 3 grosze :)

 

Nie rozumiem proponowania w kołach za 2000zł piast typu Rotaz, Boplight etc. bo niedługo to skończymy na Accencie - w końcu z tej samej fabryki :voodoo:

Zdecydowanym faworytem są piasty DT - praktycznie nie do zajechania, cena jest wprost proporcjonalna do jakości. Gdy XTR po 15-20tyś km będzie kończył swój żywot, Ty wymienisz łożyska i piasta będzie chodzić jak nowa. Przebiegi rzędu 50tyś km są jak najbardziej realne w wypadku Hugi. Wybór sprowadza się do 2 modeli: 240s, przy których musiałbyś zrezygnować z super obręczy oraz do nieco cięższych ale tak samo wspaniałych 340s. Do tego są o wiele tańsze - komplet masz w cenie tylnego 240s. Imho waga piast nie ma takiego znaczenia, tutaj priorytetem jest wytrzymałość. Mamy jeszcze Hope'y które są fajne bo...kolorowe i wytrzymałe oraz wyroby polskiej manufaktury zwanej Sou...nie nie, mowa o Macku :voodoo: Piasty pod względem wykonania to po prostu bajka, ale jak dla mnie wygrywa DT ze swoim unikalnym systemem zapadkowym.

 

Obręcze - przy 340s możesz sobie pozwolić na Olimpici, ogromy plus w porównaniu do XC717 to kompatybilność UST.

Szprychy - najlepszym wyborem będą Revo, można wziąć Sapimy Laser o podobnej wadze, cieniowaniu 2.0-1.8 i cenie 2.5zł/szt. Na Pillary czy CX-Ray chyba nie starczy funduszy :)

Nyple - Dartmoor, lub ciut lżejsze Prolock'i od DT.

 

Przy 340s (900zł) + ZTR Olimpic (700) + Revo (200) + Prolock (64zł) wychodzi całkiem przyzwoite 1864zł i 1450g, przy 240s musiałbyś dołożyć jakieś 400zł ale waga spada do 1300g :D Sam sobie odpowiedz czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miskov17, dokładnie oto chodzi. Rotazy i BOPy...itd. to trochę nie porozumienie. O piastach XTRa nie myślę nawet, wrażenia na mnie nie robią.

 

Właśnie dlatego upierałem się przy ZTRach, lekkie (masa rotująca) + UST. W połączeniu z Revo powinno być ok.

Osobiście myślę że warto dołożyć do 240s, tak jak pisałeś sprzęt b. ciężko zajechać. Zwłaszcza że waga wtedy będzie dość ciekawa :)

Na dzień dzisiejszy skłaniał bym się ku 240s, ale czy fundusz w przyszłości pozwoli to się okażę.

 

Póki co secik jest taki: DT 240s/ ZTR Olympic Disc/ DT Revo/ DT Pro-Lock .

 

Vielen Dank :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy XTR po 15-20tyś km będzie kończył swój żywot, Ty wymienisz łożyska i piasta będzie chodzić jak nowa. Przebiegi rzędu 50tyś km są jak najbardziej realne w wypadku Hugi.

Na pewno poparte własnym doświadczeniem. :)

Mamy jeszcze Hope'y które są fajne bo...kolorowe i wytrzymałe

Do tego dźwięk jest fantastyczny. :)

które dostępne są też w czarnym kolorze w przeciwieństwie do Laser.

Czarne Lasery są niedostępne tylko w naszym pięknym kraju raju. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły alu śrubki, zamontowane i jest pięknie :( - zdjęcia jutro.

 

Nowa rozpiska, na czarno części zmiany:

Bar Ends: (Rogi) - BOPLight + alu śrubki 54

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) - BOPlight 2

Brakes: (Hamulec przedni i tylny) - Avid Single Digit 7 + fajki + alu śrubki 356

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) - Avid SD7 + alu śrubki 173

Cables: (Pancerze i linki) - Clark's Competition - 138

Cassette: (Kaseta) - Shimano Deore XT CS-M770 11/32 252

Chain: (Łancuch) - Shimano CN-HG-93 280

Crankset: (Korby + Suport) - Shimano Deore XT FC-M770 44/32/22 + śruby KCNC ALU7075 864

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano Deore XT FD-M770 + alu śrubka 146

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano Deore XT RD-M771 Top Normal SGS 234

Fork: (Widelec + gwiazdka + manetka + pancerz) - Rock Shox Reba SL + PushLock 1703

Frame: (Rama + hak + 2 aluminiowe + piwoty ) - Giant XtC S' 1469

Grips: (Gripy) - Ritchey WCS 43

Handlebar: (Kierownica) - BOPlight Team XL 150

Headset: (Stery + miski w ramie) - Cane Creek VP-A45AC 85

Pedals: (Pedały) - Shimano SPD XTR PD-M970 326

Seat: (Siodło) - Selle Italia SLR XP 176

Seatpost: (Sztyca) - BOPlight Team 350mm 27,2mm + tuleja redukcyjna Giant 247

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - BBB Carbonstrangler 24

Shifters: (Manetki) - Shimano Deore XT Rapid Fire Plus bez monitorków + alu śrubki 229

Skewers: (Zaciski koł) - Dartmoor Bolt-On 67

Spacers: (Podkładki pod mostek) - KCNC Spacer 5

Stem: (Mostek) - BOPlight Team XL 90mm 115

Tires (Front & Rear): (Opona przednia i tylna) - Continental Explorer 2.1 1171

Top Cap: (Top cap) - Giant + alu śrubka 9

Tubes: (Dętki) - Geax Titanium Presta 226

Wheel Front: (Koło przednie) 849

Wheel Rear: (Koło tylne) 1011

 

Misc:

Licznik Sigma BC 1200 + uchwyt + kabel z magnesem + gumka 37

Neopren BBB 15

 

Razem daje to wage - 10.456g

Wszystkie poprawki z poprzednich postów zawierają się w tej rozpisce, błąd wagi ramy też.

 

W najbliższym czasie będę ćwiczył coś z chytami :P, Nokonem (?) i oponami (Schwalbe vs. Conti). Wymiana opon i jestem bliski granicy 10kg :)

Chętnie zapoznam się z ewentualnymi pomysłami, propozycjami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...