Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! :D Jako, że nawinął mi się "pod rękę" taki, a nie inny temat na forum, postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze.

Mianowicie zakupiłem niedawno nowego Krossa Trans Alp 2012 :) Chętnie wstąpie w wasze szeregi!

 

Pozdrowienia z Kalisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się swoją maszynką :) Przyznam się że chciałbym mieć Trans Alpa jako 3 rower, tzw super wygodny dupowóz. :)

W międzyczasie Kross A2 został umyty i sprawdzony w dzisiejszą pogodę. O dziwo hula aż miło i nie ma na razie problemu z przerzutkami... Na wiosne idzie do przeglądu i zostanie jako rower rezerwowy numer 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się pochwalę, tylko go domyję :) Generalnie 170km przebiegu w 2 dni w takich zimowych warunkach. Pogoda do jazdy nie zachęca ale nie mogłem się powstrzymać. Oj muszę przyznać, że jest wygodny. Zwyczajnie wyszedłem z domu i zrobiłem 100km za jednym zamachem. (Zaznaczę, że ostatni raz jeździłem 2 lata temu na kolarce, a później zupełnie nic... Wszędzie samochodem...) Z wypadu wracałem po zmroku i podczas sypiącego śniegu dobre 35km. Lampa przednia przy dobrym ustawieniu wysokości dobrze oświetla nawet odległe znaki drogowe. :) Mogę śmiało polecić, prowadzi się jak "tapczan". Ludzie w moim wieku raczej w takich nie gustują, ale dla mnie jest świetny - mam 21 wiosen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dziś jestem dumnym posiadaczem Krossa level a2 2012 :) Wersja czarna :)

Jak będę miał chwilę czasu to wrzucę fotki :) Wg. mnie wersja czarna jest świetna :) Dużo inaczej wygląda niż na stronie krossa. Kupiłem po okazyjnej cenie, także jestem zadowolony.

Btw. czy to normalne, że koło przy obracaniu chodzi lekko na boki? Tak na 1-2mm. Nie jest to widoczne gołym okiem przy jeździe, dopiero jak odwróciłem rower do góry kołami w domu to gdy się przyglądnąłem, to to zauważyłem. Musiałem też wyregulować tylny hamulec, bo przy obracaniu trochę tarł o obręcz, ale teraz już jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1530 zł ;) W każdym razie nic sprzedawca nie wspominał, że mają być jeszcze jakieś podwyżki. Naprawdę można sporo utargować kupując w sklepie na miejscu. Jutro prawdopodobnie się przejadę gdzieś dalej, około 20 km, to zrobię jakieś fotki i będę mógł coś więcej powiedzieć o samej jeździe nim (po asfalcie na razie). Dzisiaj pojeździłęm chyba kilkadziesiąt razy po ogrodzie tam i z powrotem, fajnie mi się jeździło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domin34, ja mam A2 z 2011 ale mamy niemal te same rowery. Generalnie miło się nim śmiga a trakcja i prowadzenie jest bardzo dobre. Po sprawdzeniu może 4 rowerów z tej półki cenowej , to właśnie ten okazał się dla mnie najlepszy. Liczyć tylko na to że w Twoim opony są lepsze (choć wg znajomego schwalbe rapid roby też nie są jakąś rewelacją). Fabryczne opony w 2011 były do kitu. Tylne już zmieniłem ale przód jeszcze mało się obtarł więc siedzi jeszcze. Tak samo pedały. Pękają dosyć szybko. Przez jakieś pół roku posiadania miałem już problem z przerzutką Alivio (trzeba dbać bardzo i często czyścić, zwłaszcza jeśli dużo śmigamy po brudnym a będzie służyć wiernie :) ) no i z suportem (skrzypienie po jeździe w deszczu).

Tegoroczne a2 jest fajne ale nie dałbym teraz na pewno za niego tyle ile wołają w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapcie fotki mojej A2'ki.

http://www.forumrowe.../8118-imag0390/

Sorry za jakość (robiłem na szybko telefonem), jak i ogólny stan roweru ;) Troszkę kałuż jednak na drodze było i troszkę mnie pochlapało ;] Ale postanowiłem sobie jedno- nie jadę na rower na razie dopóki nie bedzie jakieś +10 stopni... Tragedia, oczy łzawią, uszy bolą, także jak dojechałem z powrotem do domu to nie myslałem o pstrykaniu jakichś pięknych fotek, tylko o tym żeby sobie siąść przy kominku :P

Jakieś lepsze fotki wrzucę jak będzie lepsza pogoda.

 

A co do samej jazdy- po afalcie jedzie się całkiem fajnie, nie jest to szosówka, ale i tak całkiem dobrze się prowadzi. Nie czuć na tych rapid robach jakichś większych oporów. W terenie na razie nie byłem, zbyt duża chlapa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak jeżdżę, ale dzisiaj wiało dosyć hardo... gdyby nie ten wiatr to by było dobrze. No cóż, pogoda powoli robi się wiosenna, mam nadzieję, że już niedługo ujrzę słońce na dłużej niż parę godzin :P Przesadziłem z tym +10, no ale pasowałoby żeby zapanowała w końcu normalna pogoda a nie w ciągu dnia deszcz/ godzinka słońca/ śnieg i tak w kółko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no piękny :D Szczerze mówiąc, najpiękniejszy rower pod względem malowania jaki dotychczas widziałem w swoim życiu, być może przez upodobanie do czarnego, jeszcze z białym połączony mmm cudeńko, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochlebne opinie ;] Malowanie to kwestia gustu, mi się moja czarna wersja bardzo podoba ;]

 

@szczympek

siodełko już poszło troche do góry, oraz do tyłu, bo moje poślady cierpiały trochę na tej des.. ekhm siodle :D Teraz już jest git. Będę jeszcze prawdopodobnie po trochę podwyższał to siodełko, ale to w miare jak będę jeździł, z czym na razie cienko.

Z tym mostkiem coś może faktycznie pokombinuję.

Musze się jeszcze uporac z przednią przerzutką, bo łańcuch mi o nią trochę ociera kiedy mam wrzuconą ósemkę, a na tym biegu najczęściej jeżdżę. Muszę jeszcze wyregulować oba hamulce, kiedy lekko nacisnę klamkę hamulcową to mi trochę hamulce lekko "zawadzają" o obręcz(jest takie pyk pyk pyk pyk, wraz z obrotami koła- nie wiem czy to nie jest coś też z tymi kołami- jak już wcześniej pisałem, mają odchyły na boki jakieś 1-2mm, nie widoczne przy jeździe) , a od razu na maksa dociskać nie chcę, bo koło zatrzymuje w ułamek sekundy i może przez to trochę bieżnik ucierpieć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam sie do zakupu Krosa A6 lub A8 ( http://www.forumrowerowe.org/topic/106861-rower-kross-a6-czy-a8-%3B/ )

MAm pytanie do krosowcow: a mianowicie jaki rozmiar ramy brac 18' czy 20' - moj wzrost 175cm, dlugosc wewnetrzna nogi 79cm - pytam bo kupie go przez neta i do konca nie jestem pewien choc raczej sklaniam sie ku 18' A co na to uzytkownicy korssow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przymierzam sie do zakupu Krosa A6 lub A8 ( [rower] Kross A6 czy A8 ? ;/ - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa )

MAm pytanie do krosowcow: a mianowicie jaki rozmiar ramy brac 18' czy 20' - moj wzrost 175cm, dlugosc wewnetrzna nogi 79cm - pytam bo kupie go przez neta i do konca nie jestem pewien choc raczej sklaniam sie ku 18' A co na to uzytkownicy korssow?

Ja mam jakieś 173 wzrostu i kupiłem ramę S- 17,5 cala (kross level a2). 19,5 była stanowczo za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 18

 

Mam Krossa Level A6 Disc model 2011 na ramie 18'. Przy moich 183 i nodze 83/84 jest bardzo komfortowa i wcale nie muszę wysuwać sztycy na maksa żeby mieć odpowiednią pozycję. Też kupiłem go w sklepie internetowym i z początku myślałem że wezmę na bank 20, ale kiedy przejechałem się próbnie przy sklepie wybrałem 18. Poza tym warto rzucić okiem na przykładową rozmiarówkę Krossa na ich stronce http://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...